Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tą matę filtracyjną wkładasz zamiast ramek z filtrem? Jest wystarczająco sztywna?

 

Jest usztywniona siatką poliestrową i fabrycznie w Nikol-u jest taki wkład - dokładnie jest tam zamiast ramki "antyrama" z siatki z drutu z oczkami prostokątnymi na którą nakłada się włókninę, przyczepia po bokach biurowymi chwytakami do papieru i wsuwa całość w szyny w centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. W jaki sposób podzielić doprowadzenie powietrza do rekuperatora - z czerpni zewnętrznej i gwc ? czy to ma być jakiś trójnik z klapą i siłownikiem ? czy jeśli Brink renovent ma jakiś by-pass to czy on jest wewnątrz ? czy może jest możliwość obslużenia klapy zamykającej jakimś siłownikiem ? pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam pytanko : czy izolowac rury od siebie czy wlasnie klasc je do jednej kupy i izolowac calosc ?

Z jednej strony logiczne jest oddzielenie przynajmniej nawiewu od wywiewu, z drugie jdnak, jezlei leza wszystkie razem, to dzialaja przy okazji jak rekuperator ?

Ma to jedna wade : 'zle' dziala jak uzywamy bypassu aby powietrza nei chlodzic/grzac.

 

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sobie sam odpowiedziałeś, z tym że By-Pass jest tu najmniejszym problemem. ;)

Miedzy innymi zadaniem rekuperatora jest wytrącanie wilgoci.

I to wytrącanie powinno następować tylko w nim a nie gdzieś po drodze.

Inaczej możesz się dorobić poważnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozdzielanie doprowadzanego powietrza na GWC i czerpnię zewn. jest sztuką dla sztuki. Ja zrezygnowałem z czerpni i zaciągam powietrze tylko z GWC. Przy odzysku ciepła w okresach przejściowych (tylko wtedy odcina się GWC) praktycznie nie ma znaczenia czy uzyskamy z czerpni kilka stopni wiecej niz z GWC. Rekuperator zniweluje tą różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie przelączanie pytasz?

Poniewaz całkowicie zrezygnowałem z czerni zewnetrznej(tej bez GWC), wiec na stałe mam podłączony GWC. Jeśli chodzi ci o przełączanie bypassa w recu, to mam automat, który niestety musiałem obejść (wymusiłem otwarcie bypassa), gdyż mam z GWC 17 C, a automat załącza bypass dopiero od 18 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie wentylacji mechanicznej wyrzutnię dachową fi 150mm. Dach skośny o kącie 28 stopni. Wiem, że systemowe wywiewki kanalizacyjne nie zdają roli jako wyrzutnia dachowa, a chcę zrobić dachową (nie ścienną).

 

Jak rozwiązaliście ten problem? Jakie kominki mógłbym zastosować? Jakieś firmy? Znalazlem Kloeber, ale tam jest max fi 125mm.

 

http://www.kloeber-hpi.biz/pl/products/images/products_pl01pg01p01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze można przez to nawet zyskać.

Na początku okresów przejściowych , a nawet w jakiś słoneczny chłodny ale nie mroźny dzień możemy zassać trochę ciepła do domu.

Trzeba by tylko zadbać żeby wełna była dobrze odizolowana aby w powietrzu nie unosiły się jakieś mikro cząstki.

Filtr rekuperatora powinien sobie z nimi poradzić ale zawsze...

 

Serwis24, będziesz miał automatycznie WM poddasza nieużytkowego, a na to nie każdy sobie może pozwolić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Akurat ten fragment poddasza to taki "gołębnik" i tam będzie izolacja stropu styropianem/odpadami z ocieplenia ścian więc pylenia nie będzie. Czy mogę ocieplić styropianem bezpośrednio na strop czy jeszcze jakieś cudowne folie są potrzebne ? Przekucie na to poddasze i tak muszę zrobić bo dopiero tam rozchodzi mi się cała instalacja i tam będą wszystkie trójniki, więc za jednym zamachem będę miał problem rozwiązany. Pozostanie tylko wyrzutnia do wykucia. pozdr adam

 

Jeszcze coś mi się przypomniało. Reku będzie w pomieszczeniu gospodarczym gdzie ma być wyciąg, obok za ścianą jest łazienka gdzie też ma być wyciąg. Czy do rury wyciągowej z łazienki mogę dołożyć jakiś wentylator z czujnikiem wilgotności ? i w którym miejscu najlepiej go wpiąć, czy jak najbliżej reku czy trochę dalej? Czy może wogóle bez dodatkowego wentylatora ? Czy wyciąg z tego pomieszczenia gosp. dać przy samym wlocie do reku czy wpiąc gdzieś dalej ? Czy dawać tłumiki (czy zaraz na reku czy kawałek dalej ?) Kanały dla parteru ma sztywne w posadzce piętra, a wentylacja piętra jest na spiro.

Edytowane przez aadamuss24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale...

Wtedy zwiększasz intensywność wentylacji tego poddasza.

Do tego...

Jak je ostro podgrzeje słoneczko (bywało ostatnio) to masz wszystkie jego "aromaty".

Drewno, trochę różnych zapraw i wszelkich substancji zastosowanych do jego budowy.

Bywa upierdliwe... Jakbyś na nieurządzonym poddaszu mieszkał...

Ale - można.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz kiedys poruszany ale chyba bez efektywnego zakonczenia : co robic w pomieszczeniach mocno wilgotnych czy WC ? Czasami jest tam potrzebny duzo wiekszy niz daje rekuperatory wyciag powietrza.

Czy montowac wentylator do zwyklego komina grawitacyjnego czy do rekuperatora ?

Raczej mysle o tym drugim, i nie adze aby zaklocilo to prace rekuperatora.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...