Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam się i ja u Ciebie :) Projekt fajny i elewacja też mi się podoba. Z drewna raczej bym nie rezygnowała. Jeśli zostawicie tylko na parterze, to mąż z drabiny dostanie. Z robactwem nie powinno być problemu. Zapytaj innych, którzy są posiadaczami elewacji z drewnianymi elementami ;)

Powodzenia życzę w budowaniu i urządzaniu, żeby nie napisać w wykańczaniu się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moorelo, i ja też chciałabym dołączyć do towarzystwa;)

 

zgłaszam jednak mały problem, bo weszłam przez link do dziennika a jestem najprawdopodobniej u Ciebie w komentarzach, a do dziennika dostałam się przez twój profil, więc coś jest nie tak:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lord_black, powiem Ci, że Wykonawca jak się zapiekli, to potrafi pójść w pięty... Trzyma dyscyplinkę jak w wojsku, wszyscy chodzą jak w zegareczku... ;) A chłopaki z jego ekipy (stare konie) nawet słowem nie odpowiedzą jak ich ustawia - a to sznurek krzywo zwinięty, a to kołek rzucony na trawę... No no, zobaczymy jak to dalej będzie - oby nie zapeszyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszych odwiedzających! :)

 

Magda34, coś mi nie mogę się połapać z tymi linkami, wydaje mi się, że jednak jest ok, ale sprawdzę jeszcze - dzięki!

 

Po chwili...

Faktycznie - bułka była :oops:

 

A widzisz;)

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do życzliwych obserwatorów. Będę się przyglądał i trzymał kciuki; myślę że zachwycał postępem i efektem końcowym.

Zamierzam się budować i bardzo mnie to, co Rozpoczęłaś tak szczęśliwie, z sukcesem, interesuje.

Czekam na dalszy postęp. Na razie jestem szczerze zdumiony, że to tak szybko idzie. Ciekawy jestem, czy to norma, czy jakiś szczególny przypadek. Nie mam za bardzo doświadczenia w tym względzie. Jeśli szczególny przypadek, to gratuluję początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, nie, nie przeszkadza :) W zasadzie to bardziej przez część jadalną, niż przez salon. Owszem, mogłaby być bliżej drzwi wejściowych, albo bliżej garażu, ale wtedy musiałaby być od strony południowej, a głównym założeniem było umiejscowienie jej na północy, aby salon był od południa. To cena kompromisu, na który musieliśmy przystać... Pozdrawiam! Edytowane przez Moorela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna wielu lepszych firm, mają już w założeniu okucia antywłamaniowe w standardzie.

Lepiej zainwestować w dobrze zaprojektowany system alarmowy i kamery z niezależnym układem zasilania - tak, aby wyłączenie zabezpieczeń przedlicznikowaych w skrzynce energetycznej nie spowodowało ocięcia zasilania do instalacji alarmowej. To może być np. dobrej jakości UPS. Mój mąż jest inkasentem od prądu i często widzi ten błąd u ludzi w domach. Odłączenie licznika do przesterowania taryfy (np. podczas zamiany taryfy całodobowej na dwutaryfowy) powoduje odcięcie alarmu :)

 

i nie da się ukryć, że wścibscy sąsiedzi też sa przydatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiem Wam, że mnie też to trochę dziwi... Myślałam, że skoro budowa trwa średnio 2 lata, to wszystko się jakoś rozciągnie w czasie, będzie sporo czasu na zastanawianie się, itd. Może mamy na razie po prostu szczęście :) Ech... nie zapeszajmy ;)

witam,

mury stawia sie szybko - w zasadzie codziennie widac postęp,

ale rzeczy zrobione w pośpiechu na początku prędzej czy później wychodzą - dobrze jak na etapie/przed wykończeniówką.

Dlatego przestrzegam by pilnować terminów przerw technologicznych - niech sobie ławy przeleżą do marca, beton dobrze zwiąże i grunt się przyzwyczai do czegoś nowego....

i zapraszam do grupy wrocławskiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania gruntu mam (pełna dokumentacja).

 

Materiały do SSO kupuje Wykonawca sam (głównie ze względu na rabaty w hurtowniach bud. jakie ma) ale oczywiście w konsultacji z nami, potem się rozlicza fakturami.

 

Okna raczej plastikowe, mamy znajomego - speca od okien, który nas wyleczył z drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wykonawcę znam i polecam, będę kibicowała. Ale ale! Pilnujcie równości wylanej płyty fundamentowej, bo u mnie na dwóch metrach było 6cm różnicy i potem nadrabialiśmy styropianem przy wylewkach (koszty!).

Poza tym p. Bogdan ma namiary na dobre ekipy, można brać i korzystać. Dach bezokapowy umieją zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...