Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do Adik50: Przewaga tlenu i w każdym kotle będzie bezdymnie. Taaak, a świstak siedzi i zawija...

Raczej tak wielki nadmiar powietrza, że rozcieńczonego nim dymu nie widać.

Zresztą, sam sobie przeczysz. Piszesz, że można palić czysto bez szamotów i cudaków. No to po co Ci deflektor z żarobetonu?

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przewaga tlenu i szybki ruch płomienia dobrze wpływa na sprawność spalania ale też tworzy duże zatrucie środowiska, BO :), ta przewaga pozwala na powstawanie zanieczyszczeń innych jak widzialny dym z komina :), czyli azotyny czy inne.

W opracowaniach na temat spalania można o tym poczytać. Wnioski z takich badań są takie: powietrze dawkowane ostrożnie na dodatek w kilku miejscach tworzą duża sprawność spalania przy zachowaniu najmniejszej emisji zanieczyszczeń.

Duży nadmiar powietrza podany do spalania może więc uzyskać oczekiwaną sprawność ale ale nie osiąga się parametrów innych. To tak dla przypomnienia, żeby nie wydawało się że to takie proste. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO 1 deflektor potrzebny bo potrzebny jak nie wiesz o co chodzi . Pisałem że kocioł jest przerobiony z górniaka czy nie? Jeżeli górniak to powinieneś wiedzieć ze górniak ma komore zasypową a u mnie komaora jest na 250kkg chyba w życiu nie widziałeś takiej !!! To po 1 Po 2 DO jurgonka Palisz każdy opał? Tak ? A orzech II do 8-9 cm bryłka też? Bo ja tak Od 0 mm czyli miał do 8cm I nie opowiadać mi tu z mchu i paproci . W razie co zapraszam do mnie na oględziny . Oczywiste że bliżej jesieni bo teraz jade solarami więc nic nie pokaże { mowa o cwu]

Do Bogusław To zdecyduj się więc co dla ciebie lepsze okropny dym z niespalonego węgla czy niewidoczne spaliny podejżewam że wszystko się dopala na rozgrzanym deflektorze i spada do popielnika [deflektor u mnie to takie koło zajmujące 80% komory - śr 40 cm i grubosci 10 cm rozgrzany do bardzo wysokiej temp a nie jakiś tam kapelusik z żeliwa

Mowa o lekkiej przewadze tlenu a nie bardzo dużej co wychładza kocioł wydalając ciepło przez komin . Więc nie przekręcaj proszę . Jak by tak było to bym spalał duże ilosci opału a spalam 2,5t ruskiego miału ok 20kj na sezon na 200m2 domu [ 22C non stop od pazdziernika do maja p[ sterowanie termostatem w mieszkaniu więc temp równa wdzień i w nocy

Edytowane przez Adik50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla przypomnienia, żeby nie wydawało się że to takie proste. :).

Otóż to. Nie ma jednej recepty na czyste spalanie, bo składa się na to zbyt wiele specyficznych dla każdego spalacza zmiennych - kocioł, komin, ciąg, paliwo, sposób palenia, zapotrzebowanie na ciepło, dobór mocowy kotla i wiele innych.

 

A orzech II do 8-9 cm bryłka też? Bo ja tak Od 0 mm czyli miał do 8cm I nie opowiadać mi tu z mchu i paproci...

8-9cm to nie orzech II, orzech II to zakres 25-50mm. Gdybyś troszeczkę pomyślał, to musiałbyś jeszcze podać co to za węgiel. Rozumiem, ze rosyjski, tak jak i ten miał, więc powiem Ci, że taki węgiel spali bezdymnie nawet dziecko. Jazda zaczyna się z polskim węglem typu 32.2, 33, 34.2.

Wtedy zaczyna mieć ogromne znaczenie prawidłowe podawanie powietrza i myślenie palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali się wszystko poniżej granulacji 100x60 (rozmiar z pamięci, ale chyba to jest rozmiar otworu podajnika) Palę każdy rodzaj węgla (zawsze najtańszy) + zrębki. Od czasu jak palę z SPP zmiana węgla to tylko zmiana ustawień nadmuchu, bywa, że muszę skorygować.

Ps. koryguje też proporcje węgiel/zrębki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie komaora jest na 250kkg chyba w życiu nie widziałeś takiej !!!

koło zajmujące 80% komory - śr 40 cm i grubosci 10 cm

 

te dane nie są spójne, albo masz przemysłowy kocioł z mechanicznym zasypem na wysokości 2,5 m.

Mój podajnik ma pojemność 200 litrów, będę wymieniał na na 340 litrowy i to może być 250 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy jest takie powiedzenie człowiek się uczy całe życie i głupi umiera . Więc nie kombinujcie i nie pitolcie farmazonów zapraszam na oględziny . Jeszcze musicie się trochę pouczyć.Mam kocioł własnej produkcji i jest to kocioł zasypowy górnego spalania . A zasyp ma na 250kg miału . Chyba wiem co mam i nie kombinujcie jak koń pod górkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adik 50 to nie piaskownica. Nie myślałem, ze w moim wieku usłyszę jeszcze "chłopcze". Miał to ok. 920 kg/m3 a więc pojemność komory spalanie w kotle to ca 240 litrów . średnice 40 cm zajmującą 80 % powierzchni komory spalania podałeś. Została do wyliczenia wysokość, ale może zmierzysz i podasz.

Kilka osób z forum było u mnie i oglądało podajnik. Opublikowałem film z pracy podajnika, nie u mnie, tylko u mojego a sąsiada. O rzut kamieniem pracują cztery takie podajniki.

Cieszę się, że czujesz się na siłach czegoś mnie nauczyć, ale nie skorzystam. Za drogo i za dużo wątpliwości czy umiesz palić. Mnie Twoje wpisy nie przekonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kotła u sąsiada czy ciotki wuja czy gdzieś tam tylko u siebie w domu .

Powiedz ile kotłów zbudowałeś? Sam a nie przez wujka czy kuzyna ciotki Chyba żadnego . Bo widzę że jesteś raczej teoretykiem

Co do filmu to patyractwo kowalskiego . Jakieś kulające się beczki To jakaś kpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adik 50,masz chyba na myśli twój zasobnik na 250 kg ;),fakt lepiej palić ze zbyt dużym nadmiarem niż z niedomiarem,ale Boguś ma też rację ;).

Co do szamotu w komorze załadowczej,nie musi być,ale powinien być w dolnej części,czyli dookoła paleniska i w osobnej komorze dopalającej,czego prawdopodobnie nie posiadasz tylko połowiczne rozwiązanie=deflektor.Prawidłowo zbudowany kocioł nie ma problemu z odbiorem ciepła,mogę zejść w moim kotle do 100 st. temp. spalin na wyjściu z czopucha,ale bez elektroniki na ciągu naturalnym paląc bezdymnie jest to raczej nie możliwe ;),nie wspomnę o kominie i kotle,jeśli brak nierdzewki.Koledzy słusznie zauważyli że piszesz niespójnie,w pierwszym poście piszesz o 1 załadunku na miesiąc,chyba nie masz na myśli zimy :confused: ,bo to daje mniej niż 2,5 t. na rok.

Cwancig,on takiego wungla nie kupi bo za drogi ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że spalałem 1 zasobnik na miesiąc bo ; to zależy od temp na zewnątrz . przyjołem srednią pisząc 1/ miesięc . bo nap w wielkie mrozy to już nie jest 1 tylko 1,5 -2 zasobniki na miesiąc Zależy od zimy . Ale np w miesiącach wiosennych albo jesiennych to jest już 1 zasobnik na 1,5 -2 miesiace np kwiecień wrzesień czy pazdziernik itd. Przyjołem średnią 1/m-c Ja w swoim kotle spalam wszystkie sorty bez dymu kwestia tylko ustawień bo to są różne parametry ale zawsze palę z lekką nadwyzką tlenu Oczywiste że musi być inna dmuchawa bo na standartowej jest lipa . Standartowa nie przepcha przez miał więc musi być dym w waszych przypadkach Dmuchawa musi być ciśnieniowa . Te orginalne to tylko mielą powietrze w sobie ale to już wyższa szkoła jazdy . Zanim doszedłem do perfekcji budawałem kilka dmuchaw doświadczalnie o różnych parametrach. Do orzecha to wystarczy tylko zmiana obrotów na sterowniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek Adik jest po to by rozmawiać.

Ura bura w Twoim wykonaniu na wejściu + żądanie tysia za rozpalenie, kwalifikuje Ciebie wstępnie do psychiatry.

Biorę jednak pod uwagę, że miałeś ciężkie życie i jeszcze masz braki w kontaktowaniu się, a zwłaszcza z innymi drążącymi temat spalania.

Dziękuję za słowo "chłopcy" ponieważ już dawno jestem dziadkiem :).

Dociekania na temat spalania węgla bardzo się przydają, ponieważ wiele miast jest kompletnie zadymionych a liderzy samorządowi i ci w sejmie kombinują jak wprowadzić zakaz palenia węglem. Podobno nawet parę dni temu coś w tym temacie przepchnęli prze Sejm. Oczywiście jest to kupa półgłówków sprzedajnych, ponieważ wystarczy opracować kilka bardzo dobrych urządzeń spalających węgiel w prywatnych domach a następnie je produkować po kosztach. Prawdopodobnie koszt takiego urządzenia zmieści się wtedy nawet w tysiącu złotych. Jest to lepsze rozwiązanie niż dawać dotację do zmiany pieca i paliwa a złoże wiadomo że przejmie wtedy jakiś nowy "kluczyk" za 1 zł i je zamieni na propan butan, a następnie wywiezie tą całą kasę do rajów podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś,jak będziesz kandydował na premiera to pójdę pierwszy raz na wybory w Polsce ;).

Adik 50, teraz to już nic nie kapuję :confused:.

Może jakieś konkrety,dmuchawę ciśnieniową znam z osuszania domów ;),ale do kotła bym tego w życiu nie zamontował,chyba że masz super szczelny,przecież to pieroństwo dmucha sakramecko o zużyciu prundu nie wspomnę :o,jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kotła u sąsiada czy ciotki wuja czy gdzieś tam tylko u siebie w domu .

Powiedz ile kotłów zbudowałeś? Sam a nie przez wujka czy kuzyna ciotki Chyba żadnego . Bo widzę że jesteś raczej teoretykiem

Co do filmu to patyractwo kowalskiego . Jakieś kulające się beczki To jakaś kpina

 

Zbudowałem kocioł w którym palę od 33 lat. Od 25 lat jest w nim podajnik, pracuje bezawaryjnie. Takie same podajniki lecz w różnych kotłach pracują (bezawaryjnie) u 3 sąsiadów. Czytając twoje wpisy nie mam wątpliwości,braki argumentów zastępujesz agresją.

Dla podbudowania własnej wiarygodności podaj wymiary komory spalania na 250 kg miału. Jakoś unikasz konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z Łodzi opracował kilka lat temu fenomenalny kocioł stałopaliwowy.

Rolls Royce wśród kotłów.

Jego kotłownia, w której testował swoje rozwiązania i różne rodzaje paliwa, przypominała małe laboratorium.

Posiada kilka patentów i certyfikatów jakości spalania, której nie ma bodaj żaden kocioł w Europie.

 

Swój dom grzał kotłem sprzężonym z dwoma zbiornikami buforowymi po 300 litrów każdy.

Dom ogrzewał oczywiście moimi regulusami.

 

===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
zamiast się wykłócać to podpowiedzcie laikowi jaki śmieciuch do 2500 zł i mocy około 20kw na niecałe 100m2 tylko parter , kupić jestem kompletnym laikiem , czytam o jakichś wiadrusach,pleszewach i innych ale nic mi to nie mówi , rzućcie coś na pożarcie laikowi bo jestem w trakcie remontu świeżo zakupionego starego domu (30 lat w bloku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...