Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gadżety, meble, wzornictwo-poszukuję ciekawych pomysłów do realizacji


mnowak355

Recommended Posts

Witam

Już jakiś czas nosiłem się z zamiarem otwarcia takiego wątku. Jak w temacie poszukuję ciekawych pomysłów na przedmioty związane z wyposażeniem wnętrz, meble. Nawiążę współpracę z osobami zawodowo zajmującymi się wykańczaniem wnętrz jak również amatorami, użytkownikami (w jak najlepszym tego słowa znaczeniu) wnętrz. Może macie jakieś pomysły na ciekawe rozwiązania które mogły by usprawnić mam wszystkim mieszkanie, a przy okazji pozwoliło by nam trochę zarobić :yes: to zapraszam do współpracy. "Nam zarobić" mam tu na myśli i siebie i pomysłodawcę.

Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEtam w masowej produkcji. Jakiś czas temu z ciekawości przeliczałem rentowność wykonania mebli w cenach Klose przy wykonywaniu podobnych gabarytów na zamówienie. Wyszedł mi przyzwoity zarobek a niedawno popełniliśmy meble podobne do Bo concept i muszę powiedzieć że (proszę wybaczyć nieskromność) że wykonane zostały lepiej (np. skrzynie szuflad fornirowane, fornirowane plecy, szuflady i drzwiczki otwierane na przycisk) w cenie trochę tańszej i pod względem finansowym zarówno ja jak i klient byliśmy zadowoleni.

Niemniej jednak wątek powstał do poszukiwań czegoś nowego, fajnego, nietypowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pisałam o masowej produkcji? Bo masowo znaczy tanio. Na jednostkową, rzemieślniczą robotę po prostu mnie nie stać. Piszesz, że niby wychodzi Wam taniej. Nie wiem jakim cudem, bo dość długo czytuje forum i podawane tu ceny za meble robione na zamówienie są zdecydowanie wyższe niż "sklepowe". Najbardziej jaskrawym przykładem są meble łazienkowe, które, jak dla mnie, osiągają absurdalnie wysokie ceny.

 

Ok, ja poszukuję ławy do salonu.

Ława musi być nieco wyższa niż siedzisko przeciętnej kanapy (ok 50 cm). Powinna składać się z dwóch części w kształcie litery C. Na dole zaopatrzone w małe kółeczka, pod górną krawędzią zaczepy umożliwiające złączenie ław w jedną całość.

Ławy osobno służyłyby jako podręczne, mobilne stoliczki, wsuwane w kanapę, a po połączeniu, jako klasyczna ława. Po co wsuwać je w kanapę? Jak kanapa jest rozległa i popija się herbatę, to można szklankę odstawić obok, a nie nachylać się ciągle do ławy

http://img823.imageshack.us/img823/5499/awafi.jpg

 

Poszukiwałam też lampy wiszącej na wzór Tolomeo firmy Artemide - chodziło o możliwość ustawiania klosza w rożnych płaszczyznach. Znalazłam tylko dwie takie podobne lampy, ale cena najtańszej nadal jest dość wysoka (500 zł).

 

Teraz poszukuję dużej lampy która będzie miała formę kinkietu na podobnej zasadzie, jak lampa opisana powyżej. Ale musiałaby być większa od przeciętnego kinkietu, wielkości normalnej lampy wiszącej.

Też regulowana, z tym, że najlepiej, jakby klosz lampy ruszać było można zarówno w górę i w dół, jak też na boki

http://img412.imageshack.us/img412/3811/lampahy.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładniejsze rysunki tej ławy. Konkretnie chodzi mi o grubość elementów. Z racji tego że do pewnej wartości (z tego co pamiętam ok 9,5 cm) pilarka może przeciąć taką grubość na raz i nie jest to kłopotliwe powyżej tej wartości to kłopot. Jaką wg. Ciebie taka ława powinna mieć długość? Napisz proszę czy ktoś wyceniał Ci ten mebel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wyceniał. Sama go sobie mniej więcej wymyśliłam projektując salon. Myślałam raczej o fornirze na czymś tanim (MDF) ze względu na cenę.

Ponieważ byłam skupiona na znalezieniu czegoś w ten deseń w sklepie, nie myślałam nad wymiarami jakoś szczegółowo, zwłaszcza, że nie mam kanapy i nie wiem jeszcze jakie musiałoby mieć docelowe wymiary.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 8 months później...

krzesła.

Brakuje na rynku niedrogich krzeseł z dobrym wzornictwem. Dlatego rekordy popularności bija chińskie podróbki "Eamesów" czy "Starcka".

I stają się powoli oklepane.

 

Mnie brakuje w normalnych cenach (do 1000 zł) czegoś takiego:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDE_wMqX7zR_PC6ueIKM1CsX9kDoJM8k3HL8NKZzfQUOK_Xlq1xy5yoH_W

http://www.bankmodeli3d.pl/data/catalogue/StMjI0Ni00NTk5OTMtMS5qcGc=.jpg

 

Jak znalazłam coś takiego (tylko z podłokietnikami)

http://krzesla.przemyslowy.waw.pl/wp-content/uploads/2011/10/6639_pl_krzeslo_stacjonarne_cube_plozy_srednie.jpg

To niestety dostepna była tylko tandetna "ekoskóra", nic w tkaninie. A zakup krzesżła za 800 zł i potem oddanie go do tapicera jakoś mi się finansowo nie kalkuluje.

 

IMHO - mamy dobrych stolarzy tylko zachowawczych menagerów (lub klientów?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Elfir, widzę że trzymasz rękę na pulsie wnętrzarskim. Propozycje które zamieściłaś bardzo ciekawe ale jeśli chodzi o krzesła to szacuję że rentowność wykonania kopyt do gięcia pokazanych przez Ciebie krzeseł wynosi ok 100szt..

Pozdrawiam i czekam na inne propozycje.

 

Ps. masz już kanapę w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Życzę wszystkim

Dużo zdrowia przede wszystkim

Samych miłych chwil, co kroku

W nadchodzącym Nowym Roku

W pracy także niech się darzy

I kontraktów bez kanciarzy

Wykończenia domów wszystkich

Dużo szczęścia i miłości,

Tutaj się nie zrymowało, bo już czasu mam za mało

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Jeśli chodzi o ciekawe aranżacje to proponuję zerknąć sobie tutaj:

http://www.dekoria.pl/offer/group/167

Jakiś czas temu zamówiłam sobie taki podnóżek. Istnieje tam możliwość dobru odpowiedniego koloru i wzoru tak więc wszystko można sobie ładnie dopasować do mieszkania.

Mam salon trochę w stylu retro tak wiec podnóżek fajnie się w nim prezentuje. Jest również bardzo wygodny. Szczególnie kiedy czytamy książkę.

To mój wzor ( ale są jeszcze inne):

Podnozek-do-fotela.jpg

Edytowane przez kowalt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...