Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kluczem jest tu wiedza jak zrobić aby było cicho, bez strat i tanio .

Można tak, ale nie za pośrednictwem średniej lub dużej firmy .

One działają z automatu, każda inwestycja to zarobienie kasy, wbicie pieczątki, walka o przetrwanie, kryzys jest to prawie każda wprowadza do swoich usług kolejne !!!

WM, GWC, pompy ciepła i co tam jeszcze !

 

Tu nie chodzi o zrobionych 200 instalacji !

 

Myszy ?

Ekipa wykończeniowa ?

Kurz ?

Opory ?

Co tam jeszcze nie tak z tym kanałem elastycznym ?

 

Są takie 15-letnie, są czyste i nie są zgniecione czy dziurawe .

 

Wspominasz coś o filmiku, wrzuć na serwer i wklej link.

 

Tak z ciekawości zobaczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zastosujemy zbyt małe przekroje to niestety prędkość powietrza na wylocie do pomieszczenia może powodować szum .

To nie jest dźwięk ale jednak może przeszkadzać .

Tłumiki przy instalacjach sztywnych są raczej stosowane po to aby drgania centrali nie przeniosły się na kanały .

Drgania te powodują nieprzyjemny odgłos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podlaczylem dzisiaj system pomiaru temperatur do rekuperacji - jestem zalamany :(

Mimo izolacji rur spora iloscia welny, ich dlugie przebiegi na zimnym strychu powoduja ogromne utraty ciepla. Spora czesc rur idzie na dlugosci rzedu 10-15 m. Sredni temperatura w domu to powiedzmy 19 st (bo np pomieszczenie nad garazem teraz ma tylko 16 - nie grzane). Do rekuperatora wlatuje mi 14,5 st :( Na strychu aktualnie 7 st. Na dworze pokazuje 2,5 st. Do pomieszczen nawiewane mam (za rekuperatorem) 13,5 st.

Sprawnosc reku : (13,6 - 2,5) / (14,6 - 2,5) = 92 %

Na najnizszych obrotach, spada nawiew do 12,0 st i wywiew do 14,0 (sprawnosc 83 %) - tu nie mam co narzekac. Ale nad stratami na rurach musze popracowac. I jeszcze zmierze ile wlatuje mi na anemostatch.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...