Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Bardzo prosze o pomoc w doborze centrali wentylacyjnej do do domu rodzinnego o powierzchni uzytkowej 160m2 i zapotrzebowaniu min 360m3/h. Vmin to 300m3 a Vpom 464m3 . Jest 14 punktow+wyrzutnia i czerpnia.

Instalacja na peflexach

Pomijajac powyzsze wyliczenie jednej z firm i kierujac sie głownie wzgledem finansowym chcialbym wydac max 6500zl brutto za centrale.W tej cenie rozwazam:

 

Frapol Onyx Dream 400

Vents Vut 360 VB EC

i w cenie znacznie nizszej ok 4500zl

HRU-MinistAir-W-450

 

Przyznam ze cena za tego Alnora jest dosc kuszaca.Czytajac specyfikacje jako laik nie wiele jestem w stanie wyczytac ale na moje laickie oko nie prezentuje sie chyba zle.

 

Witam,

 

W sprawie pomocy w doborze odpowiedniej centrali wentylacyjnej z rekuperatorem, zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Buderus. Posiadamy w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, którą cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.

Wyszukiwarkę naszych instalatorów można znaleźć na stronie moderowano

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklqma niezgodna z regulaminem PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.

Przeciętny rekuperator o nieprzeciętnej cenie 14000 zł. Co on takiego ma że tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suspenser potrzebne takie zabawki?? Ja mam stałą wymianę cały dzień jedynie jak trzeba przewietrzyć to przekręca się potencjometr w salonie.

 

Przydałyby się na lato gdy PPC do CWU chłodzi dom bo wtedy te 4 strefy to mało.

 

Zimą wystarczy bo i tak im zimniej tym częściej będę musiał go okresowo wyłączać żeby wilgotność w domu nie spadła poniżej 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) posiadamy otwory przygotowane pod rekupercje, jednak z pewnych wzgldów narazie nie bedziemy jej zakladamc w jaki sposob zabezpieczyc otwory zeby ciepło w zimie nie uciekalo? jest to parterówka z nieuzytkowym poddaszem

 

Nie ma takich okoliczności żeby wentylacji mechanicznej nie robić.

 

Zróbcie całą instalację i podepnijcie najwyżej najtańsze możliwe reku (albo wrzucić do gruntu trochę rury żeby mieć wstępnie powietrze podgrzane zimą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladacie hodowlę plesni i grzybów? Ja teraz kombinuję jak wentylować bez rekuperatora - uszczelnianie mi do glowy nie przyszlo.

grzyba i plesni brak, wietrze mieszkanie czesto wiec nie mam tego problemu, pomimo ze w 3 pomieszczeniach sa przykryte otwory ale to na zime nie jest rozwiazanie

 

edit: a jak wentylują dom ludzie bez reku?

 

sklaniamy sie coraz bardziej do rezygnacji z reku zwlaszcza ze w kuchni mamy zwykly komin

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Dokładnie! Tradycyjny system wentylacji grawitacyjnej wiąże się ze znacznie większymi stratami ciepła w porównaniu do wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego i przekazywaniu go do ogrzania powietrza nawiewanego ograniczona będzie wentylacyjna strata ciepła jednocześnie przy stałym dostarczaniu odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Przy okazji polecam zapoznać się z produktami marki Buderus, moderowano.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama niezgodna z regulaminem PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Panowie pytanie do tych co mają rekuperator bo to chyba miedzy innymi jego wina.

 

Czy u Was również jest taka mała wilgotność powietrza w domu?

Na przykład dzisiaj na zewnątrz wilgotność 95% a ja mam w domu 26%.

Przewietrzyłem dom i skoczyła na 31% więc i tak słabo.

Generalnie od początku jest z tym problem w okresie grzewczym.

Edytowane przez jvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do tych co mają rekuperator bo to chyba miedzy innymi jego wina.

 

Czy u Was również jest taka mała wilgotność powietrza w domu?

Na przykład dzisiaj na zewnątrz wilgotność 95% a ja mam w domu 26%.

Przewietrzyłem dom i skoczyła na 31% więc i tak słabo.

Generalnie od początku jest z tym problem w okresie grzewczym.

 

Może spróbuj innym higrometrem? Generalnie zmniejsz reku do minimum, zmierz wilgotność czymś innym a na końcu dorzuć nawilżacz.

 

Zimą niewiele da się zrobić, wyłączysz wentylację będzie zaduch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do tych co mają rekuperator bo to chyba miedzy innymi jego wina.

 

Czy u Was również jest taka mała wilgotność powietrza w domu?

Na przykład dzisiaj na zewnątrz wilgotność 95% a ja mam w domu 26%.

Przewietrzyłem dom i skoczyła na 31% więc i tak słabo.

Generalnie od początku jest z tym problem w okresie grzewczym.

Mieszkasz już, czy może jesteś w trakcie wykańczania domu?

Ustaw prędkości wentylatorów czerpni i wyrzutni na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do tych co mają rekuperator bo to chyba miedzy innymi jego wina.

 

Czy u Was również jest taka mała wilgotność powietrza w domu?

Na przykład dzisiaj na zewnątrz wilgotność 95% a ja mam w domu 26%.

Przewietrzyłem dom i skoczyła na 31% więc i tak słabo.

Generalnie od początku jest z tym problem w okresie grzewczym.

 

46%

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...