Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

a nie nie.. nikt w zimie nie bedzie tam nic robil bo.. za zimno ;)

poprostu.. koncza mi teraz dach.. a na wiosne chcialem kupowac okna i wstawiac.. niestety urodzil mi sie nieplanowany zakup samochodu.. i to co odlozylibysmy na okna pojdzie na auto.. dlatego tak sobie kminie ze okna (jako ze wydatek bedzie spory) przelozyc nawet na nastepna wiosne.. a porobic takie 'drobniejsze rzeczy' jak np. instalacja elektryczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyglada na bardzo sluszna koncepcje.. taka kolejnosc jak najbardziej :yes:..

 

ja mam natomias zapytanie odnosnie odstepstw od tej kolejnosci.. mianowicie chodzi mi o to czy bedzie glupio aby najpierw zrobic instalacje elekt... a pozniej okna.. tynki.. itd.

 

Ja mam tak zrobione, też mnie to na początku dziwiło że instalacje przed oknami ale producent okien drewnianych nie chciał ich zamontować przed zakończeniem prac mokrych, (tynki, posadzki) i tak od pół roku mam elektrykę i CO, a nie mam okien :o

Wszystko zabite dechami i folią, założony alarm, jak na razie działa lux. Jak by się załączył alarm przyjedzie patrol z agencji ochrony więc chyba nic się nie stanie, do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać ile płaciliście za elektrykę ? Mój elektryk chce za punkt (materiał + robocizna) 90 zł.

Jakoś dużo mi się wydaje ale może nie jestem na bieżąco w cenach ? :)

pozdrawiam

Cena zależy od bardzo wielu czynników, jaka instalacja z czego i gdzie, ale mi też się wydaje, że to dosyć wysoka cena. Ja umówiłem się od całości, bo przez punkty to potem tylko problemy, bo później się okazuje, że z jednego robią się dwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maggs1 ma rację, najlepiej ustalić cenę za całość. Ja nnp zapłaciłem za robociznę 4000 PLN plus materiał 8.200 PLN, do tego oddzielnie (inny majster)alarm, sieć do internetu i kable do kina domowego z wyprowadzeniem do przyszłej anteny 3500 z materiałem (manipulatol LCD na razie 4 czujki, i cała stacja od alarmu). Punktów nie liczyłem ale mam duży do 280 m2, gniazdek, nauczeni doświadczeniem dawaliśmy na full, wyprowadzenia do podbitki chyba 3, wyprowadzenie do siłownika bramy, furtki, domofonu i podłączenie do docelowej skrzynki, do tego podpięcie 9 rolet. Jak Ci zależy to jutro pojadę i policzę punkty bo nie mam pojęcia ile ich jest, ale np pod telewizor mam listwę z ośmioma gniazdkami i nie wiem czy to się liczy jako jeden punkt. Podobne punkty w gabinecie pokoju syna i w kuchni :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was wie, jak to jest z tym odliczaniem watu w tym roku? Jeśli zaczeliśmy budowę w tym roku no i wiadomo mamy trochę już faktur to czy trzeba zanieść je do Urzędu Skarbowego jeszcze do końca grudnia tego roku, czy można normalnie przy odliczeniu wszystkiego, czyli np. w lutym? Bo słyszałam, że tylko jeszcze w tym roku, kto zacznie zwracac sobie wat z budowy to będzie mu przysługiwał zwrot przez kolejne 5 lat i tak się zastanawiam, czy trzeba to zacząć jeszcze w 2012 r?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was wie, jak to jest z tym odliczaniem watu w tym roku? Jeśli zaczeliśmy budowę w tym roku no i wiadomo mamy trochę już faktur to czy trzeba zanieść je do Urzędu Skarbowego jeszcze do końca grudnia tego roku, czy można normalnie przy odliczeniu wszystkiego, czyli np. w lutym? Bo słyszałam, że tylko jeszcze w tym roku, kto zacznie zwracac sobie wat z budowy to będzie mu przysługiwał zwrot przez kolejne 5 lat i tak się zastanawiam, czy trzeba to zacząć jeszcze w 2012 r?

 

Najbezpieczniej będzie jak go złożysz w tym roku. Ja złożyłem dwa miesiace temu, poprostu masz zaczętą ulgę i możesz ją kontynłować przez 5 lat lub do wyczerpania limitu. Składaj wniosek choćby na 100 zł:) ale przy budowie to malo realne. Wniosek można złożyć jeden w ciągu roku kalendarzowego, więc w styczniu lub lutym będziesz mogla zlożyć kolejny, ale ulgę już rozpoczniesz. Decydujące jest chyba pozwolenie na budowę i wpis w dzienniku, ale po co potem masz się kopać US, wiadomo nie od dziś że ile US tyle interpretacji, więc zacznij ulgę do końca 2013r i śpij spokojnie a limit na dziś to ok. 35.000 PLN więc kupa kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was wie, jak to jest z tym odliczaniem watu w tym roku? Jeśli zaczeliśmy budowę w tym roku no i wiadomo mamy trochę już faktur to czy trzeba zanieść je do Urzędu Skarbowego jeszcze do końca grudnia tego roku, czy można normalnie przy odliczeniu wszystkiego, czyli np. w lutym? Bo słyszałam, że tylko jeszcze w tym roku, kto zacznie zwracac sobie wat z budowy to będzie mu przysługiwał zwrot przez kolejne 5 lat i tak się zastanawiam, czy trzeba to zacząć jeszcze w 2012 r?

 

My tez chcielismy na poczatku przyszlego roku (a ma to byc ostatni), ale dobry znajomy ksiegowy powiedzial, ze jak jest cokolwiek do odliczenia to lepiej zaczac w tym roku (bo nigdy niewiadomo, co kto znowu wymysli)- i tak tez zrobimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisaliśmy umowę kredytową. Co do "gratisów" no to konto osobiste- to chyba jak wszyscy, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz karta kredytowa- niestety musieliśmy wziąć bo inaczej podnieśliby % i automatycznie nie mielibyśmy zdolności:( za wiele już nie wybrzydzaliśmy bo zarobki mamy jakie mamy w innych bankach to jeszcze gorsze warunki- wpłaty prowizji przed udzieleniem itd itd. 234 tyś. Rata RnS gdzieś około 1100 zł przez pierwsze 8 lat a potem koło 1300. Wiadomo zmienne przez Wibor 6M. W każdym razie cieszymy się, że w końcu po 2 miesiącach jest jakiś rezultat bo naprawdę traciliśmy wiarę, że banki są dla ludzi przeciętnie zarabiających. Teraz tylko się martwię czy nam wystarczy;) ALE Będzie MUSIAŁO:)

 

Słuchajcie mam pytanko ile Was wyszło położenie dachówki/ blachodach (wraz z ceną za materiał). za m2 dachu ale z orynnowaniem i tymi wszystkimi piedrołami???? My mamy dość dużą powierzchnię dachu dwuspadz. bez żadnych "tzw. kukułek" około 280 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to strasznie dużo?? eee musimy taniej to zrobić. w Każdym razie cieśla życzy sobie 10 tyś wraz z opapowaniem to dużo czy mało. A wełnę to na pewno będziemy upychać sami.

eeee tam.. 250/m2??

u mnie dach 273 m2 ... wielospadowy... lukarny... - więźba, folia, bicie łat, ukladanie dachówki, wszystkie obróbki, rynny, zamontowanie 5 okien.. za wszsytko mam policzone okolo 44k z materialem (ale bez tarcicy i okien oczywiscie).. co wychodzi jakies 161/m2.. wiec zakladam ze kwestia poszukania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj z elektrykiem dokładnie co rozumie przez punkt. Niektórzy liczą jako punkt każdy kabelek czyli gniazdo to trzy punkty. Inni kabel zasilający (faza do gniazda) 1 a gniazdo trójfazowe 3. Pamiętaj też o skrzynce rozdzielczej bo w niej potrafi być sporo punktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...