Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

basen chcemy gotowy i przystosowany do wkopania

są takie bodajże stalowe i wyłożone folią

to spore przedsięwzięcie logistyczne i wymagające nieco pracy

ale bardzo nam się spodobała forma spędzania czasu w basenie - zważywszy na występujące koszmarne upały

 

coś takiego miałoby być :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5530646732

Edytowane przez SKula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca taki basen o którym pisze SKula, (kupiony na allegro),sprawuje się bardzo dobrze,mamy koparkę więc mąż sam wykopał wielką dziurę w ziemi,trochę było z tym roboty ale pomógł nam szwagier i sąsiad wpadł zaciekawiony co się dzieje,ja też nie jestem wielką zwolenniczką basenu ale mąż cieszy się jak dziecko,w upalne dni,faktycznie daje ochłodę,tylko wokół basenu teren nieogarnięty,podest drewniany fajna sprawa,ale chyba na razie posieję trawę a potem się zobaczy,może faktycznie drewno.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca taki basen o którym pisze SKula, (kupiony na allegro),sprawuje się bardzo dobrze,mamy koparkę więc mąż sam wykopał wielką dziurę w ziemi,trochę było z tym roboty ale pomógł nam szwagier i sąsiad wpadł zaciekawiony co się dzieje,ja też nie jestem wielką zwolenniczką basenu ale mąż cieszy się jak dziecko,w upalne dni,faktycznie daje ochłodę,tylko wokół basenu teren nieogarnięty,podest drewniany fajna sprawa,ale chyba na razie posieję trawę a potem się zobaczy,może faktycznie drewno.....

 

a masz może jakieś zdjęcia z realizacji prac i obecnego stanu?

byłbym wdzięczny tez za opis wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązanie.

My też mamy basen. Póki co jest on na konstrukcji. Ja tam za samym basenem nie bardzo przepadam, ale przyznam, że schowanie go w roślinności było super pomysłem. Tylko na zimę tak jak pisałeś. Zostanie koło z roślinami na obrzeżach.

 

no właśnie jest to problem z pustym miejscem po basenie

dlatego idealnym rozwiązaniem będzie basen "stacjonarny"

nie jest on dużo większy , ale wykończony czy to kamiennym czy drewnianym podestem i dopiero wtedy otoczony rolinami będzie stanowić piękny element ogrodu

jeśli jeszcze do tego damy jakieś nastrojowe oświetlenie to już będzie prawdziwa bajka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Hej,

 

Sądząc po czasie ostatniego wpisu u ciebie tez sezon urlopowy? :)

 

Mam pytnie, jaką zasadą sie kierujesz tworząc rabatę, jeśli chodzi o gęstość nasadzeń?

 

Z gory dziękuję za pomoc.

 

wszystkie rośliny rosną do określonych i zbadanych rozmiarów

w necie można znaleźć ich wymiary docelowe i tymi się kieruję

chociaż muszę przyznać że nie jestem wolny od powszechnej wady przy sadzeniu małych roślin

tzn sadzeniu ich za gęsto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...