Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tez nad tym dumałem i wyszło, że pompa ciepła wychłodzi GWC w szybkim tempie, a zmontowanie rozdzielaczy nie będzie najtańsze. Wyrzut z reku zrób na garaż i stamtąd pobieraj powietrze do pompy. Mój sterownik nie ma funkcji powodującej przełączenie na grzałkę elektryczną w przypadku spadku temperatury poniżej 5 stopni. Pompa ciepła przechodzi wtedy w stan myślenia co z tym problemem począć ; ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem wycenę z Juwentu na chłodnicę wentylacyjną 400x400 6 rzędowa 2230 PLN netto czyli 2742.90 PLN brutto.

Taki sam wymiennik w Promont 835.47 PLN netto czyli 1027.63 brutto.

Różnica między tymi wymiennikami polega na :

1) Cenie

2) Juwent wykonuje kształtki z rurek o grubości ścianek 1mm, Promont 0.5mm

3) Dostarczenie nagrzewnicy przez Juwent w cenie, w Promont dodatkowy koszt wysyłki lub odbiór osobisty

Czy warto zapłacić 2.5 raza więcej za wymiennik Juwent nawet jeśli technicznie będzie trwalszy od Promont?

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Według firmy na "B" w zimie (i nie tylko) można czerpnię pompy powietrza podpiąć pod wylot powietrza z rekuperatora, a wylot z pompy wyprowadzić na zewnatrz budynku

firma na "b" bo gada bzdury, ilość ciepła na wyrzuyni z reku jest tak mała że pc darłaby prądu prawie tyle co grzałka a gwc do wm jest za mały by używać go do pc, kto tam pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaczeli sie cenic. Przegiecie. Zaluje, ze nie kupilem z rok temu tylko dopiero sie szykuje.

 

Fantom

Będę jeszcze korespondował z Promontem, czy są w stanie za dopłatą zrobić chłodnicę z rurek o grubszych ściankach, zapewne to sprawa giętarek. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna to zamówię w Promoncie, jeśli nie to jeszcze przemyślę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma na "b" bo gada bzdury, ilość ciepła na wyrzuyni z reku jest tak mała że pc darłaby prądu prawie tyle co grzałka a gwc do wm jest za mały by używać go do pc, kto tam pracuje?

Firma ''B'' to rodzaj działalności w stylu odpowiedź na każde nurtujące Pana pytanie, do tego zrobimy to dla Pana i będzie Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomysł miał polegac na odłączeniu chwilowym GWC od wentylacji i przekierowaniu go na pompę ciepła. Nasza pompa wentyluje teraz garaż, no może osusza : ).

 

Witaj,

 

Nie bardzo przekonuje mnie wypuszczanie powietrza z reku do garażu, pomieszczenia technicznego etc. Rozumiem, że grawitacja zadziała ale to jakoś tak mało elegancko...:) Pompa ciepła jak zaciągnie z wnętrza, to grawitacyjny wylot powietrza stanie się wlotem i cała zabawa z oszczędzaniem ciepła weźmie w łeb...

 

Pozdrawiam,

 

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma na "b" bo gada bzdury, ilość ciepła na wyrzuyni z reku jest tak mała że pc darłaby prądu prawie tyle co grzałka a gwc do wm jest za mały by używać go do pc, kto tam pracuje?

 

 

Witaj,

 

Czyli podsumowując radzisz dać sobie z tym spokój i zamontować klasycznie pompę do CWU (wylot i wlot powietrza na zewnątrz budynku)

 

Jak zatem ma się to do zapewnień większości producentów tych urzadzeń, że powietrze można czerpać z pomieszczeń a wyrzucać na zewnątrz? Czy nie zaburza to wentylacji grawitacyjnej w pomieszczeniach technicznych?

 

Pozdrawiam,

 

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czyli podsumowując radzisz dać sobie z tym spokój i zamontować klasycznie pompę do CWU (wylot i wlot powietrza na zewnątrz budynku)

 

Jak zatem ma się to do zapewnień większości producentów tych urzadzeń, że powietrze można czerpać z pomieszczeń a wyrzucać na zewnątrz? Czy nie zaburza to wentylacji grawitacyjnej w pomieszczeniach technicznych?

 

Pozdrawiam,

 

Humira

 

Pogadaj na ten temat z ProStaś w tym temacie.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P-!!!&p=5034311#post5034311

On taki system ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czyli podsumowując radzisz dać sobie z tym spokój i zamontować klasycznie pompę do CWU (wylot i wlot powietrza na zewnątrz budynku)

 

Jak zatem ma się to do zapewnień większości producentów tych urzadzeń, że powietrze można czerpać z pomieszczeń a wyrzucać na zewnątrz? Czy nie zaburza to wentylacji grawitacyjnej w pomieszczeniach technicznych?

dokładnie tak, bo pc i wm operuje zupełnie innymi ilościami powietrza, można bawić się w łączenie pc i wm ale nie końcówek systemów czyli wyrzutni z pc lecz ich początki tzn pokusić się o wspólny gwc i na tym koniec w zasadzie wspólnych energetycznie obiegów

 

można natomiast w jakiś sposób ciepło z wyrzutni zapodać do pc ale jako dodatek do tego co pc potrzebuje w d.z.,w powietrzu czerpanym z pomieszczeń mieszkalnych ciepła jest więcej ale i wilgoci, nawiew tego prosto na bardzo zimny wymiennik pc jakoś mi się nie widzi by działał bez zakłóceń i ukrytych wynalazków (grzałek?) zabezpieczających ciągłą pracę pc a wymiennik tak zasilanej pc będzie zamarzał w mgnieniu oka

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, bo pc i wm operuje zupełnie innymi ilościami powietrza, można bawić się w łączenie pc i wm ale nie końcówek systemów czyli wyrzutni z pc lecz ich początki tzn pokusić się o wspólny gwc i na tym koniec w zasadzie wspólnych energetycznie obiegów

 

można natomiast w jakiś sposób ciepło z wyrzutni zapodać do pc ale jako dodatek do tego co pc potrzebuje w d.z.,w powietrzu czerpanym z pomieszczeń mieszkalnych ciepła jest więcej ale i wilgoci, nawiew tego prosto na bardzo zimny wymiennik pc jakoś mi się nie widzi by działał bez zakłóceń i ukrytych wynalazków (grzałek?) zabezpieczających ciągłą pracę pc a wymiennik tak zasilanej pc będzie zamarzał w mgnieniu oka

 

Witaj,

 

Dzięki za poradę. Szukam w miarę prostego rozwiązania do wykonania "tymi ręcami". Widzę, że z tym nie bedzie lekko.

 

Pozdrawiam,

 

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dojechałem do momentu kiedy muszę zamawiać reku.

buduję parterówkę 123 m2 [salon 3 pokoje 2 łazienki]

facet do , którego mam jako takie zaufanie określił mi koszt 19 tyś zł komplet.

miałby być rekuperator zehnder, sztywna instalacja. twierdzi że trwale i porządnie nie da się taniej zrobić .

czy ten zehnder jest wart tych pieniędzy?

reku tak czy inaczej będzie.

jestem zwolennikiem polskich wyrobów-nie ukrywam że ja nastawiałem się na mniejszą kwotę , aha rodzina 3 osobowa kubatura 323 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...