Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

 

goshia7 - a beton to masz chyba z Kamienia :)

 

Dokładnie z Kamienia :) z tego co słyszę to u nas każdy bierze ten beton :)

 

 

 

wczoraj właśnie mnie oświecono co do tradycji wieszania wiechy i baardzo się zdziwiłam, że to aż taka bibka ma być z budowlańcami. Tyle kieliszków ile wbicie gwoździa, picie, jedzenie, pieśń. Cała oprawa. Wprawdzie mi do wiechy jeszcze daleko, ale jestem ciekawa jak to u Was jest i czy faktycznie się to jeszcze praktykuje.

 

no ja własnie w sobote bede wyprawiał tzw wieche ale też nie bardzo wiem co z czym ugryźć no wiecie żeby lipy nie było przed budowlancami, moze ktos opisze co i jak bo ja tu wyżej widze ze kieliszki czylo wodka wchodzi w gre a ja browarki i grila chciałem zrobić :p

 

U nas już było 2 wiechy. Jak murarze skończyli strop to śmialiśmy się z nich bo sami biegali po łące i szukali zielska na wiechę :) a że sezon grillowy pogoda dopisywała to zrobiliśmy imprezę pod altanką na świeżym powietrzu, śpiewów nie było ale pyszności grillowe, wódeczka no i oczywiście dobry humor :)

Tradycja wieszania wiechy jest u nas dość częstym zjawiskiem ale to oczywiście zależy od inwestora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do papy na fundamentach, to mamy małą zagwozdkę. szerokość papy, która nam została z izolowania ławy jest taka, że jak złoży się na pół, to jest dokładnie szerokość bloczka. nie zostaje nic na zakład. a jak się będzie odcinać, to sporo odpadów zostanie. mąż wymyślił, że przetnie wzdłuż i położy jedną warstwę, a na to folię Tytan 36cm i z tej foli będzie zakład. nie wiem tylko, czy trzeba to jakoś ze sobą skleić. co o tym myślicie? może tak być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczęły się konkretne prace na działce i nie wiem czy to mój wątek, czy nie do końca.

Czy będzie osobny wątek dla rozpoczynajacyh budowę latem? :)

 

Myślę, że to Twój wątek, można uznać, że to taka późna wiosna :)

Ja dzisiaj zakończyłem stan zero, osiatkowałem ocieplenie fundamentów ale zostało jeszcze obsypanie i szukam kogoś z uprawnieniami na taczki -są chętni??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do papy na fundamentach, to mamy małą zagwozdkę. szerokość papy, która nam została z izolowania ławy jest taka, że jak złoży się na pół, to jest dokładnie szerokość bloczka. nie zostaje nic na zakład. a jak się będzie odcinać, to sporo odpadów zostanie. mąż wymyślił, że przetnie wzdłuż i położy jedną warstwę, a na to folię Tytan 36cm i z tej foli będzie zakład. nie wiem tylko, czy trzeba to jakoś ze sobą skleić. co o tym myślicie? może tak być?

 

Nie wiem czy uda się skleić folię i papę razem, ja dałem tylko folię gr 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda się skleić folię i papę razem, ja dałem tylko folię gr 1mm.

 

A jaką folię dałaś, co to za Tytan?

Ja sprowadzam folię kurierem z Izokpolu, o grubości 1,2mm-u nas tutaj to najgrubsza była 0,8mm. Tę firmę i ich wyrób polecił mi mój majster, ale już tutaj nikt jej nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności.... ale ciągle jest coś do zrobienia i niestety ale nie ma czasu na kompa.

Gratuluję wszystkim postępów w pracach przy wymarzonych domkach.

U nas również cały czas pomalutku, ale do przodu;)

 

Można powiedzieć że mury zakończone, zostały tylko kominy...

Dom rododendronek 324.jpgDom rododendronek 323.jpg

 

i cały tydzień po pracy malowanie podbitki...

Dom rododendronek 311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wycene macie na wylewki (lub już płaciliście)?

Mój wykonawca powiedział mi 30 zł plus cena za styropian 150 zł za m3. czyli średnio na dom wyjdzie mi z całym materiałem 42 zł. Nie wiem czy to dużo, mało czy w sam raz. wiem że robi w miarę dobrze :)

 

naprawdę nikt nie wie czy to dobra cena? szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pięknie Wasze domki rosną-aż miło. Witałam się na tym forum kiedyś jak jeszcze czekaliśmy na pozwolenie.Później to pozwolenie dostaliśmy, ruszyliśmy ochoczo. Ekipa miała być pewna, kierbud polecał a tu się okazało że na 36 m garażu mamy kilkanaście centymetrów róznicy w przekątnych więc katów prostych brak a jest juz wieniec.Jutro się rano będziemy konfrontować z ekipą.. Nie wiem co z tym zrobić. Bo na tym garażu jeszcze dwa pokoje mają być... Miał ktoś z Was problemy z kątami? Jak z tego wybrnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie problemy z katami mialem za dzieciaka... ojciec mnie czasem odstawial jak cos nabroilem abym przemyslal :D

 

a tak bardziej na powaznie to nie bardzo wiem co z takim kwiatkiem teraz poczac... a rozbieranie juz jkaby troche za pozno..

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff Już wróciliśmy z budowy.Kamień z serca... Majster podszedł do sprawy odpowiedzialnie-jedną scianę rozbierają a wieniec z drugiej przesuną lewarem.

Błąd był ewidentny i widoczny nawet gołym okiem-zgubiła ich rutyna myślę. Cieszę się z takiego obrotu sprawy ale spokojnego weekendu nikt mi nie wróci.

Oby jak najmniej takich atrakcji czego sobie i Wam "współbudującym" życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wycene macie na wylewki (lub już płaciliście)?

Mój wykonawca powiedział mi 30 zł plus cena za styropian 150 zł za m3. czyli średnio na dom wyjdzie mi z całym materiałem 42 zł. Nie wiem czy to dużo, mało czy w sam raz. wiem że robi w miarę dobrze

 

to dobra cena. My placilismy 30zl, ale firma ktora nam robila bierze normalnie 33zl. My sie dogadalismy bo wczesniej z tej firmy robili nam tynki i zeszli 3zl z m2. W sumie wyszlo ok 4200zł (140m2). Styropian musielismy sami kupic (nie pamietam ile za niego dalismy). Ekipa (szesciu chlopa+kierownik) przyjechala o 6-7, sami styropian i reszte ulozyli, zalali wszystko itd i o godz 14 wylewki byly skonczone. Wyszlo bardzo dobrze naszym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...