Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

 

Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu! Jest przepiękny!

 

Przeczytałam cały wątek. Pozwoliłam sobie wiele informacji zapisać w swoich notatkach na przyszłość. Co najważniejsze, zainspirowałeś mnie do samodzielnego założenia ogrodu. To jest możliwe i może sie udać, i nie trzeba wszystkiego robić od razu, ale etapami.

 

Super wątek i bardzo za niego dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu! Jest przepiękny!

 

Przeczytałam cały wątek. Pozwoliłam sobie wiele informacji zapisać w swoich notatkach na przyszłość. Co najważniejsze, zainspirowałeś mnie do samodzielnego założenia ogrodu. To jest możliwe i może sie udać, i nie trzeba wszystkiego robić od razu, ale etapami.

 

Super wątek i bardzo za niego dziękuję!

 

witam serdecznie i ja :)

i bardzo dziękuje za miłe słowa

cieszę się , że mój ogród może być ciekawą inspiracją

a to pisanie dobrą radą :)

 

szkoda tylko,że to miejsce przestało żyć tak jak kiedyś

i stało się blogiem

ale Twoja obecność pokazuje że jednak ktoś zagląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Pewnie, że zaglądamy. Tylko brak nam słów na opisywanie jak u Ciebie pięknie i zielono :)

 

a ja mam wrażenie że miejsce to zamarło zupełnie

i zatraciło swój dawny charakter

 

nie żyje i nie tętni swoim życiem i obecnością świetnych ludzi

a przemieniło się w suchy poradnik

 

a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaglądam i podziwiam, coś podpatrzę, zmobilizuję się do nasadzeń w moim ogrodzie. U Ciebie jak w bombonierce, wszystko starannie, gustownie wypielęgnowane i zaprojektowane. Widać że praca w tym ogrodzie daje Ci dużo satysfakcji i zadowolenie, ufert super:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę może nie ogrodowo - czym masz wykończony taras i łukowate schody?

 

cóż....;) schody nie są jeszcze wykończone niczym ....

zbieramy się strasznie powoli do koncepcji wykończenia .... ale już wiemy że albo cienki kamień albo jakieś płytki wchodzą tylko w grę

( nikt wcześniej nie pomyślał o zachowaniu odpowiednich wysokości względem drzwi ...)

porada do wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaglądam i podziwiam, coś podpatrzę, zmobilizuję się do nasadzeń w moim ogrodzie. U Ciebie jak w bombonierce, wszystko starannie, gustownie wypielęgnowane i zaprojektowane. Widać że praca w tym ogrodzie daje Ci dużo satysfakcji i zadowolenie, ufert super:)

 

zapraszam serdecznie nie tylko do oglądania , ale tez do wymiany pomysłów ;)

więcej na zdjęć pod linkiem w podpisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkul - skąd ta zgryźliwość?

Zażartowałam sobie ze Skula, bo skarży się na brak atencji, a przecież ma wątek na stricte ogrodowym forum i tam ludzie się udzielają.

 

To forum ma inny charakter - bardziej poradnikowy, pomocowy, skupiony na rozwiązywaniu konkretnych problemów niż blogowy czy społecznościowy.

Dlatego nie komplementuję, tylko doradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o zasłonięciu basenu , ale traktuję go jako formę przejściową

docelowo będzie w tym miejscu większy basen wkopany w grunt , otoczony drewnianym podestem

 

Właśnie dlatego radzę trawy - szybki efekt i materiał mozna dostać niedrogo - a że masz je już w ogrodzie, starczy podzielić kępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, bo naprawdę nie miałam niczego złego na myśli.

 

Ale z tym komplementowaniem masz rację - nie umiem być tak spontanicznie miła. To dar. Mam kuzynkę, dla której komplementowanie wszystkich i wszystkiego wokoło wychodzi jakoś tak naturalnie.

 

A ja muszę czuć się powalona na kolana, żeby pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego radzę trawy - szybki efekt i materiał mozna dostać niedrogo - a że masz je już w ogrodzie, starczy podzielić kępy.

 

Elfir, ale ja na zimę , a właściwie jesienią już sprzątam basen i pozostałaby po nim pamiątka w formie kręgu traw...

kiedyś myślałem o jakimś płotku z wikliny i dopiero jakieś rośliny, które zasłoniłyby rzucającą się w oczy biel konstrukcji , ale teraz krystalizuje się pomysł z większym basenem ,

też okrągłym , ale wkopanym w ziemię - cały miałby być otoczony podestem i dopiero na końcu obsadzony roślinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...