Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po urlopie.

Po przeczytaniu zaleglych postow, widze, ze zapomnailem o kolejnym "problemie" : WM + centralny odkurzacz. A ze wczesniej juz zastanawialem sie jak pogodzic WM + okap, tym bardziej jestem sklonny to jakos dokonczyc. Czyli po wlaczeniu okapu lub odkurzacza, cos tam sie zmieni w pracy rekuperatora. Biorac pod uwage wydajnosci odkurzacza czy okapu, najsensowniej to by bylo wlaczyc na maks nawiewew WM i odlaczyc wywiew. Ale w takim przypadku, bedzie sie do pomieszczen ciagnelo "niechciane" powietrze np z WC czy kuchni. To na start zrobie chyba maly wyciag i nawiew na maksa. JAk wymysle jak to poldaczyc i to zrealizuje to dam znac. Oczywiscie koszt wykonania musi byc minimalny aby mialo to sens.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Programista to nie jestes :) Zapomnailes o jednym pinkcie : petla na poczatku obejmujaca calosc. Czyli za kazdym razem jak chce cos gotowac lub odkurzac musze otwierac okno. Wole troche "techniki" zrobic.

a biorac pod uwage, ze okap docelowo przepuszcze przez reku, to dodatkowe straty energii.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz się za programistę to pewnie słyszałeś o czymś takim, jak podprogram lub funkcja - a zatem pętla zbędna.

Chcesz odkurzać - włączasz podprogram czyli posyłasz żonę aby rozszczelniła okno

Następnie dziecko aby odkurzyło

W międzyczasie żona przygotowuje pozew rozwodowy i czeka na kolejne polecenie zamknięcia okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że wymienniki Barbor są dobre,

można go podlączyc do kanałów, sprzedają wersje w obudowie z filtrami i z krućcami przyłaczeniowymi

 

I dziwnym trafem produkują je koło ciebie, i dziwnym trafem to jest twój pierwszy post. Takie reklamy to my wyczuwamy z daleka:D

Zapewne jest to badziewie jakich mało skoro nie stać was na reklamę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje sam wykonać swoją instalację WM, chciałbym ocieplić kanały wentylacyjne taką piankę http://allegro.pl/super-termoizolacja-alu-pianka-alu-super-izolacja-i1769225886.html. Czy ktoś się może z nią spotkał, zastanwaiam się czy to prawda co piszą,że 0,5 cm zastępuje 7 cm wełny mineralnej. Może ktoś ma pomysł jak to sprawdzić, kupilbym jedną rolkę na próbę. Żeby się później nie okazało,że ocieplilem sobie kanaly 0,5 cm badziewia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do takich nowinek, niedawno uczeni z Politechniki Poznańska prowadzili badania na swoim doświadczalnym domku pasywnym z zastosowaniem super nowoczesnej izolacji próżniowej, o współczynniku lambda (rzeczywistym, potwierdzonym w badaniach) = 0,004 W/mK (czyli 10x mniej niż wełna czy styropian). Ale okazało się, że po roku, mimo starannego montażu izolacja utraciła swoje parametry. Ten materiał na Allegro jest opisany takim stekiem bzdur, że nawet nie doczytałem do końca - oczywistą oczywistością jest, że szukają frajerów.

Na logikę - jeśli coś jest spienionym polietylenem, który ma lambdę w okolicach 0,04, to jakim cudem na Allegro robi się z tego 10 x mniej :-) Dzięki dołożeniu folii aluminiowej, która kilkaset razy lepiej przewodzi ciepło :-)

Bzdety o "odbijaniu promieniowania" to można między bajki włożyć, ciekawe jakie promieniowanie działa jeśli warstwa takiej "superfolii" leży bezpośrednio na wełnie czy płycie g-k? W tym momencie całe ciepło idzie przez przewodzenie i konwekcję.

Taka pianka z folią teoretycznie miałaby lepsze parametry izolacyjne jedynie w pewnych specyficznych zastosowaniach - np. oddalonej od kominka osłony termicznej - przy wysokich temperaturach i braku styku rzeczywiście większość ciepła przenosi się przez promieniowanie (które folia dobrze odbija), ale znowu pianka polietylenowa topi się w około 100"C - więc nie da się jej zastosować tam, gdzie folia aluminiowa mogłaby się wykazać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Panowie mam mały problem z reku Brink renovent 300. Mianowicie rok temu gdy podłączyłem reku przy ustawieniu 100m3 nic nie było słychać a teraz od jakiegoś czasu nawet przy ustawieniu na 50m3 dość wyraźnie słychać szum. Dzisiaj poszedłem do centrali i odczytałem prędkości i ciśnienia, a wiec przy ustawieniu na 50m3 wentylatory dmuchają 69m3 ,ciśnienie wyciągu 30Pa ,a nadmuchu 640 !!. Czego może być to wina filtry niedawno prane, a nawet jak wyjąłem całkowicie filtry to ciśnienie niewiele spadło. Proszę o pomoc dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do takich nowinek, niedawno uczeni z Politechniki Poznańska prowadzili badania na swoim doświadczalnym domku pasywnym z zastosowaniem super nowoczesnej izolacji próżniowej, o współczynniku lambda (rzeczywistym, potwierdzonym w badaniach) = 0,004 W/mK (czyli 10x mniej niż wełna czy styropian). Ale okazało się, że po roku, mimo starannego montażu izolacja utraciła swoje parametry
Indiana, wiesz może, czy istnieje jakaś strona opisująca eksperymenty prowadzone w ramach owego domu?

Google nic ciekawego nie wypluwa.

Zawsze ciekawiło mnie, jakie nowinki oni tam testują.

Warto uczyć się od lepszych, czyli - wzorem Chińczyków - kopiować sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...