Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak swoja droga, mozecie pokazac jakies zdjecia z zainzolowanego wlasnymi recami welna rekuperatora ?

Pewnie to znasz, ale dla przypomnienia - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146761-M%C3%B3j-dom-pasywny-(-)-w-praktyce-ju%C5%BC-go-u%C5%BCytkuj%C4%99&p=3616245&viewfull=1#post3616245

http://www.holdthatpic.com/photos/5085/57436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to znasz, ale dla przypomnienia - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146761-M%C3%B3j-dom-pasywny-(-)-w-praktyce-ju%C5%BC-go-u%C5%BCytkuj%C4%99&p=3616245&viewfull=1#post3616245

http://www.holdthatpic.com/photos/5085/57436.jpg

 

Te zdjęcie jest tak poglądowe ze powinno być jako wstęp do tematu :)

 

Choc u mnie nie będzie to wyglądało tak bo reku będzie w ogrzewanym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak chcę zmontować: powietrzna bateria słoneczna (2-3 panele) podłączona do powietrznej pompy ciepła (patrz: Hevalex 3,8 KW) oraz rekuperator (tymi ręcami). Obecnie mam tylko kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (rury spiro plus 5 cm wełny szklanej) oraz elektryczny bojler Elektrolux 150litrów. Rezerwowe kaloryfery grzane elektryczna grzałką 9KW oraz podłogówka wodna też grzana grzałką elektryczną 9KW. Jeżeli postawię wymiennik ok. 300-litrowy na dwie spirale (koszt ok. 3 300zł), to wreszcie będę mógł tę podłogówkę wykorzystywać wiosną i jesienią. Do kopania w gruncie , to finansowo nie dorastam, a samodzielnie wiekowo już przerosłem. Przed zimą wymieniam rury spiro (- co raz słabiej ciągną) na 110 rurę ocynkowaną obłożoną gąbką do tego wymiaru oraz zabezpieczone w rurze pcv 150. Co da dodatkową jeszcze jedną warstwę powietrzną do izolacji ciepła i zabezpieczy przed zniszczeniem przez gryzonie oraz prze zgnieceniem. Do tego da się chyba dołączyć rekuperator. Czy to będzie chodzić i zmieści się w 10 tys. złociszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem rekuperacyjnym łosiem i dopiero zapoznaję się z tym tematem, ale może mi ktoś doradzi czy można zamontować rekuperator z gwc i do tego mieć kominek z płaszczem wodnym. Ogrzewanie będzie gazem z sieci. Nie chciałabym zbankrutować, więc może ktoś zna firmę która mi takie coś zrobi? pierwsze wyceny na reku z gwc dostałam na 50 tys. - a to jest masssakra :( Z góry dziękuję za pomoc i sorry jeśli już o tym było a nie zauważyłam ;) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: jakie macie czerpnie ścienne? Czy do nawiewu fi 200 zrobić okrągłą o takiej samej średnicy czy lepiej prostokątną (nie ukrywam że bardziej by mi sie podobała, ale jak to połączyć?) w dodatku wiekszą (300x300). Słyszałem opinie że lepiej nawiew kratke nawiewu powiekszyć bo wówczas jest większa powierzchnia/mniejsza predkość i wolniej się zakleja siatka na czerpni? Możecie wrzucić jakieś fotki swoich czerpni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można,żadnych przeciwskazań nie widzę.

Co do cen,rekuperator ok.4-7tys.zł,kanały wentylacyjne 1-2tys.zł,rury do GWC (rurowy czy glikolowy zależy od Twojego gruntu)1-3tys.zł.

Czyli za materiały max.12tys.zł.Instalacja reku+kanałów to żadna filozofia,GWC również.

Teraz od Ciebie zależy czy dasz firmie zarobić majątek czy jednak podszkolisz się i chcesz zaoszczędzisz kupę kasy robiąc to własnym sumptem.

 

Dzięki! Sama nie zrobię, choćby nie wiem co :( muszę znaleźć fachowa i z gwarancją i serwisem najlepiej. Tylko za mniejszą kasę - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...