Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kominek mam, ale jeszcze bez wycietych dziur na kratki. Rura od okapu sterczy, ale przykladjac reke nie czulem tam ruchu powietrza. Wlasnie dlatego musze jakas swieczke uzyc aby zobaczyc dokladnie ile tam mi tego ucieka.

To nie przez ten okap wilgoć Ci ucieka, tylko przez komin. Jak masz rozwiązany nawiew powietrza do kominka?

Umiejscowienie go tuż przy kominku ograniczy wysuszanie powietrza, ale go całkowicie nie zatrzyma.

Zresztą wystarczy niewielki brak zrównoważenie wentylacji mechanicznej (np. większe opory na kanałach nawiewnych) i powietrze będzie skutecznie omijało rekuperator - większość powietrza zewnętrznego będzie dochodziło przez nawiew do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - doprowadzony bezposrednio do komory (rura od dolu). Kominek Arysto. Przeroiony do rekuperacji - zadnego polaczenia z powietzrem z domu.

Z tego co wiem, to nie ma idealnie szczelnych wkładów kominkowych. Prawdopodobnie w tym przypadku jest podobnie.

A kominków Arysto jest sporo : http://www.arysto.com.pl/pl/produkty.html , tak więc niewiele mi to mówi :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arysto ma ten plus, ze robi dokaldnie taki kominek jaki sie chce :) Czy to wymiarem czy wyposazeniem itp. Wiec w sumie nie mam zadnego z tych ze strony. Ale ogolnie to jest zwykla wersja 10, uszczelniona. Wlasnie tak, ze caly pobor jest z zewnatrz (nadmuch na szybe itp tez).

 

Nawet jakby gdzies tam na uszczelkach puszczalo czy cos to nie na tyle aby mi dom wyysuszalo :( Sprawdze dokladnie ta dziure od okapu. Choc to w sumie tez tylko jeden kanal fi 200. Moze takim jednym kanalem tak wysuszac ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie docelowo mam tam juz przygotowana "silniejsza" przepustnice zwrotna. Bedzie otwarta ta "dziura" tylko podczas pracy okapu. W druga strone nigdy nie zawieje. Do tego calosc mam jakby przeprowadzona na strychu. Bo ciagle nie wiem czy nie podlacze tego jakos przez reku (i dodatkowy filtr np). To temat na przyszlosc.

A tak dla ciekaowsic jeszcze podam, ze na testowo (na sugestie elektryka) wywalilem z okapu turbine, kupilem mocniejsza i wstawiam ja na strychu :) Dzieki temu zwiekszam moc wywiewu okapu dodajac cisze w domu :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam okapu ani pochłaniacza.

Co się wykropli lata sobie po kuchni.

Nie mam problemu z wilgocią !

Jak zacznę mieć to coś wymyśle, ale póki co kompletnie nie potrzebuje innych wynalazków oprócz wentylacji mechanicznej.

 

Piczman, ja już widziałem takie filtry po jakimś czasie. To jest masakra. Nie chcę tego ani na ścianach ani w kanałach. Taki pochłaniacz kosztuje 150-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...