Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze


anawii

Recommended Posts

Naszym wykonawcą będzie firma Groinstal, firma ta znajduje się prawie po sąsiedzku z naszą budową (zaledwie kilkaset metrów od naszej budowy), mieliśmy zamiar pisać do POLSKIEGO KOMFORTU, ale czemu nie próbowaliśmy....nie wiem...

 

Nasz bliski znajomy ma wykonane ogrzewanie przez tąże firme i jest zadowolony (a to już jego 3 taka inwestycja), też innego ogrzewania nie brał pod uwagę, a ogrzewa dom 750 m2.

W razie jakichkolwiek problemów,zanim się z tym wszystkim zapoznamy:)Pan K. będzie "pod ręką" :)

 

Skoro to sprawdzona firma to ok...... poczytam o Nich pozniej ( maja stronke na necie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anawii zgodnie z obietnica pisze jakie u mnie ustroistwa beda :) .

 

1. Gazowy piec kondensacyjny - Carrier Infinity 96 080 -20 ( moc 14-22kw)

2. Sterowanie strefowe - carrier Infinity - 2 strefy + smart sensor

3. Nawilzacz powietrza z wentylatorem Carrier LFP

4. Filtr elektrostatyczny TRION HE + 1400

5. Zestaw klimatyzacji z pompa ciepla o mocy 10 Kw carrier

6. Rekuperator - centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepla carrier HRV 1200

7. System mechanicznej wentylacji - sztywne rury SPIRO

8. System kanalow nawiewnych i powrotnych

9. Kratki i anemostaty

10. Czerpnia swiezego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja jest tylko opcja .... mozesz i nie musisz z niej korzystac ... dodatkowa funkcja agregatu klimatyzacyjnego jest praca w trybie pompy ciepla . Agregat moze skutecznie ogrzewac budynek przy zachowaniu niskich kosztow eksploatacji ( moj ma sprawnosc do 370 % ) . Bardzo wazna rzecz agregat z pompa ciepla polaczony z piecem gazowym Infinity 96 tworza system OGRZEWANIA HYBRYDOWEGO w tym przypadku oszczednosci eksploatacyjne sa bardzo duze .

 

Anawii jesli moge ..... bo pytasz o rady wiec nie zdawaj sie ( slepo ) na wykonawcow - kazdy z nich robi tak zeby jemu bylo lepiej mam juz prawie dwuletnie doswiadczenie z nimi wiec wiem o czym mowie ... musisz sama wiedziec czego chcesz i warto wczesniej zaznajomic sie z tematem zanim podpiszesz jakiekolwiek umowy , zastanow sie nad tematem energooszczednosci .... akurat moim zdaniem w tym przypadku nie ma sie nad czym zastanawiac energooszczednosc to podstawa w budowaniu domu w dzisiejszych czasach .

Domy pasywne nie wygladaja pieknie - ja prywatnie nazywam je STODOLAMI .... nie musisz budowac pasywniaka , ale np. moj powiem nieskromnie wyglada ladnie , a jest prawie pasywny wlasnie przez materialy jakie w niego wlozylam , zaluje ze nie moglam ocieplic go grubsza warstwa styro ( przepisy mnie ograniczaly :( ) , ale i tak dobrze sie spisalam :) zwlaszcza , ze buduje na odleglosc ....

Pozdrawiam cieplutko

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak lepiej zainwestuje teraz w energooszczedne materialy ... bo pozniej juz nie bedziesz miala takiej mozliwosci jak domek zostanie wybudowany .... a na pierduly typu plyteczki , kraniczki , wydziwiane zlewy czy inne glupoty ktorych mase jest na rynku zawsze znajdziesz pieniadze .... Zauwazylam , ze ludzie bardziej sie przejmuja kolorem plytki niz tym czy na ogrzewaniu sa w stanie zaoszczedzic kilkaset zlotych rocznie . Ja zrobilam sobie taka charakterystyke energetyczna swojego domu .... akurat pracownia projektowa w ktorej zamowilam plany w tej chwili udostepnila taka opcje na necie porownane zostaly materialy proponowane w projekcie z tymi ktore wlozylam w dom .... i z obliczen wynika , ze roczne zaoszczedze prawie 5 tys. zl na ogrzewaniu . Tak mowia cyferki , a jak bedzie zobaczymy .....

Moze uda mi sie wstawic to do dziennika Chomiczowki to zobaczysz jak to wyglada .....

Oczywiscie , ze przesle Ci info na priv. jakie ja zastosowalam materialy ... wybieralam wszystko bardzo starannie .

Co do okien :)

Okna dachowe mam superenergooszczedne + rolety zewnetrzne ..... okna w domu ..... staralam sie , zeby w kazdym pomieszczeniu okno bylo ( nie wyobrazam sobie lazienek bez okien ) ... niestety kotlownia to jedyne pomieszczenie bez okna ... ubolewam nad tym , ale u mnie piec bedzie z zamknieta komora spalania wiec bolu wielkiego nie ma . Otwierane okna zrobilam tam gdzie musialy byc np. w salonie nie mam drzwi przesuwnych otwieranych ( sa 2 fixy ) wyjscie na taras jest z jadalni ... wedlug mnie jest to rozwiazanie wystarczajace . .... ale ok. wiecej informacji na priv......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia w jakiej temperaturze jest taka sprawność. :)

 

Prosze bardzo masz odpowiedz ....

Przy temp. +8 st. C ... zakladam , ze taka sprawnosc caly uklad osiagnie nawet w nizszej temp. jak juz wspomnialam u mnie system to hybryda celowo tak stworzony , aby kazde urzadzenie wspomagalo sie wzajemnie .... przez okolo 80% okresu grzewczego mamy temp wahajace sie w granicach + 12 do 0 st. C wiec moze sie okazac iz piec nie podejmie pracy bo cala robote za niego wykona pompa ..... byloby milo :) . Z informacji dotyczacych sprawnosci pompy wynika , ze : osiąga ona wysoką sprawność nawet w niskich temperaturach powietrza, przy -16°C wynosi jeszcze 229% iprzystosowana jest do pracy w temperaturach do -34°C. Zywie nadzieje , ze w trakcie uzytkowania bede mogla to samo stwierdzic .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp. +8 st. C ... zakladam , ze taka sprawnosc caly uklad osiagnie nawet w nizszej temp.

 

Ja obstawiam, że na pewno nie. :) Poza tym dziwna trochę ta sprawność - w przypadku pomp ciepła (lub urządzeń pracujących jako takie) operuje się COP a nie sprawnością, ale może producent Twojego urządzenia zastosował taki "chłyt małkekingowy". :D Podaj proszę jak się nazywa to Twoje cudo, bo jestem ciekawy.

 

Seryjnie budowane sprężarkowe pompy ciepła osiągają typowo sprawność równą 50–60% sprawności pompy doskonałej. W przypadku, gdy parownik odbiera ciepło od otaczającego powietrza, następuje skokowy spadek sprawności przy temperaturze powietrza poniżej 0 °C. Jest to spowodowane oszranianiem się parownika i koniecznością okresowego odwracania obiegu pompy celem odszronienia.

Edytowane przez CitroCerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber .... informacje ktore podaje tez sama nie wymyslam ( az tak madra nie jestem :) ) posilkuje sie oczywiscie wiadomosciami jakie podaje producent danego urzadzenia . Firma ktora u mnie wykonuje system ogrzewania to Polski Komfort .... mysle , ze jesli masz jakies watpliwosci mozesz po prostu zerknac na ich strone internetowa i byc moze znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Ciebie pytania .... http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/dlaczegomy ..... jak juz wspomnialam wczesniej u mnie bedzie HYBRYDA http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/ogrzewanie-hybrydowe + wentylacja z odzyskiem ciepla http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/rekuperator + klimatyzacja http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/klimatyzacja + nawilzacz http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/nawilzacze-powietrza + sterowanie

http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/sterowniki + kratki http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/index.php/urzadzenia/kratki-nadmuchowe . Korzystam z ogrzewania nadmuchowego i klimatyzacji od kilkunastu lat ...... nie wyobrazam sobie innego sposobu ogrzewania domu .... nie chce nikogo przekonywac do tego typu systemu jest on dosyc kosztowny wiec nie ma co ukrywac - nie kazdego na niego po prostu stac ....... to tak jak z samochodami jeden jezdzi maluchem inny BMW ..... niby tez dojedziesz na miejsce , ale komfort jazdy nieco inny prawda ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CitroCerber .... informacje ktore podaje tez sama nie wymyslam ( az tak madra nie jestem :) ) posilkuje sie oczywiscie wiadomosciami jakie podaje producent danego urzadzenia . Firma ktora u mnie wykonuje system ogrzewania to Polski Komfort .... mysle , ze jesli masz jakies watpliwosci mozesz po prostu zerknac na ich strone internetowa i byc moze znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Ciebie pytania

 

Dziękuję. :)

 

Poczytałem i sprawność układu przy -16 to 145 (229% to sprawność samej pompy). COP reklamowany przez firmę na stronie to >4 ale z dokumentacji wynika, że w zalezności od mocy jednostki zewnętrznej COP waha się od 3,63 do 3,69 (W temperaturze +7) w ujemnych jak już pisałem wcześniej COP spada mocno.

 

Oczywiście ich stronka została napisana typowo pod klienta i bardzo ładnie wyglądają te procentowe wartości, jednak nie przesadzałbym z tym hurraoptymizmem (oczywiście nie neguję rozwiązania i uważam że połączenie w jedno funkcji ogrzewania i klimatyzacji to jest fajne rozwiązanie - zwłaszcza pod względem komfortu użytkowników). :)

 

 

Korzystam z ogrzewania nadmuchowego i klimatyzacji od kilkunastu lat ...... nie wyobrazam sobie innego sposobu ogrzewania domu ....

 

To tak jak ja sobie nie wyobrażam bez podłogówki w całym domu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...