Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie akurat centrala chodzi non-stop na wydajności około 130 m3/h, a od 13-15 i od 21-24 na 200 m3/h, i mam teraz około 45% wilgotności. Ale u mnie bardzo dużo się gotuje, dodatkowo mam stary dom z kamiennymi fundamentami, które mogą podciągać wodę i parując zwiększają wilgotność/ Tylko z drugiej strony, gdyby to fundamenty parowały, to wytrącająca się sól rozsadzała by mi tynki nad podłogą, a tu nic - wszędzie suchutko i nic się nie dzieje. U mnie w każdym bądź razie wyłączenie wentylacji nie wchodzi w grę - bo od razu rośnie wilgotność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mnie wyśmiejecie

reku będzie stało obok pompy ciepła

może dać gdzieś przy tym reku rurkę z ciepłą wodą żeby w tym reku nie zamarzały skropliny?

 

Ja bym na twoim miejscu podłączył chłodnicę przed tym reku i podpiął do dolnego źródła. Zimą reku chodzi na minimalnych obrotach więc DZ nie wychłodzi, za to latem będziesz przy okazji bardzo wydajnie regenerował DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na taśmę od zewnątrz, a później patent z FM - mocowanie na żabki do gniazd wtykowych komputerowych albo zwykłe żabki z kontaktów - komputerowe lepsze, pasowały idealnie. Później taśma od wewnątrz. Nic tego nie ruszy. Żadnej opaski (nie ma miejsca).

 

Kołki odpadały (za blisko krawędzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy aluminiowe są różne, jedne dobre a drugie kiepskie.

No ale One przecież zostały stworzone do zupełnie innych celów !!!

 

Kup taśmę szarą zbrojoną, zrób 2 kółka i ciągnij.

Założę się że urwiesz przewód a taśma zostanie nietknięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek kombinuje , liczy

generalnie zauważyłem dwie tendencję albo firma robi instalację na miękkich przewodach albo na sztywnych-przy czym w rozmowie o instalacji okazuję się że końcówki nawiewów i wyjścia z centrali z reku robią na miękkich[u mnie przy małym domku to te końcówki są niebagatelne w długościach]

zachwalają że sztywne można wyczyścić [wiemy już że i tak całej instalacji nie wyczyścimy do końca z powodów podanych wyżej]

ok można czyścić no ale jak się pytam o koszt tej usługi uzyskuję odpowiedzi wybitnie wymijające

uczciwie przyznają się że nikt tego właściwie nie robi i nie wiadomo tak do końca jak to będzie wychodziło od strony technicznej i przede wszystkim finansowej .

no ale gdzieś między słowami padała kwota 1000-1500zł w za usługę .

to uwzględniając z 2-4 tyś droższą instalaćję plus te koszty za czyszczenie to lepiej robić to na miękkich izostawić sobie kasę na ewent. wymianę przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia wentylacji, to ja kiedys sie tego podejme dla testow. Nie chodzi o to, czy sie da, tylko o to, ile brudu bedzie w srodku. Mam przewody nedair, 8 cm, na calej dlugosci, bez laczen itp. wiec stosunkowo prosto bedzie to zrobic. Wloze od gory jakies wlokno szklane, po wyjsciu w anemostacie zaloze jakas 'kulke szamtki' i wyciagne do gory. I bede wiedzial ile syfu po drodze zgarnela.

Ale zrobie to tak na wiosne/lato - czyli po 1 roku od uzytkowania.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wyczyścić to się przyda centralę od środka po kilku latach, u mnie jest trochę kurzu wewnątrz.

W kanałach nie mam nic !

 

Ale zwróćcie uwagę że dużo też zależy od użytkowania bo wiele osób wyłącza okresowo wentylację co jest błędem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...