Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

tam gdzie najbardziej ci zależyna tym aby koty nie robily....., to postaw miskę z jedzeniem, lub mlekiem- np. w piaskownicy,

 

kot tam gdzie je, na pewno nie narobi,

 

ale uważaj, aby nie było to regularne, bo za dni kilka będziesz właścicielem kota, tak się może zachęcić tą pełną michą.

 

SKULA- moja magnolia była biała z delikatnym odcieniem różu, miała 18 pączków, pięknie wyglądała, teraz wszystkie już opadły,

obiecałąm Ci zdjęcia, wstawię w najbliższych dniach tutaj, lub podaj adres meilowy..- jak wolisz?

 

i dokupiłam sobie Susan....., ma 6kwiatkow...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, a gospodarza w szczególności:)

 

Andrewhoopoe, twoje borówki wyglądają na przegłodzone. Dużo wody wypłukującej azot plus chłody blokujące pobieranie niektórych pierwiatków. Czas najwyższy zasilić, o ile jeszcze tego nie robiłeś. Trochę nawozu plus ciepło poprawią ich wygląd.A cienkie gałązki oblepione kwiatami dobrze jest po prostu wyciąć, zostawić tylko te grube z niewielka ilościa pąków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a gospodarza w szczególności:)

 

Andrewhoopoe, twoje borówki wyglądają na przegłodzone. Dużo wody wypłukującej azot plus chłody blokujące pobieranie niektórych pierwiatków. Czas najwyższy zasilić, o ile jeszcze tego nie robiłeś. Trochę nawozu plus ciepło poprawią ich wygląd.A cienkie gałązki oblepione kwiatami dobrze jest po prostu wyciąć, zostawić tylko te grube z niewielka ilościa pąków.

 

witam serdecznie i ja :)

moje borówki jeszcze nie kwitły

ale ja je zasilałem nawozem - dopiero puszczają liście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród, Skula

dziękuję za opinię, rzeczywiście borówki zasiliłam w tym sezonie dopiero raz, jakieś 2 tyg. temu ( na nawozie jest informacja aby powtórzyć zasilenie chyba 3 krotnie co miesiąc). Mam nadzieję ze to pomoże. W każdym razie dobrze mi się wydawało że coś jest nie tak z tym wybarwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem pewna czy to odpowiedni watek ale..mam kawalek dzialki do zagospodarowania. Prostakatny pasek przed domem i malutki kawaleczek od tylu z wyjsciem z salonu. Pora juz taka, ze trzeba sie ostro zabrac, a ja nie mam pomyslu jak zagospodarowac te kawalki trawnika. Rok temu nie robilam nic. Opryskalam, zeby zielsko nie roslo duze i raz na jakis czas dziabalam jak wylazilo nieporzadane paskudztwo. Obecnie przymierzamy sie do wykonczenia domu i pomyslalam, ze albo od razu wezme sie za ogrodek albo dopiero za rok.

Problem jest taki, ze zupelnie sie na tym nie znam i nie wiem jak to zrobic.

1526287_10151881823397339_1207853693_n-001.jpg1546135_10151881823607339_1028149496_n-001.jpg

Moze ktos cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj - nie jestem żadnym fachowcem w dziedzinie projektowania , ale mogę coś poradzić - tak jak mnie się wydaje ;)

po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stylu chcesz mieć swój przdgródek

to znaczy czy ma to być styl nowoczesny , japoński, wiejski ........itd

styl ten musi być dopasowany do stylu domu i ewentualnie do całości ogrodu

a ponieważ jest to miejsce - a raczej będzie:), reprezentacyjne musi być przemyślane i dopieszczone

 

możliwości jest tutaj naprawdę mnóstwo - już samo podłoże wysypane korą , żwirem , kamieniami daje wiele możliwości

 

pas biegnący wzdłuż ogrodzenia można również na wiele sposobów zagospodarować - tworząc np. żywopłot z cisów - zasłaniając się od sąsiada - i jednocześnie tworząc sobie zielone tło do dalszych nasadzeń

można posadzić kilka drzew np klonów kulistych podsadzonych trawami , bukszpanami i kolorowymi żurawkami

można skomponować rabatę podobną do mojej

 

wszystko zależy co się podoba i jak będzie pasowało do całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...