Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

potrzebuję Waszej porady

tymczasowo - do chwili zrobienia nowej ulicy i chodników - jak wiadomo to tymczasowo może trwać i trwać ,

potrzebuję rozwiązać pewien problem

jest on uciążliwy szczególnie teraz

przed bramą - pomiędzy kostką a asfaltem mam 2 metrowy pas ziemi

po roztopach robi się w tym miejscu błoto i wjeżdżając samochodem brudzi się kostka i garaż

mam dwa wyjścia :

1. eko płyty betonowe - koszt 420 zł - oczywiście sam układam

2. wstawienie krawężników , wybranie warstwy ziemi i wypełnienie miejsca po niej żwirem - koszt nieznany

 

podobny zabieg przydałby się przed furtką

 

20121203555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję Waszej porady

tymczasowo - do chwili zrobienia nowej ulicy i chodników - jak wiadomo to tymczasowo może trwać i trwać ,

potrzebuję rozwiązać pewien problem

jest on uciążliwy szczególnie teraz

przed bramą - pomiędzy kostką a asfaltem mam 2 metrowy pas ziemi

po roztopach robi się w tym miejscu błoto i wjeżdżając samochodem brudzi się kostka i garaż

mam dwa wyjścia :

1. eko płyty betonowe - koszt 420 zł - oczywiście sam układam

2. wstawienie krawężników , wybranie warstwy ziemi i wypełnienie miejsca po niej żwirem - koszt nieznany

 

podobny zabieg przydałby się przed furtką

 

[ATTACH=CONFIG]167069[/ATTACH]

 

Troszkę mączki budowlanej i tłucznia i za chwilę będziesz miał przeciągnięty asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKula Wielkie dzięki za podanie wymiarów.

 

Nie masz problemów z wodą która ścieka z daszku? My planujemy postawić wiatę na 4 słupkach 30cmx30cm i chcemy przymocować do deski czołowej rynny i odprowadzić wodę rurą drenażową po działce. Nawierzchnia będzie z kostki grantowej i nie chcemy aby woda wypłukiwała nam zasypki.

 

Zauważyłam, że masz odsuniętą wiatę od ogrodzenia sąsiada. Trzymałeś się przepisowych 2 m? Planujesz zagospodarować tą przestrzeń?

Zastanawiam się czy nie "przytulić się "do sąsiada i te 2 m przeznaczyć na drewutnię a zaraz obok postawić pojemniki na śmieci. Wszystko by było pod jednym daszkiem :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o Twój problem to ja bym zrobiła tak jak radzi mWilQ :yes: Podobne rozwiązanie zastosujemy u siebie bo na drogę przyjdzie nam jeszcze poczekać :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję Waszej porady

tymczasowo - do chwili zrobienia nowej ulicy i chodników - jak wiadomo to tymczasowo może trwać i trwać ,

potrzebuję rozwiązać pewien problem

jest on uciążliwy szczególnie teraz

przed bramą - pomiędzy kostką a asfaltem mam 2 metrowy pas ziemi

po roztopach robi się w tym miejscu błoto i wjeżdżając samochodem brudzi się kostka i garaż

mam dwa wyjścia :

1. eko płyty betonowe - koszt 420 zł - oczywiście sam układam

2. wstawienie krawężników , wybranie warstwy ziemi i wypełnienie miejsca po niej żwirem - koszt nieznany

 

podobny zabieg przydałby się przed furtką

 

[ATTACH=CONFIG]167069[/ATTACH]

 

Taka droga to bajka, u nas na wiosnę, czy po dużych deszczach wygląda to tak. Droga gminna, gmina wiecznie zwala na brak środków.

d....jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKula Wielkie dzięki za podanie wymiarów.

 

Nie masz problemów z wodą która ścieka z daszku?

 

 

stawiałem wiatę późną jesienią i prawdę mówiąc nie zdążyłem zainstalować rynien

ale teraz nie widzę nawet takiej potrzeby

spływająca woda naprawdę nie stanowi żadnego problemu dla kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że masz odsuniętą wiatę od ogrodzenia sąsiada. Trzymałeś się przepisowych 2 m? Planujesz zagospodarować tą przestrzeń?

 

wiata jest odsunięta od granicy działki o 3 metry

ogrodzenie tak jak wiata w tym miejscu będzie osłonięte matą wiklinową

pierwotnie zaplanowałem w tym miejscu rabatę - jest tam nawet założony system nawadniający

ale chodzi mi po głowie zaaranżowanie utwardzonego miejsca do rąbania drewna -- jakiejś ścieżki obsadzonej roślinami

i pomiędzy nimi a ogrodzeniem schowane miejsce z pieńkiem

zniknie w tedy ta tymczasowa hałda drewna i prowizoryczne zadaszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś piękna pogoda i wędrowanie po Puszczy to już cotygodniowy rytuał

tym razem wędrując tropem leśnej zwierzyny zawędrowaliśmy na skraj Puszczy

i naszym oczom ukazał się widok , niespodziewany ...

przestrzeń i pagórki...

zawędrujemy tam następnym razem - a może na rowerach?

 

20130203673.jpg

 

20130203671.jpg

 

20130203675.jpg

 

20130203674.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz Łaskawco coś bardziej jasnego laikowi przybliżyć?

 

Taki materiał był u mnie stosowany pod drogę z kostką brukową. Sama mączka, którą leżała na ziemi zrobiła się strasznie twarda i być może by wystarczyła. Jeśli na wierzch dasz tłuczeń (zmielony granit) to powinno zrobić się wytrzymałe podłoże, po którym mógłbyś jeździć bez wwożenia błota na posesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skula :bye:

 

Czy mógłbyś zdradzić mi kilka szczegółów dot. wiaty śmietnika? Wiosną ruszamy z budową ogrodzenia i chcielibyśmy wygospodarować tam miejsce na kubły.

 

dziś znalazłem trochę czasu i wyszperałem zdjęcia - jak powstawała altanka

puste miejsce:

20120825210.jpg

planowanie:

20120825210 +.jpg

realizacja:

20120829229.jpg

 

20120902258.jpg

 

20121019415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętacie jak kiedyś pisałem o pewnej roślinie - o nazwie Wrotycz Pospolity ?

to paskudne chwaścisko porastało dosyć swobodnie i ekspansywnie całą działkę

po ciężkiej walce i systematycznym wyrywaniu - a właściwie wykopywaniu korzeni udało mi się jakoś tą roślinę wytrzebić

rośnie ona nadal sobie w okolicy

dzisiaj wyrwałem jedną uschniętą i jakież było moje zdziwienie.... pod ziemią są już zielone listki i świeże kłącza

jeśli to "paskudztwo" już na początku lutego przejawia ochotę do rośnięcia to jak z tym walczyć?

tylko ręcznie

ale swoją drogą jestem pod wrażeniem siły i woli życia tej rośliny

potężne drzewa "śpią " zimowym snem a ta niepozorna roślinka nie marnuje ani chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ona jedyna. U mnie cały czas temat chwastów aktualny. Jeszcze z nimi nie walczę, ale zacząć muszę. W sumie to mógłbym niezły przewodnik założyć o chwastach, bo jest ich tak dużo i są tak różnorodne.

 

P.S. dużo roślinek się budzi. W tamtym roku wśród chwastów znalazłem taką, której liście wskazywały na jakiegoś kwiatka - od razu przesadziłem :) Jak liście urosły a kwiatka nie było to pomyślałem, że to może jakaś inna ozdobna roślinka. Na zimę listki uschły, a teraz jak śnieg stopniał to spomiędzy nich wystają nowe zielone :) Jak znajdę zdjęcie to wkleję, może ktoś rozpozna co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...