Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostrożnie z Zehnderem, to bardzo dobra firma, ale ich podstawowe rekuperatory są do .... Lepszej klasy mają bardzo drogie, a koszt kanałów w ich wykonaniu to jakiś absurd. Tak więc na ich kanałach i lepszym reku spokojnie 19k wyjdzie, i wcale nie będzie w tym 10k robocizny :-)

Ale mając tyle miejsca na kanały, sam możesz to ułożyć w dowolnym systemie, a najprościej i dobrze na flexach ze skrzynkami rozdzielczymi (najpierw kilkanaście godzin czytania forum jak to zrobić :-) ), kupić dobre polskie reku i oszczędzisz przynajmniej 10k.

Tydzień roboty za 10k, według mnie warto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakieś takie odczucie że polskie reku to dobry wybór.

w cuda typu-PANIE zagraniczny- jakoś nie wierzę tak bardzo.

czy ten gwc jest faktycznie niezbędny-rozumiem jego zalety- no ale staramy się znależć jakiś złoty środek w wydawaniu kasy.

czy bez tego gwc nie da się żyć.

 

Masz dobre przeczucie - do wyboru: Jan-gaz, Tywent, Nikol.

 

Da się "żyć" bez GWC, ale co to za życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rekuperatory, to najlepiej jeśli posiada wentylatory na prąd stały i wymiennik przeciwprądowy o dużej powierzchni wymiany. Dodatkowym atutem będzie płynna regulacja mocy wentylatorów.

A propos wymienników:

Wymienniki krzyżowe mają najlepszą sprawność przy dużym przepływie w funkcji czasu. Sprawność spada razem ze spadkiem wielkości przepływu.

Przeciwprądowe mają najlepszą sprawność przy minimalnym przepływie. Sprawność spada razem ze wzrostem wielkości przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pytalem o sterowniki do rekuperatorow, ale bez odpowiedzi. Moze ktos pomoc ?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187301-Szukam-sterownika-do-rekuperatora.

 

Fantom

Trudno mi coś doradzić, musisz się liczyć z wydatkiem co najmniej 1000zł, tyle kosztuje sterownik z płynną regulacją mocy i dodatkowymi funkcjami sterowania urządzeń dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sei wkurze i sam cos zrobie. NA logike wystrczy zaprzac do pracy maly systemk oparty na 1wire. Bedzie wtedy mozliwosc i odczytu roznych temepratur i sterowania wentylatorami itp. Do tego kontrola z komputera np lub na wyswietlaczu. I calosc maks z 300 zl powinna kosztowac.

 

Fantom

No to się nawzajem szukacie :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57886-Rekuperator-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony&p=3334063&viewfull=1#post3334063 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm jestem na etapie rozmowy z projektantką instalacji reku i hm to nie jest takie proste.

 

Wychodzi na to że takie parametry jak ilość powietrza i spręż dyskwalifikują jangaz Po prostu maja za słabe parametry.

 

I jeszcze pytanie o kanały elastyczne? czy to prawda że nie mogą mieć więcej niż 4m? Chodzi o przepisy przeciwpożarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...