Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja działka ma wymiary jakieś 40x60m tak że nie problem rozstawić parterówkę

Czyli rozumiem że wykonanie recu w parterówce jest tańsze, mniejsza ilość materiałów przy instalacji (recu na strychu). Jak i bardziej ekonomiczne- mniejsze straty przy krótkiej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w paranoję. Jeśli instalacja WM ma decydować o wyborze parterówka czy nie to gratuluję :)

 

Nie ma decydowac, o czym napisalem pare postow wyzej:) Kolega tylko juz wie, ze bedzie taniej :)

 

Pozdrawiam

 

Tak swoja droga mysle, ze niekoniecznie. Zalezy od rozkladu domu. Rury w dol czesto moga byc krotsze niz rozprowadzone duzo na boki.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w paranoję. Jeśli instalacja WM ma decydować o wyborze parterówka czy nie to gratuluję :)

 

Nie ma decydowac, o czym napisalem pare postow wyzej:) Kolega tylko juz wie, ze bedzie taniej :)

 

Pozdrawiam

 

Tak swoja droga mysle, ze niekoniecznie. Zalezy od rozkladu domu. Rury w dol czesto moga byc krotsze niz rozprowadzone duzo na boki.

 

Fantom

 

Faktycznie, bardzo trafna uwaga, powinienem napisac ze moze wyjdzie taniej:)

 

Jak wszyscy wiemy, dopoki nie bedzie projektu domu to tylko mozemy dywagowac, wiec narazie doradze skupic sie na rzeczach bardziej krytycznych finansowo:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie posiadam. Ale dotykałem, widziałem „w częściach”.

Czy jest do wyboru przy tych centralach, z której strony jest wlot i wylot na zewnątrz. Z opisu wynika, że niestety "część na i do mieszkania" jest zawsze po prawej stronie.

I co z zabezpieczeniem przed zamrożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala wentylacyjna z rekuperacją w cenie 1.000,- do 1.300,- posiada:

- przód z przodu, a tył z tyłu, ale jak obrócisz o 180 stopni, to tył będzie z przodu, a przód z tyłu,

- posiada aluminiowy przeciwprądowy wymiennik,

-posiada 2szt. stałoprądowych wentylatorów dobrej klasy,

- posiada ręczny „bajpas”,

- posiada wylot do skroplin,

- dwa wymienne filtry,

- obudowę z „twardego styropianu”

- wyłącznik.

Jest przystosowana do pracy ze sterownikami (tyrystorowymi) „stacjonarnymi” lub „bezprzewodowymi” w cenie od 50 do 300zł.

 

Za te max. 1.300,- nie otrzymujesz:

- automatycznego „baypasu”,

- automatycznego rozmrażania wymiennika,

- metalowej lub innej obudowy,

Za centralę z takim wyposażeniem musisz zapłacić nie mniej niż 3.500zł – bo LUNY nie rozprowadza ERA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice chcą zaadoptować piwnicę w kostce PRL-owskiej !

To taka "półpiwnica" z oknami !

Będzie tam mieszkał mój brat, zastanawiam się czy nie zainstalować tam właśnie Luny .

Myślę że zamieszkała piwnica i problem z wilgocią w niej to temat dla wielu osób znany.Sam znam kilka takich rodzin !

Czy instalacja WM w takim miejscu poprawiła by komfort mieszkania w piwnicy ?

Jeśli tak to w jakim stopniu ?

 

W domu jest grawitacja ale niestety piwnica to słaby punkt i dla mnie remont bez prawidłowej wentylacji jest bez sensu :roll:

Czyli osobna sprawna wentylacja piwnicy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę w dyskusję, ale dobre wentylatory 2 szt w hurcie kosztują ok 1250 zł. Wymiennik drugie tyle. To w gotowym wyrobie już jest na pewno powyżej 3000 zł. A obudowa, filtry, zysk producenta??? Jak widzę reku za 2500 czy 3000 zł, to domyślam się co jest w środku.

Na początku też chciałem kupić trochę blachy aluminiowej, pociąć i posklejać, wsadzić wentylatory po 250 zł/szt. ale na szczęście w porę się opamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Luna temu sprosta, i to za rozsądną cenę. Na uwagę zasługuje również (w tym przypadku) system omega. (http://sklep.dospel.com/index.php?cPath=16_17&osCsid=c905c7e1c2f080cf88ce585cf7e069f9 )

 

Nie wiem, czy rozpatrywałeś sposób docieplenia tej sutereny - sprawdź system MULTIPOR, wydaje się idealny dla tego „przypadku”, cenowo (licząc wszystko) też wydaje się atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w domu parterowym na 95% recu stawia sie na strychu, jest krótkie rozprowadzenie rur. Tzn punkty ssące i nadmuchowe są w suficie.

W domu z uż podd. jednak trzeba prowadzić ciągi w pionie (koszt, ekonomia) Tam zazwyczaj recu jest w garażu lub pomieszczeniu na parterze

 

ED: ja takk to rozumie

 

Nie dopasowuje recu do wyboru projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rozpatrywałeś sposób docieplenia tej sutereny - sprawdź system MULTIPOR, wydaje się idealny dla tego „przypadku”, cenowo (licząc wszystko) też wydaje się atrakcyjny.
Multipor bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, która w tym wypadku wykropli się na chłodniejszej ścianie piwnicy.

Jeżeli więc miałby być zastosowany, należałoby dać od wewnątrz paroizolację, a to już takie tanie nie będzie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipor bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, która w tym wypadku wykropli się na chłodniejszej ścianie piwnicy.

Jeżeli więc miałby być zastosowany, należałoby dać od wewnątrz paroizolację, a to już takie tanie nie będzie :(.

 

A nie wystarczy pomalowanie tej ocieplonej ściany, farbą paroizolacyjną?

Czyli na multipor, od wewnatrz, taka farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę w dyskusję, ale dobre wentylatory 2 szt w hurcie kosztują ok 1250 zł

 

Wentylator o mocy 60W za ponad 600zł za 1 szt?

 

 

Tak. Tyle kosztują.

W wysokosprawnych i ekonomicznych centralach tylko takie są stosowane.

Ceny tych central też są "odpowiednie". Ale coś za coś... "To" ma działać

skutecznie, ekonomicznie i bezawaryjnie długie lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...