Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

Wiecie bo czasami jak się czyta to ludzie tak szybko budują ze człowiek może w kompleksy wpaść normalnie. :o

 

Bo niektorzy nie maja wyjscia. Jesli buduja z kredytu i wynajmuja mieszkanie, to zalezy im, zeby jak najszybciej sie przeprowadzic.

A moze maja bogatych rodzicow, ktorzy sponsoruja budowe:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiście ale estetyką, kolorami i tego typu duperelkami zajmuje się moja szyja ja raczej od spraw technicznych.

 

 

A u nas odwrotnie:lol2:

No moze nie do konca;)

Ja prowadze cala budowe, rozmawiam i ustalam wszystko z wykonawcami, maz co jakis czas wyda rozkaz typu: "powiedz im, zeby..."

Zeby nie zajmowac sie wlasnie tymi "duperelkami", to nie wnikam na razie w jego wizje kostki, elewacji, ulozenia plytek, wykonczenia tarasu itd. On sobie na razie wszystko obmysla, a ja potem tylko zatwierdze:D

U nas troche dziwna sytuacja, bo budujemy na odleglosc, a ze maz nie ma czasu zajmowac sie budowa, to ja wszystko nadzoruje. Oczywiscie decyzje podejmujemy wspolnie, ale czesto bylo tak, ze stawialam go przed faktem dokonanym, bo nie moglam sie dodzwonic, a wykonawca dal mi na zastanowienie sie kilka minut:sick:

 

Teraz zbieram oferty na pc, wiec czytam, dzwonie, rozmawiam, pytam.... A moje kochanie filmiki sobie oglada na yt o pompach:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie tak powinno być:rolleyes: U nas ja wybierałem ekipy, materiały, sposób budowy, okna (firma,rodzaj) to ja ale kolor to żona, dachówka podobnie - rodzaj i ekipa to moja działka lecz kolor to dama. Zresztą od początku tak postanowiliśmy. Z daszkiem nad wejściem będzie też podobnie. Żona zadecyduje jak to mniej więcej ma wyglądać a realizacją zajmę się ja. Dyskutuję jednak i stawiam veto jeśli jakieś rozwiązanie mogło by mieć wpływ na n.p. energooszczędność. Dzięki temu udało mi się wyrzucić jeden balkon. Niestety drugi został ale został zastosowany ciepły łącznik balkonowy.:bye:Podobnie będzie ze ścianami. Ja decyduję kto i jak ale w kolor nie będę się wtrącał. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niektorzy nie maja wyjscia. Jesli buduja z kredytu i wynajmuja mieszkanie, to zalezy im, zeby jak najszybciej sie przeprowadzic.

A moze maja bogatych rodzicow, ktorzy sponsoruja budowe:cool:

 

To my do tych pierwszych należymy. Musieliśmy szybko się pobudować i zamieszkać, bo nie mieliśmy właśnie wyjścia. Zaczęliśmy w 2012 i zamieszkaliśmy w 2012... ale nadal się wykańczamy i jeszcze wiele przed nami :p (np całe poddasze! bo obecnie tylko na parterze urzędujemy, a tam mamy dodatkowo 3 pokoje i drugą łazienkę). Tak szczerze, to trochę żałuję, że tak szybko, bo pewne rzeczy bym zmieniła, albo lepiej przemyślała, a tak to wiele decyzji było podejmowanych w biegu. Plusem oczywiście jest to, że jesteśmy już typowo u siebie od roku i 4 miesięcy :)

 

a na ogrodzenie mamy zakupione panele, ale dopiero w tym roku się grodzimy.

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie tak powinno być:rolleyes: U nas ja wybierałem ekipy, materiały, sposób budowy, okna (firma,rodzaj) to ja ale kolor to żona, dachówka podobnie - rodzaj i ekipa to moja działka lecz kolor to dama. Zresztą od początku tak postanowiliśmy. Z daszkiem nad wejściem będzie też podobnie. Żona zadecyduje jak to mniej więcej ma wyglądać a realizacją zajmę się ja. Dyskutuję jednak i stawiam veto jeśli jakieś rozwiązanie mogło by mieć wpływ na n.p. energooszczędność. Dzięki temu udało mi się wyrzucić jeden balkon. Niestety drugi został ale został zastosowany ciepły łącznik balkonowy.:bye:Podobnie będzie ze ścianami. Ja decyduję kto i jak ale w kolor nie będę się wtrącał.

 

Tak samo jest u mnie :) moze dla tego , ze wiekszosc facetow odroznia tylko kilka kolorow podstawowych i tyle. :)

 

No niby racja, ze facet tylko kilka podstawowych kolorow odroznia;), ale moj maz na wyglad i kolory zwraca duza uwage. Rozwazalam przez chwile biale okna od wewnatrz, ale uslyszalam stanowcze NIE!!! Ma byc obustronny braz i juz! To samo z drzwiami, z kuchnia, lazienka... Na szczescie mamy taki sam gust i podobaja nam sie te same rzeczy:yes:

 

Wszystkie ekipy wybieralam ja. To ja musialam forsowac pomysly na drozsze okna, lepsze ocieplenie, wm itd.

Gdybym nie trafila na FM, to pewnie budowalibysmy wg projektu i tez bysmy sie cieszyli, zyjac w blogiej nieswiadomosci, ze mozna bylo zrobic to lepiej;)

I tak nie udalo mi sie uniknac kilku bledow, bo nie pomyslalam wczesniej, zeby dac wiecej styropianu w podloge:sick: No ale niestety moj kobiecy mozg czasem nie potrafi wszystkiego ogarnac:rolleyes: Maz tylko pyta: "kiedy bedziemy to robic?", "ile?" i czy "mamy tyle kasy?":lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my do tych pierwszych należymy. Musieliśmy szybko się pobudować i zamieszkać, bo nie mieliśmy właśnie wyjścia. Zaczęliśmy w 2012 i zamieszkaliśmy w 2012... ale nadal się wykańczamy i jeszcze wiele przed nami :p (np całe poddasze! bo obecnie tylko na parterze urzędujemy, a tam mamy dodatkowo 3 pokoje i drugą łazienkę). Tak szczerze, to trochę żałuję, że tak szybko, bo pewne rzeczy bym zmieniła, albo lepiej przemyślała, a tak to wiele decyzji było podejmowanych w biegu. Plusem oczywiście jest to, że jesteśmy już typowo u siebie od roku i 4 miesięcy :)

 

a na ogrodzenie mamy zakupione panele, ale dopiero w tym roku się grodzimy.

 

Czy szybko czy wolno sie buduje, to i tak z czasem dochodzimy do wniosku, ze cos moglismy zmienic:rolleyes:

 

Gratuluje i zazdraszczam (pozytywnie oczywiscie), ze juz u siebie jestescie. Jak ja bym chciala miec chociaz ..... nie wiem co.... chcialabym miec cokolwiek, chociaz 5 plytek gdzies polozonych:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, my też ciągniemy się na końcu bocianiego szyku.

W 2012r stan SSO z deskowaniem i papą oraz zabiciem otworów deskami oraz wstawieniem drzwi z demobilu.

W 2013r przez budowę przewinęło się 10 ekip, ale nadal nie mamy połowy wylewek.

Na głowę nam nie kapie, więc ciągniemy to jak możemy ze względu na odległość....

 

Pozdrawiam cieplutko

-Grażka

 

Czy z bociankow 2012 niewybudowany zostalem tylko ja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My czekamy na kanalizę, podobno unijna manna ma spaść na nasze osiedle i mamy nadzieję na pominięcie budowy szamba.

Na ten rok w planach budowa przyłącza wody, gazu, dokończenie wylewek i może cudem puszczą w ulicy kanalizację. Wówczas będzie można coś zaplanować...

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wyżej wspomniał, że zazdrości wybierania "lampek" i innych pierdołów, TO WCALE NIE JEST FAJNIE I NIE MA ZUPEŁNIE CZEGO ZAZDROŚCIĆ

 

przyjemne to może i jest dla tego kto ma worek pieniędzy i kupuje wszystko to co mu w oko wpadnie nie patrząc na kwotę.

niestety my za płytki do łazienki zapłaciliśmy 35 zł za m2 a łazienka wyszła też ładnie i schludnie przede wszystkim

obecnie mieszkamy w mieszkaniu rodziców 4 osoby dorosłe i 2 dzieci- 3 pokoje i bardzo nam zależy, żeby się juz wyprowadzić bo jest zwyczajnie ciasno. też nie damy rady wykończyć całego ot np poddasza.

 

........ a ja niczego nie żałuję, mój domek jest najpiękniejszy (dla mnie i mojego męża) i zawsze będziemy sobie to powtarzać,

ale prawdą jest, że budowa bardzo duże zmienia w życiu, i chyba MARZENIA NAPRAWDĘ SIĘ SPEŁNIAJĄ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my jesteśmy mniej więcej po środku stawki startujacych w 2012. Jestem na etapie malowania, gruntowania, wkrótce biorę się za łazienki i podłogi.

Zakładam, że uda się nam wprowadzić w tym roku, ale robię sam, a czasu na budowę nie ma za wiele.

 

Też maluje. Wybrać kolor nie taka prosta sprawa. Najłatwiej było do dziecinnego bo było wiadomo że różowy.

Do małego pokoiku też w miarę.

Reszta to już cieżki orzech do zgryzienia.

 

IMG_20140228_140216.jpgIMG_20140228_140232.jpgIMG_20140228_140244.jpgIMG_20140228_140300.jpgIMG_20140228_140315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20140228_140330.jpgIMG_20140228_140341.jpgIMG_20140228_140354.jpg

 

Tak to u mnie wygląda...

Na parterze brakuje tylko lampek, mebli, mebli kuchennych i schodów drewnianych.

Łazienka na dole (mała) na gotowo już - tylko brakuje lustra z lampką.

 

No i musiałem rozpalić w piecu bo jednak lepiej sie maluje jak jest 17-20*C.

2 dni był wygaszony i 14*C to troche za zimno.

Trzeba chyba poczekać z wygaszeniem aż będzie w nocy ok. 8*C

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kolory :yes: my najłatwiej mamy ze starszą córką pokój chce mieć cały biały a tylko dodatkami go ożywić, pozostałe pomieszczenia to na razie jedna wielka nie wiadoma . Na podjęcie decyzji o kolorach mamy jeszcze troszkę czasu. Skończyliśmy sufity na dole teraz wracamy na piętro z dokończeniem sufitów a mąż zabiera się za układanie płytek najpierw wszystkie podłogi później dolna łazienka.:D

a to tak dla uśmiechu

znalazłam szukając jakiś ciekawych naklejek 3D:D opis pokój dla palaczy

http://pinhouse.pl/storage/32000/376/851fcf038a73288beebe94b8f14f1248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma od dachów spisała się na 5. O 15.00 był finisz.

[ATTACH=CONFIG]245498[/ATTACH]

Zazdroszcze ogrodzenia bo ja nie mam :bash:

@Askuda - niezła ta tapeta.

 

Widziałem ostatnio, sąsiedzi ładnie sobie pomalowali, jedną ściane w kolor Dekoralu - "fantastyczny fiolet:" reszta w "bitą śmietanę" i na niej 3 pasy pionowe z tego fioletu. A na tej ścianie całej fioletowej takie białe drzewo namalowane szablonem. Super to wyszło.'

 

Ten pomarańczowy dałem do pokoju który jest od północy - myśle że tam właśnie musą być jakieś takie słoneczne kolory bo inaczej byłoby tam ciemno i "zimno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...