Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia


Moorela

Recommended Posts

witaj,

 

Przepięknie wyszło wszystko na zewnątrz, gratuluję. Jest bardzo spójnie, kolory neutralne. Wejście do domu z płyt - świetne. Oj, będzie pięknie z tymi trawami za oknem w 'betonowej' rabacie:yes:

 

Czy te obrzeża - które są ogranicznikami dla betonowych płyt - schodów przy wejściu, to zwykle betonowe obrzeża firmy Jadar? Wyglądają b. estetycznie, a są w kluczowym miejscu - na wprost wchodzących do domu.

Edytowane przez greywolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc :)

 

dopiero znalazlam Twoj dziennik. Fajny ten Twoj dom - troche podobny do naszego. Tez mam projekt ogrodu zrobiony przez Elfir, dlatego z ciekawoscia bede sledzila Wasze postepy !

 

Cześć Anel, witam u mnie, dzięki za dobre słowo. Faktycznie mamy trochę podobne domy, tzn. bryły. Postępów to już raczej nie będzie, bo kasa się skończyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorelko ale ładnie się u Ciebie robi!!!!! Teren przed domem zapowiada się super, już jestem ciekawa jak wyjdzie projekt Elfir. Jakie nasadzenia w tym roku planujesz?

 

Channel, z nasadzeniami to pewnie będzie jeden wielki spontan, zaczniemy pewnie przed domem i z boku, żeby się osłonić trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anel, witam u mnie, dzięki za dobre słowo. Faktycznie mamy trochę podobne domy, tzn. bryły. Postępów to już raczej nie będzie, bo kasa się skończyła ;)

 

Ale kiedys znowu kasa bedzie :) U nas tez byla przerwa. Odkladalismy odkladalismy i jeszcze raz odkladalismy. A teraz bedziemy wydawac na ogrodek.

A u Ciebie zapowiada sie wszystko bardzo ladnie. I strasznie Ci zazdroszcze, ze juz robisz taras. O przejsciach z ekipa za jakis czas zapomnisz i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Przepięknie wyszło wszystko na zewnątrz, gratuluję. Jest bardzo spójnie, kolory neutralne. Wejście do domu z płyt - świetne. Oj, będzie pięknie z tymi trawami za oknem w 'betonowej' rabacie:yes:

 

Czy te obrzeża - które są ogranicznikami dla betonowych płyt - schodów przy wejściu, to zwykle betonowe obrzeża firmy Jadar? Wyglądają b. estetycznie, a są w kluczowym miejscu - na wprost wchodzących do domu.

 

Dzięki Greywolf. Taki chyba był właśnie zamysł Elfir, żeby trawy zaglądały nam do domu. Obrzeża i kostka są firmy Pebek, płyty Jadar. Brukarze bardzo lubią dawać palisadki, my się uparliśmy na te krawężniki i cieszę się z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby można było tak zlicować ten ostatni taras jak ekipa zrobiła, ale jakoś nie widzi mi się aby legary tak długo wytrzymały. Ale wcale znowu aż tak dużo pracy nie mają aby to poprawić, to raptem kilka bloczków do poprawy...

 

A teraz jako że wszystko jeszcze przede mną, pytanie techniczne - czy te bloczki to są tak po prostu położone na zagęszczonym terenie? Bo zawsze mi się wydawało, że należy wylać takie słupy poniżej poziomu przemarzania i bardzo ubolewałem że nie zrobiliśmy tego od razu na etapie fundamentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, teren jest utwardzony (koszulka) i wysyłamy żwirem. Bloczki w zasadzie położone na tym, lekko naokoło podsypane. Sama nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale jakoś nie chce wylewać niczego bo nie chce się wiązać, nie wiem co będzie za 5 lat, może trzeba będzie to to rozebrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się wykonawcom. Spirea też miała przeboje w drzewkami, gdy chcieli jej wcisnąc coś innego, bo akurat tego, co było w projekcie, nie mieli. I najpierw ją przekabacili, a potem odwoływała - bo projekt mają, listę roślin mają i niech robią jak w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, legary są zaimpregnowane impregnatem Vidaron, wybraliśmy kolor teak. Taras betonowy to ciężko mi ocenić bo pada co drugi dzień kurka i są mokre, częściowo wyschniete i zupa nie efekt ;) chcesz więcej zdjęć to daj znać wyślę na priv tylko napisz co fotografować a jak będziesz na dolnym śląsku to zapraszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir właśnie jak się zegnalismy z ekipą przed weekendem to byłam w zasadzie przekabacona, żeby malować ten podest izohanem, na drugi dzień coś przetrzezwialam i stwierdziłam, że co ja się daję w jajo robić. ;-) im się spieszy bo przed świętami mieli dwa tarasy trzasnac a wyjdzie, że tylko nasz zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Basia, to ten, ja bym chciała zaoolejowac, pytałam spirei jak ona robiła, ale coś jej ostatnio nie widać.

no ja też włąsnie byłam ciekawa czym Spirea robiła,

a widziałąś płyty Spirei? a właściwie taras z nich?Czy te płyty różnią się od tych starych naszych chodnikowych płyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...