Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

E nie, jesienią równie pięknie. Co własnie widać na tych ciekawych fotkach:)

A już niedługo spadnie śnieg (spadnie, spadnie, na pewno spadnie.... musi spaść....) i będzie bajkowo. A już szczególnie na biegówkach ech....

 

dziękuję za uznanie ;)

a co do śniegu to ma go nie być za dużo tej Zimy

a do biegówek ....miejsc by z nich korzystać u mnie pod domem na kilometry ! Cały Kampinos

tylko to trochę nie moja bajka:)

nie miałem ich nigdy na nogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja też się przywitam.

Czytam ten wątek od dłuższego czasu i jestem pod ogromnym wrażeniem poświęconego czas i energii, a przede wszystkim efektu.

Trzymam kciuki za dalsze postępy, będę kibicować dalej.

Pozdrawiam Sąsiada z drugiej strony Warszawy.

 

 

witam serdecznie

dziękuję za uznanie , no i za odwiedziny :)

 

serdecznie zapraszam częściej i nie tylko jako "czytacz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś korzystając z niezłego popołudnia zabrałem się za altanę śmietnikową , która jest zarazem składzikiem drewna

nie mogąc się doczekać dekarza, który jedzie, jedzie i dojechać nie może postanowiłem się zmierzyć z położeniem dachówki

nigdy w życiu tego nie robiłem i byłem pełen obaw

ile się nagimnastykowałem zanim doszedłem w którą stronę mają leżeć dachówki , jakie odstępy pomiędzy łatami itp

powoli metodą prób i błędów jakoś udało się ruszyć z miejsca :)

skończyłem już po ciemku i stąd brak zdjęć , ale jutro postaram się o nadrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że zieleń to tylko ogród

u Nas w łazience też pojawiły się roślinki :)

 

moja Pani twierdzi że sobie świetnie poradzą w tych warunkach

piękne są :)

 

co prawda łazienka jeszcze przed malowaniem

 

[ATTACH=CONFIG]143824[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]143825[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]143826[/ATTACH]

 

Prosze o info co to za antracytowe donice w łazience:wiggle:ps. pedzisz z robotą jak błyskawica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziś też pogoda była łaskawa i można było podziałać na dworze :)

dach w altanie prawie skończony , zabrakło niestety trzech desek by dzieło zostało ukończone

 

położona podbitka z resztek budowlanych , dachówka i wykończenie drewnem

na koniec trzeba je zabezpieczyć i pomalować

na wiosnę robiąc rabatę wykończę ściany altanki matą wiklinową

zasłoni ona wnętrze altany

 

20121125512.jpg

 

20121125511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie leniwce !

a jednak zapadliście w zimowy sen i zupełnie opadliście z inwencji i wigoru!

czyżby dopadła Was jesienna deprecha?

 

Wiosna zbliża się każdego dnia ;)

a tymczasem nie tęsknicie za takim widokiem?

 

8e66bfd4-8ba5-4425-911c-5b714dc47d3b.file.jpg

 

02d6708dd04fbeffe71ef833c813b97a.jpg

 

a tak swoją drogą ciekawi mnie czy przystrajacie swoje domy i ogród świątecznymi ozdobami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tęsknie :) chociaż bardziej od zimy nienawidzę tego okresu zaraz przed i po opadach śniegu.

Zgodzę się, że jest to piękna wizualnie pora roku i wszystko byłoby ok, gdyby nie to ciągłe ubieranie i rozbieranie.

 

U mnie z ozdobami nie wiem czy wypali. Mam sporo kabelków w ogrodzie, mam jedno gniazdo elektryczne z tyłu domu, ale jakoś zapomniałem o świętach i nie zrobiłem niczego z przodu na balkonach. Żona pytała, czy coś powiesimy, bo lubi takie ozdoby, a ja póki co nie mam pomysłu jak tam doprowadzić prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich różnicach temperatury w nocy i z rana mgła jest codziennie. Jeżdżę na autopilocie, bo nic kompletnie nie widzę. Poza tym jak piszesz, szaro buto i ponuro, a teraz dodatkowo mokro. Do garażu dzień dzień wnoszę wiaderko błota. Kostka w miejscu po którym się poruszam wygląda fatalnie, aż boli. Mam nadzieję, że na wiosnę uda mi się ją umyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kostka w miejscu po którym się poruszam wygląda fatalnie, aż boli. Mam nadzieję, że na wiosnę uda mi się ją umyć.

 

u mnie, jak widać na zdjęciach ,na szczęście jest wjazd z utwardzonej "ulicy" - nawet jakiś asfalt tam jest:)

ale problem błota prawie nie występuje

tym bardziej że mam spadek w kierunku ulicy i opady "myją" kostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć SKula

wpadłam z rewizytą sprawdzić, czy znalazłeś już miejsce na banie

a tu taka niespodzianka... muszę przyznać, że Twoja działka w lesie zaintrygowała mnie jeszcze bardziej niż Twój dom i powstający wokół niego ogród, bo choć dom jest piękny, to leśna działka jest nieprawdopodobna. Oj myślę, że tam to pięknie płynie czas, czy to jest daleko od miejskiego zgiełku? Już czuję zapach sosen i świerków hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć SKula

Oj myślę, że tam to pięknie płynie czas, czy to jest daleko od miejskiego zgiełku?

 

to ok 40 km od miasta pośród zupełnej ciszy i wokół wsi

tylko łąki , las i rzeki - bo jest ich kilka w okolicy - dopływy do Bugu

 

a co do bani to jeszcze nie mam miejsca wybranego - wykańczanie domu całkowicie nas pochłonęło ... i fundusze też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima przyszła?? oj słabiutka coś w tym roku:)

przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia dobrze:)

 

20121203524.jpg

 

20121203523.jpg

 

20121203522.jpg

 

w przyszłym tygodniu muszę pojechać po gąsiory i dokończyć dach altanki - słaba zima ale jednak nie nastraja do prac na dworze

 

święta za chwilę , więc mięsa już się peklują i niedługo trzeba będzie "odpalić" wędzarnię :)

mam nadzieję że nie przyjdą wielkie mrozy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarni, zapachów i oczywiście świątecznych wyrobów to Ci szczerze zazdroszczę :)

Zima póki co rozpieszcza, dokładnie jak rok temu, ale niestety mrozu i być może śnieg jeszcze nadejdą.

 

Zabrałem się za montaż oświetlenia schodowego, ale przy trzeciej lampce odpuściłem.

Puszki niby 60tki, podobnie lampki, ale jakoś nie chcą się wpasować. Lampek już nie odsyłam, przerabiam puszki, znaczy się ich frontową część wycinam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...