Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja ogrodu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacnie z tymi przysmakami :) Ja wkrótce zacznę działać przy moim kąciku ogniskowym, muszę przygotować teren, zrobić palenisko i wkoło wysypać kamyk. Nie mogę doczekać się wieczorów na dworze, tak jak to miało miejsce chwilę po przeprowadzce do domu.

 

Niestety plany ciągle przesuwa pogoda... człowiek bierze sobie wolny długi weekend, żeby nadgonić w ogrodzie, a tu leje i leje i leje i końca nie widać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co robić żeby mrówki i ślimaki omijały owoce - głównie truskawek

 

Powiedzcie co zrobić, żeby w ogóle pozbyć się mrówek? Da się je jakoś przegonić, wysłać w inną część działki? Skusić jakimś zapachem? U mnie problem jest taki, że na kostce, która ma dość grubą "fugę" z piasku zaczęły pojawiać się kopce. Jak je pozamiatam to robi się czarno od mrówek. Tępić środkami?

 

Co do ślimaków to doszły mnie słuchy, że są strasznie czułe na zapach piwa. Podobno wystarczy w narożniku działki postawić otwartą puszkę, żeby z całego terenu się tam zeszły. Nie mam tej metody potwierdzonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówki na kostce to naprawdę problem - ja mam na szczęście dosyć mocną podbudowę betonową

ale za to w trawniku pojawiają się ich ślady

ktoś powiedział że mrówki są pożyteczne???

 

wykończyły mi sosnę , rujnują koledze kostkę , mnie niszczą trawnik i wpieprzają truskawki !

ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pędzę mrówki gdzie popadnie, bo jak są mrówki będą i mszyce.

Rozsypuję (z uporem maniaka) ostatnio Targetem je potraktowałam i przestały żreć mi brzoskwinię i porzeczki.

Wiem zła kobieta ze mnie, ale mrówkom mówię kategoryczne NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pędzę mrówki gdzie popadnie, bo jak są mrówki będą i mszyce.

Rozsypuję (z uporem maniaka) ostatnio Targetem je potraktowałam i przestały żreć mi brzoskwinię i porzeczki.

Wiem zła kobieta ze mnie, ale mrówkom mówię kategoryczne NIE.

 

ale czy po tej chemii można jeszcze jeść owoce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tym po owocach nie sypiesz :)

Pod krzaczkiem i w mrowiska, na ścieżkach i szlakach mrówek

One sobie wnoszą te granulki do gniazd i uśmiercają królową A jak wiadomo bez królowej nie ma nowych mrówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam jedno opakowanie substrala, drugie targeta , moim zdaniem oba skuteczne

W miejscach posypania, mrówek nie widzę.

No i najważniejsze, zakończyły hodowlę mszyc na porzeczce :) a to był mój cel nadrzędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...