Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety nie porównam cenowo do styropianu grafitowego bo go wogóle nie biorę pod uwagę.

Wełna 15 cm grubości tj 10 cm i 5 cm to koszt ok. 60 - 80 zł m2.

Można i za 130 m2 ale po co.

Dla przykładu wełna ISOVER Multimax 30 ma lepszy współczynik niż najlepszy styropian Termoorganiki U - 0,030.

No chyba że Termoorganika coś nowego dała na rynek, ja się nie orientuję.

Ja daje ścianę szczelinową tj. ceramika 25 cm. Wełna 15 cm na mijankę 10 cm i 5 cm. Wełna w płytach niestety nie występuje w systemach na zakładkę lub pióro wpust, więc najsensowniej dać ją na "mijankę". Pustka powietrzna 3 cm i na to cegła elewacyjna, zatem mur 3W.

Wełna to materiał kompletnie niepalny, tłumi akustycznie. Ja daję 10 cm welny a na to 5 cm wełny z wellonem skalnym on daje jej gładkość i powoduje że się nie rwie i nie rozwarstwia, nie przyjmuje też wody. Opcja z tym wellonem podnosi trochę cenę. Moja ściana ma oddychać dlatego wełna.

Cena wełny jest duża tylko przy tych najwyższych wspołczynnikach od około U - 0,035 ceny są przystępne.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć to odwiedź strony:

http://www.isover.pl/Nasza-oferta

http://www.knaufinsulation.pl/pl/oferta-0

http://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/welna-mineralna-ursa-glasswool/Strony/produkty-ursa-gw.aspx

 

 

Moja rada, w scianę 3 warstwową nie dawaj wełny szklanej!!! tylko skalną.

Wełna musi być hydrofobowa a szklana taka nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej osób myśli o wykańczanie domów. Co myślicie o odpływach liniowych bądź kratkach zamiast brodzików. Co myślicie o bateriach podtynkowych? Te rozwiązania kosztują sporo niestety. W ogóle armatura łazienkowa jest strasznie droga.

 

Właśnie jestem na tym etapie i robimy odpływ liniowy oraz baterie podtynkowe Kludi, napełnianie wanny przez przelew.

Masz rację co do cen, to kosmos, za jedną wannę , dwie umywalki, dwie muszle, jeden bidet i kilka kranów tylko do łazienki to około 10tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do okien, jednak spróbujemy wstawić w tym sezonie. Jutro zamawiamy, mają być na 12 grudnia, mówią że na zimowe pianki stosują z powodzeniem do -8 stopni.

 

My również wstępnie się zdecydowaliśmy i jutro omawiamy szczegóły, próbujemy coś utargować:p i jeśli pódzie po naszej myśli we wtorek podpisujemy umowę z montażem na grudzień...najwyżej jeśli pogoda nie pozwoli - trudno i będą na wiosnę.

A właśnie jak wygląda takie ustalenie ostatecznej ceny? Udało Wam się 'coś' utargować względem pierwszej wyceny, niby obejmującej już wszelkie rabaty? A jeśli tak to o ile próbować się targować:rolleyes::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie...jaka firma...jaki profil....

 

My zdecdydowaliśmy się na OknoPlus model Thermo (szklenie U 0,6, potrójna szyba,ciepła ramka, okucia activPilot Winkhaus)...czy wybór dobry i wart swojej ceny okaże się w przyszłości:rolleyes: no chyba że ktoś z Bocianków może się wypowiedzieć od razu ;) możemy jeszcze się rozmyślić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, w scianę 3 warstwową nie dawaj wełny szklanej!!! tylko skalną.

Wełna musi być hydrofobowa a szklana taka nie jest

 

No wiem, tylko że jest problem tego typu że szklana ma dużo lepsze współczynniki. Bo między U 0,030 a U,034 to jest duża różnica. Ktoś to kiedyś liczył na tym forum jak się nie mylę około 20 % różnicy. A to raczej dużo. Poza wilgocią technologiczną nic tam się do środka nie powinno dostać. Mam nadzieję.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna firmy Vidok, na Veka Alphaline 9cm trzyszybowe.

 

A zamiast/oprócz rabatów na końcu pojawiaja się również dodatki, które może nie wszystkie przewidziało się na początku, a kosztują...

 

 

właśnie właśnie za jakieś 2-3 tyg będę zamawiała okna, jakie dodatkowe wydatki mogą wyskoczyć? (w tych niby całościowych wycenach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie właśnie za jakieś 2-3 tyg będę zamawiała okna, jakie dodatkowe wydatki mogą wyskoczyć? (w tych niby całościowych wycenach)

Pewnie różnie u różnych producentów i sprzedawców.

Okucia zwykłe roto albo chowane roto designo które są niby mocniejsze, ale kosztują dodatkowo.

Zamykanie okna tarasowego - kluczyk, magnes, uchwyt itd. Różne blokady rozwarcia okna w klamce, płatne dodatkowo.

Ewentualne poszerzenia przy oknie tarasowym.

Oczywiście wszystko można wziąć w standardzie i wtedy nie ma dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również wstępnie się zdecydowaliśmy i jutro omawiamy szczegóły, próbujemy coś utargować:p i jeśli pódzie po naszej myśli we wtorek podpisujemy umowę z montażem na grudzień...najwyżej jeśli pogoda nie pozwoli - trudno i będą na wiosnę.

A właśnie jak wygląda takie ustalenie ostatecznej ceny? Udało Wam się 'coś' utargować względem pierwszej wyceny, niby obejmującej już wszelkie rabaty? A jeśli tak to o ile próbować się targować:rolleyes::p

 

Warto się targować, prawie zawsze można coś zyskać, albo zejście z ceny albo np. lepszy montaż w cenie tańszego, dodatkowe wyposażenie -hamulce, moskitiery itp. Wiem, że warto wybrać najlepszego sprzedawcę -bo ma większe możliwości udzielania rabatów, ale też jest lepszy w tym co robi i może nam sprzedać coś czego nie potrzebujemy :), nie ma na to recepty ale zawsze warto próbować. Pozdrawiam

 

Sprzedawcy przechodzą różne szkolenia jak sprzedać, a kupujący muszą iść na żywioł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...