Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Optymal jest w 3 wersjach w tym bez, z ręcznym i automatycznym „baypassem”.

Posiada 2 wymienniki (takie jak w Lunie) oraz sterowanie transformatorem.

Też nie ma „odmrażacza” wymiennika.

 

Moim zdaniem centrala wentylacyjna powinna być dobrana w podobny sposób jak dobiera się pompy ciepła.

Zastosowanie zbyt dużej centrali może spowodować „trudności” w uzyskaniu niskiej wydajności wentylatorów. Na plus jest fakt, że zwiększy się sprawność rekuperacji.

 

Uważam, że powinno się tak dobierać centrale WM, aby ten „najniższy” (czyli 20m3/h na 1 osobę) potrzebny wydatek oscylował wokół 50% maksymalnej wydajności centrali.

 

Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze do zagadnień wentylacji podchodzę w sposób troszeczkę „dziwny”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tutaj każda, nawet najmniejsza wymiana powietrza zrobi swoje !

Ja mam 250 m3 kubatury wentylowanej i max wydatek centrali ok. 200 m3.

Przez całą zimę połowa tego wydatku czyli 100 m3 utrzymywała w domu 50 % wilgotności.

Jak mam gości to daję na max i daje radę.

Ale to zima, nie wiem jak będzie w deszczowy dzień gdy za oknem +25 C :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak okapu kuchennego :lol:

 

Jak mi kiedyś przyjdzie na myśl kupić takie urządzenie i jak kasy wystarczy ( taki co mi się podoba kosztuje 2,5 tyś :( ) to wykorzystam go jako pochłaniacz !

Nie będę łączył tego z wentylacją !

 

Po sprawdzeniu funkcjonalności takiego rozwiązania okazuje się, że okap pracując zaburza działanie wentylacji. Nie idzie tego wyregulować, bo za każdym razem zmienia się ciśnienie, a reku i tak poradzi sobie z ciepłem w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek maksymalnie „przerabia” od 4 do 7m3 powietrza w ciągu 1 godziny.

„Produkuje” w tym czasie (objętościowo) około 4% CO2 i 1% pary wodnej.

.

 

Re: sSiwy12

 

Skąd masz takie dane o zuzyciu powietrza przez człowieka ... ?

Z tego co ja wiem, to przeciętny ludek wykonuje 16 oddechów/min po 0,5 dm3, co daje ok. 0,5 m3/h. Jokoś mi trudno sobie wyobrazić abym wydmuchnąl 4 m3/h (nie mówię juz o 7), po takim wyczynie zapewne wąchałbym już kwiatki od drugiej strony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność płuc człowieka to od 3,2 litrów (kobiety) do około 5 litrów (mężczyźni).

 

1l = 1dcm3 x pojemność x ilość oddechów na 1min (16 do 24) x 60 minut.

 

No chyba, że źle zastosowałem (przeliczyłem) jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność płuc człowieka to od 3,2 litrów (kobiety) do około 5 litrów (mężczyźni).

Wszystko fajnie, ale mało kto używa pełnej pojemności płuc.

 

No chyba, że jak coś pali. ;)

 

Albo uprawia ostry sex :lol:

A tak poważnie to właśnie przy normalnym funkcjonowaniu przyjmuje się 0,4 - 0,5 dm3 na jeden oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nikt nie odpowiada na moje pytania.

A może takie.

Czy mogą iść przewody wentylacyjne z rekuperatora w posadzkach parteru??

Czy tak lepiej, czy lepiej w suficie zakładając że tak i tak można?

Dzięki

 

Mozesz naprawde pusczac dowolnie. Nie ma tu zadnych ograniczen chyba. Byly byly krotkie i ci nie przeszkadzaly. Ja czesc klade w posadzkach na pietrze.

Kladzenie w posadzce parteru ma maly sens (chyba, ze reku stoi na tym samym poziomie)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem rekuperator i jestem bardzo zadowolony, firma z rzeszowa, rekuperator jangazu, wnw 420, cena niezła, plus montaż, polecam. To chyba strona tej firmy http://infoterm.com.pl

 

Przy okazji, jako że to mój pierwszy post, witam na forum

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...