Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas woda w basenie już chłodniejsza, co nie przeszkodziło dzieciarni się kąpać ;)

Oświetlenia jeszcze nie mamy, ale za to pierwsze zbiory malin za nami :) Pyyyszne.

 

jak to chłodniejsza??? u mnie 28 stopni i aż się nie chce wychodzić z basenu

a malin zazdroszczę i może pomyślę i gdzieś je upchnę u siebie

w jakich warunkach one rosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłam dokładnie temperatury, ale "na rękę" - chłodnawa ;)

Maliny rosną u mnie w skrzyniach, w normalnej ziemi ogrodowej. Z tego co zauważyłam lubią dużo wody. Jak będziesz szukał to polecam odmiany powtarzające owocowanie. Moje krzaczki są bardzo młode (wsadzone u mnie pod koniec czerwca tego roku), natomiast owocują jak zwariowane. Dziś córcia uzbierała całą miseczkę owoców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Bardzo ciekawe, stopniowe zmiany :) ja bym jeszcze na taras albo gdzieś obok dorzuciła parę donic z czymś całorocznym :)

 

witaj :)

donice - bardzo dobry pomysł! tylko jest jeden mankament niestety

przemarzanie roślin :(

mam dwie donice z przodu domu i coroczny problem z ich zimowaniem

"opatulanie" ich styropianem i dębowymi liśćmi to prawdziwe logistyczne wyzwanie

a jeszcze jakby ich było więcej ....

świetnie by to wyglądało to fakt , ale jest właśnie to ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Coś bardziej kreatywnego to projektant może zaproponować:-) Ja tam nie krytykuję, sam nie mam na tyle wyobraźni przestrzennej, żeby dać sobie radę z aranżacją ogrodu w sposób funkcjonalny i dekoracyjny... Bardzo łatwo zrobić w takim ogrodzie misz-masz, albo pustynię... Brak pomysłów lub ich nadmiar – to główne problemy. Dlatego ja proponowałbym skorzystać z porady projektantów ogrodów i mieć to z głowy. Bo moje metody prób i błedów pochłonęły o wiele więcej pieniędzy, niż sam dekorator ogrodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
cześć Skula! jestem ciekawa, jak się mają twoje winorośle - kiedyś, jakieś dwa-trzy lata temu dyskutowaliśmy o nich i mieliśmy o ile dobrze pamiętam różne poglądy na temat ich prowadzenia...

 

witam baaardzo serdecznie:)

pomimo tego ,że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o prowadzenie winorośli jakoś udaje mi się co roku zbierać pokaźne plony:)

i z roku na rok coraz większe:)

jakoś nikt do tej pory nie umiał mnie pouczyć jak prawidłowo i profesjonalnie należałoby je przycinać

na wiosnę będę musiał to zrobić , bo planuję dać im nowe podpory i kratki , po których będą mogły się piąć

 

a tak wyglądały grona tej jesieni :

 

577.jpg

 

a może Ty mi jakoś pomożesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, z przyjemnością podzielę się swoimi doświadczeniami, o ile potrafię.

moje winorośle trzymam w ryzach, plon jest na stałym poziomie co do ilości i jakości co roku, krzewy utrzymuję w stałej wielkości - nie chcę, aby weszły mi na dach czy utworzyły splatany gąszcz, a grona muszą być łatwo dostępne bez drabiny.

czy wiesz, jaką masz odmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zielony ogród, to ja też się chętnie przyłączę do poradnika dotyczącego winorośli.

Na wiosnę planujemy wykonać podpory i posadzić 6-7 winogron.

 

Ja też mam pytanie o winorośl :)

 

Posadziliśmy w zeszłym roku winogrono, puściło długie pędy po czym późna jesienią zmarzło przy pierwszych przymrozkach :(

Czy jest szansa , że jeszcze coś wybije z ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...