Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak obliczyć wiek drzewa?\

 

Można skorzystać z tabeli , w której podany jest wiek drzewa w związku z jego obwodem

 

Można zmierzyć pierśnicę (obwód, w cm), a następnie pomnożyć przez 0,4.

Otrzymamy wtedy przypuszczalny wiek w latach.

Wiek = obwód (cm) x 0,4

 

Gdy mamy do czynienia z drzewem ściętym, możemy obliczyć wiek na

podstawie słojów – rocznych przyrostów. W naszym klimacie roczny przyrost

drewna składa się z dwóch słojów: jasnego (powstającego wczesną wiosną) i

ciemnego (powstającego późnym latem). Obliczenie wieku polega na

policzeniu par słojów (para słojów: jasnego i ciemnego to roczny przyrost),

czyli :

Liczba par słojów = wiek (w latach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może zrobić ogrodzenie na połowie wysokości burty aby nie ucinać optycznie terenu ogrodu?

 

chcesz sadzić rośliny na spadku? rozumiem że chcesz zaoszczędzić miejsce czy nawet widok, ale moim zdaniem tak sadząc rośliny stwarzasz miejsce niebezpieczne dla dzieciaka - niczym nie obsadzona krawędź będzie stanowić potencjalne zagrożenie, którego należy uniknąć - takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś iglak szeroko rosnący max do 1 m ???

 

Tuja zachodnia – to miniaturowa, gęsta tuja przyjmująca pokrój kulisty. Jej listki są bardzo drobne i na zimę zmieniają kolor z jasnozielonego na ciemniejszy. Odmiana ta osiąga wysokość do 1,5 m, średnicę 1 m, lubi glebę lekką, głęboką i świeżą, dobrze się czuje w ogródkach skalnych.

 

Szydlica japońska – odznacza się pięknymi niebieskozielonymi igłami zmieniającymi się zimą w brunatne. Osiąga wysokość 1 m, przy średnicy 80 cm.

 

Cyprysik biały – o niebieskozielonych listkach i cienkich, wzniesionych ku górze gałązkach zimą przybiera piękny purpurowy kolor. Osiąga wysokość do 2 m, przy średnicy 1 m. Lubi glebę zwykła, wilgotną i bezwapienną.

 

Świerk biały – jedna z ciekawszych odmian. Charakteryzuje się gałązkami o niebieskich igłach, które kończą się brunatnoczerwonym pąkiem. Osiąga wysokość 60 cm, przy średnicy 1 m. Szczególnie lubi ziemię kwaśną i świeżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przed południem Pani Listonosz przywiozła pismo z gminy, w którym dostaliśmy zezwolenie na wycięcie chorej sosny

udało się to załatwić bezkosztowo

a skoro jest zezwolenie to wziąłem się do pracy

najtrudniej było z karpą i jej usunięciem , ale po długiej i wytrwałej walce udało się

tylko ,że teraz pusto.....się zrobiło

szkoda tego drzewka tym bardziej że przez całą budowę jakoś udawało się je chronić

 

Stare Babice-20130429-00335.jpg

 

Stare Babice-20130429-00336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam, co tam u Was ??

Ogrodnicy - biesiadnicy !

 

dawno nie zaglądałem, bo aż nie mogę wytrzymać żeby zaraz po pracy nie iść do ogrodu

to pierwsza Wiosna kiedy tu mieszkamy i nie mogę pozwolić by chociaż jeden dzień umknął

 

powoli skrzynie na zioła się zapełniają

rośliny zaczynają pięknie promienieć

 

a co tam u Was?

 

świt:

Stare Babice-20130506-00337.jpg

 

zielnik - powoli , powoli:

Stare Babice-20130507-00340.jpg

 

Stare Babice-20130507-00341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...