Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie sądzę by ci się moja sugestia podobała bo drogie toto ale i dobre, bez planów mało mogę powiedzieć, bo może kilka pasować ale specyfika domu wyróżni któryś, poza tym nie załapałem powierzchni, użytkowa - ?, piwnica - ?, poddasze - ?, garaż - ?

 

moja wiedza podpowiada mi by piwnicę zostawić jej własnej wentylacji i klimatowi, to samo z garażem, chyba że tfu ogrzewany

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej mówiąc (analogicznie) producent usiłuje wmówić klientowi że opona dziurawa zaopatrzona w system ustawicznego dopompowywania jest lepsza i zostawia w tyle te szczelne, pozwolisz że się uśmieję

 

;-) to porównanie mi się podoba ;-D

 

Z postu makawel wynika, że ma 1 garaż w piwnicy o powierzchni 40 m2, a drugi na parterze ;-)

 

Dlaczego na ogrzewany garaż mówisz "tfu" ?

 

Ja mam taki (+15 w zimie) i nie widzę w tym problemu - chyba, że czegoś nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki rozpędziłem się z tymi garażami jest jeden w piwnicy(40m2) +80m2 piwnicy, parter 120 +107 poddasze to wszystko powierzchnia użytkowa. a w garażu chce mieć mały kaloryfer by nie ciągnęło do domku zimna z piwnicy. jak jeszcze jakieś dane są potrzebne to pisz. a i wychodzę z założenia ze biedny musi kupować rzeczy trwale które wiadomo nie są tanie

Pozdrawiam i dzięki za interesowanie się tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, umknęło mi. ;)

Ale jeśli zdajesz sobie sprawę że to kubatura brutto, to po co ja podajesz i bieżesz pod uwagę do wentylacji?

GWC jest możliwe do wykonania za 2-3 tyś, ale to nie znaczy że ktoś Ci za te pieniądze to zrobi.

Najtaniej chyba wychodzi GWC glikolowe, ale wymaga odpowiednich warunków gruntowych (grunt mokry, a przynajmniej silnie zawilgocony).

Skoro zdecydowałeś się na dom podpiwniczony, to raczej masz u siebie grunt w miarę suchy.

A w takim gruncie najlepiej będzie się sprawdzał wymiennik bezprzeponowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać Wasze wymagania stawiane systemowi wentylacyjnemu?

Tak w słupku...

Potem zestawilibyśmy sobie te wymagania z wentylacją grawitacyjną, która TEŻ JEST WENTYLACJĄ i zobaczymy czy to się da...

Bo chcieć to se można...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zastanawiam sie nad rekuperatorem Renovent HR Large a NedAir FlexiLine 300 (http://www.ned-air.pl/pro_FlexiLine.asp) - oba zaproponowal instalator i mam dylemat ktory wybrac? (docelowa lokalizacja: kotlowania)

 

2. w jakich lokalizacjach/pokojach najlepiej rozmiescic sterowanie nawiewem?

 

3. czy sterowanie nawiewem zrobic na zasadzie prostego przelacznika (3 tryby) czy zaawandowanego panelu?

 

4. czy robic jakies oddzielne sterowanie nawiewami w konkretnych pokojach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej chyba wychodzi GWC glikolowe, ale wymaga odpowiednich warunków gruntowych (grunt mokry, a przynajmniej silnie zawilgocony).

Skoro zdecydowałeś się na dom podpiwniczony, to raczej masz u siebie grunt w miarę suchy.

A w takim gruncie najlepiej będzie się sprawdzał wymiennik bezprzeponowy.

 

Chyba żartujesz z tym glikolowym ?

 

Najtaniej w budowie i eksploatacji wychodzi rurowy (na rurach drenażowych bez dziurek) - około 2-3 tys i 1 dzień pracy dla 2 osób (chociaż mi zrobiła to firma za 3 tys wraz z materiałami, ale to było 2 lata temu).

 

U mnie jest grunt piaszczysty i taki GWC działa jak trzeba.

 

makawel - podaj kubaturę wentylowaną tzn. odlicz garaż, piwnicę itp., a najlepiej policz od nowa (powierzchnie pomieszczeń x wysokości) i podaj wynik.

 

Niemożliwe, żeby z 230 m2 wyszło więcej niż 700 m3 - chyba, że masz pomieszczenia wysokie na 3 metry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie śmierdzi jeszcze stęchlizna?

Jeśli nie, to są duże szanse że niedługo zacznie.

Rura karbowana w swoich zakamarkach zatrzymuje drobiny kurzu, które po kilkukrotnym zawilgoceniu mogą, fakt że nie muszą, zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach.

Między innymi dlatego żadna firma nie robi rorowców na karbowanych rurach, jeśli od wewnętrznej strony nie mają gładkich ścianek.

Jeśli u Ciebie działa "już" dwa lata, to tylko sie ciesz.

Pamiętaj jednak ze ma to działać lat kilkanaście.

A tu efekty mogą być różne.

A glikolowca można bez trudu postawić za 2-2,5 tyś (najdroższa nagrzewnica - około 1000).

To nie żart jak sugerujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) to porównanie mi się podoba ;-DDlaczego na ogrzewany garaż mówisz "tfu" ?...

 

nie lubię grzanych garaży bo fura rdzewieje w zimie jak się nią jeździ :)

 

makawel jak mówiłem nie spodoba ci się, vena4 albo cnwb 4.0, zależy czy bez czy z gwc, w sumie bez gwc to i vena 3 by obskoczyła bo wiatrów chyba nie planujesz tyle ze ja wole 4 bo kanały ma wieksze i cichsza jest przez to

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...