Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę wiosną 2012


Recommended Posts

my za adaptację z małymi zmianami (podniesienie poddasza o pustak w górę i powiększenie garażu, dodanie drzwi z tyłu garażu, wydłużenie dachu z tyłu garażu, dodanie tam słupka i zmiana daszka tarasowego, powiększenie tarasu oraz powiększenie okien na poddaszu) zapłaciliśmy 1700zł (w tym adaptacja 1500+200 poprawki).

 

my dzisiaj zdjęliśmy humus :) jutro geodeta wyznaczy budynek

Edytowane przez Danonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w każdej adaptacji mieści się projekt zagospodarowania działki, na tym to polega,

jakieś straszne pieniądze za to płaciliście, chyba że były zmiany konstrukcyjne

Oczywiście. To było wyjaśnienie dla [email protected] która o to pytała. O zakresie zmian wyraźnie napisałem.

 

i to jest najwiekszy blad nieswiadomych inwestorow - takich rzeczy jeśli nie trzeba nie robi sie na etapie adaptacj projektu - bo musisz za to placic - za kaza zmiene projektant sobie liczy

ścianki dzialowe czy okna mozna zmienic nawet w trakcie budowy

Nie wykluczam, że jeszcze coś ostatecznie poprzestawiamy.

Przyznam że doradzili nam układ który nam się podoba, a pewnie byśmy go sami nie wymyślili. Jaką to ma cenę?

W tym momencie nie traktuję tego "nadpłaconego" tysiąca jako zmarnowanych pieniędzy. Zajęliśmy im sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi panowie jada jak burza, od czwartku zrobili juz wszystkie sciany zewnetrzne parteru a dzis stawiaja sciany wewnetrzne. Przy dobrej pogodzie do soboty chca zalac strop. Oby tak dalej:) Co do betonu, to Ziuta pisala wczesniej, ze juz po 250 za kubik, jesienia placilismy po 217 (gdybysmy lali piwnice teraz... wole nie myslec ile wiecej trzeba byloby dolozyc).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzbujesz 4,5 m3 betonu + robocizna

pytanie tylko w jakim stanie jest ten beton ktory zostal wylany ... i czy mozna od tk sobie wylac na to kolejne 4 cm

pisaliscie ze iles odchodzi i sie luszczy wiec betony bedzie trzeba znacznie wiecej - tak sadze

 

no fajnie - jakby nie patrzeć ponad 1000 zł w plecy

beton - ten co został jest mocny, to co się "odparzyło" już wybrane - podobno to z powodu mrozów. 4 cm to w najgorszym miejscu - są takie po 2 i 1 cm. kierbud mówi, że można tak a nawet trzeba i nie mam się o co martwić jeżeli chodzi i jakość i trwałość budynku. tylko ta kasa :( a w projekcie mam tak: 10cm płyta betonowa, izolacja, styropian 10 cm, wylewka 7 cm i płytki.

dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki preparat /nie wiem jak się nazywa/ do łączenia betonu - jeśli wylewanie 1-rodnej masy odbywa się w przerwach należy nim obsmarować to co zostało wylane - poszukaj w sieci .. a dopiero później pytaj wykonawcę i kierbuda ... Ci zazwyczaj nie znają się aż tak i mówią ... eee Panie/Pani nie trzeba ... będzie dobrze ..... od lat tak się robi ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie żałuje, że wybralismy projekt indywidualny. Początkowo zamierzenia były zupełnie inne i już mielismy wybranego gotowca (budynek z garażem w jednej bryle), ale jak się potem okazało plan zagospodarowania nie pozwolił na taki budynek, wiec ten gotowiec na pewno by nie przeszedł. Dodatkowo zdecydowalismy sie na pół piwnicy a to sa duże zmainy w projekcie za co sobie liczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?? jestem na etapie załatwiania papierzysk i juz mam DOŚĆ. ta cholerna adaptacja mnie wykończy, mój tata pracuje na budowach co prawda jako hydraulik ale pierwsze słyszy o adaptacjach.... bo mówi, że wystarczy uzgodnić wszystko z kier. budowy. Kolega z pracy budował dom i tez u żadnego projektanta nie robił adaptacji projektu gotowego, za to koleżanka zapłaciła tylko 600 zł za zmiane paliwa grzewczego. a jak wy tu piszecie po kilka tysięcy to mnie już głowa rozbolała:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda jeśli adaptacja Cię wykańcza to co będzie później?

 

Ja też sama wszystko załatwiałam, miałam o tyle gorzej że kupiłam pole więc papierów żadnych. Da się ;)

Mąż był raz jedyny w urzędzie, po co? Odebrać PnB :cool:

 

Arturo72 nie wierzę że po dwóch latach nić byś nie zmienił. Chociaż faktycznie, może to przypadłość kobiet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda jeśli adaptacja Cię wykańcza to co będzie później?

 

Ja też sama wszystko załatwiałam, miałam o tyle gorzej że kupiłam pole więc papierów żadnych. Da się ;)

Mąż był raz jedyny w urzędzie, po co? Odebrać PnB :cool:

 

Arturo72 nie wierzę że po dwóch latach nić byś nie zmienił. Chociaż faktycznie, może to przypadłość kobiet ;)

 

 

 

atlanta dam radę;) ale już czuję "przedsmak" tego wszystkiego, tylko, że to dość miły przedsmak, który napędza mnie do działania;)

 

póki co zamówiony projekt z muratora;) dziś zamówiony;) już nie mogę się doczekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do tego jeszcze u nas daleko ale mam pytanie, jakie ogrzewanie najlepiej do domu budowanego z maxa 29+10 ew 12 styropian (parter plus poddasze 140m2). W projekcie mamy gazowe (stawiamy też komin na wszelki wypadek węglówki) ale nie wiem czy gaz to dobry wybór??

 

Jesli gaz ziemny to jak najbardziej, nalezy tylko wpakowac oczedny kociol kondensacyjny z automatyka pogodowa koniecznie, oraz odpowiednio grzejniki dobrane na niskie parametry, lub podłogowka a koszt bedzie nawet nizszy niz eko-groszek, styropian 12cm-15cm nie zaszkodziłby.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie o WM czy reku dospel 500 oraz rury spiro to dobry pomysl? Takie rozwiazanie zaproponowal mi hydraulik z ktorego uslug zamierzam skorzystac. Moj dom to zoja luxor g2 z archetonu poszerzony o 80cm. Kubatura 900m3. Cena ok 15 tys.

Pewna znana firma z Gdyni chce zrobic instalacje za 12 tys + centrala ( najtansza u nich to brink za 7700). Jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzaneczki - a czytaliście cały wątek od 1 strony ?? jeśli nie (a na 99% nie) to zachęcam

 

Grzaneczki sie przyznają, że nie czytały, tzn ta męska Grzaneczka wogóle nie planuje i nie interesuje się tematem tylko wykonuje co mu zleca heheheh Papiery, plany i analizy na mojej głowie, ale lubię to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, dla mojego projektu pewna uznanan firma przygotowala mi wycene nastepujaca:

1) Materiały instalacji wentylacji mechanicznej – kanały stalowe wykonane z blachy ocynkowanej, kształtki, przepustnice, wełna techniczna itp. - wraz z wykonaniem instalacji wentylacji - ok. 12tys zl.

2) Dostarczenie i montaż anemostatów, czerpni i wyrzutni, montaż centrali wentylacyjnej, uruchomienie i regulacja systemu - 1600zl

3) Sugerowany recu - Zehnder ComfoAir 350 (dawny Stork) - 9500 (najtanszy model) badz BRINK RENOVENT EXCELLENT - 7600 najtanszy model.

 

Drogo prawda? A w temacie recu - jesli porownac Brinka, Zehndera badz Dospela - co polecacie? Kto z forum poleci ekipe do montazu w okolicach Trojmiasta ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...