Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

jakoś Wiosna przychodzi ale bardzo wolno ;)

a ponieważ razem z nią przyjdą Święta trzeba się do nich powoli przygotowywać

drobne zakupy , przygotowanie pekli i "nastawienie" mięska

by potem uruchomić wędzarnię i znów cieszyć się pyszną wędlinką

i tym razem baleron, polędwiczka i szynki

20130224707.jpg

 

przed świętami jeszcze zrobię kiełbasę - pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

okolice drewutni którą chciałbym schować za pasem roślin

miejsce miałoby być utwardzone

to ok 9m2 pomiędzy linią płotu a linią roślin

pozostaje jeszcze wolne miejsce do zagospodarowania

 

kąt za atlaną.jpg

 

20121019414.jpg

 

no i rabata reprezentacyjna:)

chcę dociągnąć żywopłot do wysokości furtki

rabata niby zaplanowana , ale czy drzewko liściaste umiejscowione na "cyplu" nie zdominuje całej kompozycji?

może powinno być umiejscowione bardziej w środku rabaty?

 

20121019416.jpg

 

20120919308.jpg

 

rabata1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rabata reprezentacyjna:)

 

rabata niby zaplanowana , ale czy drzewko liściaste umiejscowione na "cyplu" nie zdominuje całej kompozycji?

może powinno być umiejscowione bardziej w środku rabaty?

 

[ATTACH=CONFIG]173655[/ATTACH]

 

na pewno nie - bo ma być jakas dominanta, dla mnie jeszcze za symetrycznie sa te iglaczki - dałabym dwa jednakowe z jednej strony a to czerwone przesuneła.

Perukowców raczej się nie przycina.

Jesli skrzynia jest od północy jakieś rhodo? (u mnie mam podobne miejsce i mam rododendrony z azalią podsadzone barwinkiem

Jeśli południe- to najlepiej trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie , proszę

czy można przycinać Perukowca ?

 

jeśli tak , to kiedy i jak ?

 

To zależy. Jeśli perukowiec posadzony jest tak, że ma dużo miejsca do wzrostu i ma być ozdobny przede wszystkim z owocostanów to nie należy go ciąć. Jeśli miejsca jest mało i chcemy zachować go w zwartej i niebyt dużej formie to można ciąć, ale najlepij to robić co roku, wczesną wiosną. Ciąć należy tylko zeszłoroczne przyrosty.

Ze zdjęć widzę, że miejsca malutko jest dla tego perukowca...

Edytowane przez dorota.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości?:confused:

Nie będę ukrywać, że front rozwiązałabym zupełnie inaczej. Ale... nie ma tego jedynego, "słusznego" rozwiązania dla danego miejsca, każdemu podoba się co innego.

Rozmawialismy już chyba o trawach, wrzosach (nie pamietam jak tam ze słońcem??). Drzewko widziałabym w bardziej naturalnej formie, może kilkupniowej (nie wiem jakie gatunek jest planowany) - nie jako regularną kulkę na pniu. Żywopłot zakończyłabym mniej więcej na wysokości domu - tzn wydzieliłabym za pomocą żywopłotu dwie przestrzenie: prywatną i frontową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabata.jpg

 

Elfir proponowała >

"Ja nie przepadam za nadmierną pstrokacizną, więc drzewka nie dawałabym żółtego tylko zielone - np. gruszę "Chanticleer". Ale jak lubisz kontrasty, to możesz wybrac klon polny "Postelense", glediczję "Sunburst", robinię "Frisia" (mają małe wymagania wodne i glebowe).

nr 2 może być albo kosówkami (wersja sucholubna i zimozielona), albo płożacymi świerkami (wersja wilgociolubna)

nr 6 może być małą tawułą japońską (np. Magic carpet) lub berberysem ("Sunsation", "Bogozam"). Ale może też być żółtym okrywowym jałowcem.

nr 4 to trawa ozdobna

nr 6 może być albo czerwonolistnym berberysem, albo małą przycinaną odmiana pęcherznicy, albo krzewuszką o czerwonych liściach.

nr 3 to jakiś szerokokolumnowy iglaki (np. jalowiec chiński "Stricta")

nr 7 ma być świąteczną choinką. Może byc świerk kłujący (np. Marigold), świerk Brewera, swierk chiński."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...