Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekaw jestem co powiecie o sytuacji u mnie:

 

- wilgotność spada nawet do 20% i często włączam nawilżacz ultradźwiękowy na cały dzień (aż jest mgła w domu) - wtedy pogodynka pokazuje wzrost do 30%

 

- nie mam kominka, went. mech włączam rotacyjnie na minimum (Nikol 320, kubatura budynku 600 m3) - tzn. w godz. 8-16 nie działa w ogóle

 

- powietrze minimalnie może się wymieniać z garażem przez niedomknięte drzwi

 

 

Co do pochłaniacza to mam taki tani (Gorenje) z siatką która wyłapuje tłuszcz i filtrem węglowym - działa jak trzeba, tylko głośne cholerstwo przez co jest rzadko używany, póki co po 2,5 roku mieszkania jeszcze nie wymagał czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sucho u ciebie, ja mam jakieś 500m3 i vene 4, chodzi na 20% non stop, dwa razy na dobę rano i wieczorem przez godzinę na 80%, nie jest sucho

 

No właśnie nie wiem dlaczego - aż mi się porobiły szczeliny w elementach drewnianych (drzwi, stolik z blatem z desek, a nawet na łączeniach paneli).

 

A może ten higrometr w pogodynce jest jakiś do kitu ?

 

PS mieszkamy w 2 osoby, więc mało jest "naturalnych emiterów wilgoci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem dlaczego - aż mi się porobiły szczeliny w elementach drewnianych (drzwi, stolik z blatem z desek, a nawet na łączeniach paneli).

 

A może ten higrometr w pogodynce jest jakiś do kitu ?

 

PS mieszkamy w 2 osoby, więc mało jest "naturalnych emiterów wilgoci".

 

Skoro ci się porobiły szczeliny w drewnie to raczej ta pogodynka nie kłamie. Ja na twoim miejscu zrobił bym badanie kamerą termowizyjną bo ewidentnie gdzieś masz ucieczkę powietrza z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci się porobiły szczeliny w drewnie to raczej ta pogodynka nie kłamie. Ja na twoim miejscu zrobił bym badanie kamerą termowizyjną bo ewidentnie gdzieś masz ucieczkę powietrza z domu.

 

Zrobiłem "obrzęd gromniczny" wg wskazówek Adama_mk i nic poważnego nie wykryłem :-(

 

Chyba czas zrobić ponownie, dokładny.

 

Termowizja jednak sporo kosztuje i nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem kiedyś i żona otworzyła okno w sypialni, bo jej się duszno zrobiło (za dużo CO2 w powietrzu).

 

To chyba nie za duzo CO w powietrzu tylko w glowie. Czlowiek w nocy "zuzywa" moze 3 litry na minute. Na godzine jest to wiec powiedzmy 0,2 m3. Dwie osoby to bedzie 0,4 m3. 8 godzin w nocy to bedzie 3,2 m3........ jaka masz kubature domu ? Starczy ci tego powietrza na 200 nocy.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto pomyśleć o zmianie reku na obrotówkę z odzyskiem wilgoci? Dom jest szczelny, skoro robi się duszno.

Używanego Nikola możesz sprzedać za dobre pieniądze, dopłacić ze 2k i wstawić lepiej dostosowany rekuperator. W dużym domu przy dwóch osobach jakakolwiek sensownie działająca wentylacja z krzyżówką lub przeciwprądem spowoduje przesuszenie powietrza. A ciągłe nawilżanie przy jednoczesnym osuszaniem reku jest niekorzystne dla zdrowia i portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...