Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie ułożenia ruł kanalizacyjnych w fundamentach. dawaliście tylko główne czy od razu rozdzielaliście do wc umywalki itp. bo nie mamy nic w projekcie o tym napisane i nie wiemy jak sie za to zabrać:(

My od razu robiliśmy wszystkie wyjścia, na wszystkie umywalki, kibelki itp. Wszystko to jest pod posadzką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja nawiążę do tematu zabobonów poruszanych niedawno na tym wątku.

Czy słyszeliście o tym że w poniedziałek nie powinno sie zaczynać jakiejś pracy(to dlatego taki poniedziałek w pracy ciężki i wstać nie można rano:) ). Ja dziś na dłuższa chwilę oniemiałam gdy dowiedziałam się, że u nas dziś zjawili się cieśle na chwilę i przybili jedną murłatę.Chodziło o to żeby robota była zaczęta w sobotę a nie w poniedziałek:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawiążę do tematu zabobonów poruszanych niedawno na tym wątku.

Czy słyszeliście o tym że w poniedziałek nie powinno sie zaczynać jakiejś pracy(to dlatego taki poniedziałek w pracy ciężki i wstać nie można rano:) ). Ja dziś na dłuższa chwilę oniemiałam gdy dowiedziałam się, że u nas dziś zjawili się cieśle na chwilę i przybili jedną murłatę.Chodziło o to żeby robota była zaczęta w sobotę a nie w poniedziałek:jawdrop:

 

Aaa to dlatego moja ekipa jak się umawia że przyjedzie w poniedziałek, to zawsze, ale to zawsze przyjeżdża we wtorek i to popołudniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie ułożenia ruł kanalizacyjnych w fundamentach. dawaliście tylko główne czy od razu rozdzielaliście do wc umywalki itp. bo nie mamy nic w projekcie o tym napisane i nie wiemy jak się za to zabrać:(

 

U nas od razu robiliśmy całe rozprowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawiążę do tematu zabobonów poruszanych niedawno na tym wątku.

Czy słyszeliście o tym że w poniedziałek nie powinno sie zaczynać jakiejś pracy(to dlatego taki poniedziałek w pracy ciężki i wstać nie można rano:) ). Ja dziś na dłuższa chwilę oniemiałam gdy dowiedziałam się, że u nas dziś zjawili się cieśle na chwilę i przybili jedną murłatę.Chodziło o to żeby robota była zaczęta w sobotę a nie w poniedziałek:jawdrop:

 

gorbag Twoja mama ma rację, to była kiedyś taka tradycja

 

Czytałam o tym artykuł i tu przytoczę cytat: "Dobrze było zaczynać żniwa w sobotę, jako w dzień poświęcony Matce Boskiej, a w żadnym zaś wypadku w piątek, w dniu Męki Pańskiej. Zatem nawet, gdy zboże nie było dość dojrzałe, wychodzono w sobotę na pole, ścinano niewielką ilość zboża i czekano spokojnie na stosowną porę"

Wydaje mi się, że ta tradycja wywodzi się z wierzeń chrześcijańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie ułożenia ruł kanalizacyjnych w fundamentach. dawaliście tylko główne czy od razu rozdzielaliście do wc umywalki itp. bo nie mamy nic w projekcie o tym napisane i nie wiemy jak sie za to zabrać:(

 

Od razu wszystko układaj... potem będziesz skuwać chudziaka żeby kłaść resztę rur kanalizacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy bdowlańcy mają też swoje zabobnony :)

 

* wziąć zaliczkę

*oppóźniać jak się da

* działać u kilku inwestorów jednocześnie

 

A ja nawiążę do tematu zabobonów poruszanych niedawno na tym wątku.

Czy słyszeliście o tym że w poniedziałek nie powinno sie zaczynać jakiejś pracy(to dlatego taki poniedziałek w pracy ciężki i wstać nie można rano:) ). Ja dziś na dłuższa chwilę oniemiałam gdy dowiedziałam się, że u nas dziś zjawili się cieśle na chwilę i przybili jedną murłatę.Chodziło o to żeby robota była zaczęta w sobotę a nie w poniedziałek:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jes coś z tym zaczynaniem w poniedziałek.

Teraz tak sobie analizuje że u mnie murarz zaczął w piątek, cieśla też, elektryk we wtorek, w srodę albo w czwartek (nie pamietam) tynkarz. a na dziś umówionego miałem posadzkarza, przyjechał z godzinnym opóźnieniem i tylko z synem wkurwiony, że pracownicy mu sie popili albo nie odbierają od niego telefonu, zostawił syna żeby skuwał nadlewki, a sam pojechal kompletować ekipę.

Więc chyba faktycznie coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my za 120m2 z pełnym deskowaniem i papą (dom bez piwnicy) 33,5tyś

 

To dodam naszą cenę (a raczej naszego murarza:D): za SSO (piwnica, parter i poddasze), użytkowa 150 + 90 piwnicy: ok. 25 tys. (wielkopolska) A murarz solidny! Jakby ktoś jeszcze potrzebował ;)

 

a ja też się pochwalę naszym domkiem (gonimy was jak tylko możemy!)

13082012040.jpg

 

Jesteśmy teraz w trakcie tworzenia dachu, potem okna!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że moi cieśle ameryki nie odkryli z tym zaczynaniem w sobotę.A w piatek tez słyszałam że "zły początek" ale może rzeczywiście to wywodzi sie z tradycji chrześcijańskiej.

 

Ciekawa jestem czy u Was też dekarze liczą sobie osobno za dach a osobno za wstawienie okien dachowych? Bo u nas za dach ma być 55zł/metr a za każdego veluxa 250zł. A jak jest u Waszych fachowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi prosze jak sie wstawia zdjęcia, bo nigdy tego nie robiłam a też chciałabym się naszym bajzelkiem budowlanym pochwalić.

 

Czy ktoś z Was kryje domek blachodachówką ruukki finnera czarną? Bo my własnie taką zamówiliśmy ale mam troche stresa jaki efekt wyjdzie.

 

finnera będzie super :)

Zdjęcia wstawiasz tak " tutaj wstawiasz link do fotki np. imageshack"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...