Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czemu wylaczacie w nocy reku ??? U mnie spokojnie dziala na 60% ew dodatkowo rozszczelniam okna w pokojach i sie schladza do rana o ok 2 stopnie.

Dom z silikatow temp ok 24-25 stopni bez GWC przy tych 28-30 na zewnatrz. Na poddaszu niestety o jakies 1-2 stopnie wiecej i gorszy komfort. Jak te lata beda tak kontynuowac to w koncu pewnie zrobie GWC bo w zimie to nie bylo takiej potrzeby.

 

Czy tez macie cos takiego wieczorem ze dom jakby oddawal cieplo ? Zachodzi slonce a w domu robi sie gorecej ? Czary mary ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wylaczacie w nocy reku ??? U mnie spokojnie dziala na 60% ew dodatkowo rozszczelniam okna w pokojach i sie schladza do rana o ok 2 stopnie.

Dom z silikatow temp ok 24-25 stopni bez GWC przy tych 28-30 na zewnatrz. Na poddaszu niestety o jakies 1-2 stopnie wiecej i gorszy komfort. Jak te lata beda tak kontynuowac to w koncu pewnie zrobie GWC bo w zimie to nie bylo takiej potrzeby.

 

Czy tez macie cos takiego wieczorem ze dom jakby oddawal cieplo ? Zachodzi slonce a w domu robi sie gorecej ? Czary mary ;-)

 

Na noc wyłączam, bo szkoda prądu skoro i tak uchylam okna (na zewnątrz jest 17 stopni).

 

W zimie jest jeszcze większa korzyść z GWC - masz darmowe ciepło !

 

Po zachodzie słońca szybko robi się chłodniej na zewnątrz, a mury są nagrzane - stąd to wrażenie, że w domu robi się goręcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bardziej tu chodzi o przesunięcie czasowe w przekazywaniu ciepła.

Strumień ciepła dzięki izolacji i grubości ściany nośnej przenika do wnętrza bardzo wolno i zaczyna docierać do wnętrza ze znacznym opóźnieniem.

Zjawisko to wykorzystują właśnie izolacje transparentne które powodują ładowanie energią cieplną w momencie jej dostarczania i przekazują ja do wnętrza dopiero po zachodzie słońca.

Łatwo to zjawisko prześledzić na przykładzie gruntu, którego temperatura w warstwach na głębokości -30 -50cm ppt rośnie dopiero po zachodzie słońca.

 

Jak do tego dołożyć jeszcze odczucia subiektywne o których wspominasz to mamy do końca wyjaśnione odczucie wzrostu temperatury w domu wieczorem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

gdzieś wcześniej temat się już pojawił ale nie mogę go odnaleźć,

poszukuję włókniny do filtrów,

ktoś pamięta gdzie to było? albo może poda bezpośredni namiar.

 

pozdrawiam

 

Wklejam namiar wraz z informacjami które otrzymałem na email w Październiku:

 

Dziękujemy za zapytanie i telefon. Oto dane dotyczące maty filtracyjnej sufitowej ZW600:

wzmocniona z jednej strony siatką poliestrową

skuteczność filtracji: 98%

klasa filtracji: F5 / EU5

cena netto: 32zł/m2

gramatura: 600g/m2

grubość: 22 mm

kolor: biały

Koszt przesyłki podam Panu dopiero po pocięciu i zważeniu, ponieważ jest ona w rolce.

 

Prosimy o przysłanie zamówienia i adresu na który mamy wysłać 10 szt o wymiarach: 51x39 cm.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Katarzyna Klocek

Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju

Tel. 017 745 0 133

Faks 017 745 0 128

Tel. kom. 0 668 667 314

E-mail:

[email protected]

[email protected]

 

WF PZL Zakład Doświadczalny Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 4, 39-120 Sędziszów Małopolski,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. mamy podobne,jednak ja mam z gwc,z roletami zew. pozaslanianymi.Faktem jest to,ze nie mam izolacji muru.....Z gwc ,obecnie wieje mi ok. 16-17 st. ale na gorne anemo ,trafia pow. o temp. ok. 21-23 st , w zal. od biegu.W tym roku,bede mial mozliwosc testowania specjalnej nawilzajaco-wysuszajacej nakladki na polaczenie gwc-reku.Podobno urzadzenie zbija temp. z gwc o 6-7 st. dajac przy tym optymalna wilgotnosc,redukujac uczucie dusznosci w domu.U mnie to zjawisko wystepuje przy 59% i upale na zew.W domu,jak w tropiku,nioby chlodniej,wilgotniej ,ale bardziej tropikalnie.Steruje nawilzaniem gwc recznie,uzyskujac lepsze schladzanie i nawilzanie pow.Moze w lipcu opowiem,co i jak z ta nakladka.....

Dla ciekawosci i niestety malej satysfakcji,rozmawialem ost. z moneterem,pracujacym w jednej z firm na moim rynku lokalnym,montujacej reku i wm.W jednej z inwestycji,maja na instalacji dodatek temperaturowy,w instalacji z 3 reku,ok. 12 st. do temp. zew. :-)Tu maszyny ciepleka dowalaja....sama praca.Dlatego tez,od razu firma proponuje gwc rurowe,aby unikac takich sytuacji.Niestety,walcza teraz z seryjnym montazem ,koniecznych studzienek drenarskich z powodu nadmiaru skroplin.

Edytowane przez Lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w progr. AUTO,przedzial pracy bez gwc +5 +20,poza tymi granicami zalacza sie gwc.....Niestety u mnie bezwl;adnosc sterowania zalaczonym gwc,zaprogramowana firmowo wynosi 8 h.Czyli pomimo juz ustalenia sie nizszej temp. na zew. moja malpa czeka,gdyz jak producent podaje,wykluczyc chce wahania temp. w okresach przejsciowych i mam tyle czekania.Nieraz,jak chce mi sie,zalaczam lub odlaczam gwc recznie....Mozna to przeprogramowac,ale musialbym sterownik wywiezc 350 km na kilka dni....Co do wloknin,kupilem plachty o polowe taniej na allegro od jakiegos goscia.Docialem,zalozylem...Pasuje i dziala.A warto wymieniac,gdyz syf niesamowity z i do domu pcha sie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedy inni juz pala ostro w piecach,zalaczaja ogrzewanie gazowe,wiem,ze juz chlodniej,ze temp. w domku ponizej 19 na gorze,na dole ponizej 20,wowczas zalaczam odzysk ciepla,Wylaczam,odwrotnie...ja juz nie wlaczam kondensata,popalam troszke kominkiem,jest cieplej,inni hajcuja dalej,a ja jade na odzysku,,,kiedy oni wylaczaja piece,ja juz dawno nie pale,nie grzeje calodobowo kondensatem,tylko odzysk...Fajnie w tym roku bylo.Od kwietnia juz nie palilem regularnie,kondensat czasem sie wlaczal,a tesc do polowy maja jeszcze swoj pilowal...Ja tylko odzysk,wylaczylem w koncu kwietnia,cos w maju jeszcze zalaczylem na dzien,gdyz maly troche ciepla potrzebowal w lazience przy kapieli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko :w jakich warunkach (czyli chyba tylko zaleznie od temp wew i zew) powinien dzialac bypass automatyczny, gdy do reku podpiety jest GWC ??

 

Fantom

 

Ja miałem ustawione 15 st, ale wolę załączać ręcznie w zalezności od tego czy chcę odzyskiwać ciepło czy wręcz przeciwnie ;-)

 

lookita - te płachty z Allegro były tej grubości i klasy czy mówimy o różnych włókninach ?

 

Po ile za m2 były - a może jeszcze są i podasz link ?

 

Ja na początku kupiłem w Allegro u użytkownika: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1963854 i była to porażka - omijajcie go szerokim łukiem.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...