Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla domu 1000m2 w którym mieszka 1 osoba spokojnie Luna z 200m3/h za 1,3tys.zł jest odpowiednia.Wiedziałeś o tym ???

 

Mnie pytasz? Nie zastanawiałem się, ale pewnie można znaleźć scenariusz (równie absurdalny jak 1000m2 dla 1 osoby) w której nie będzie. Whatever, szkoda mi czasu na taki gdybanie.

 

Wiedziałeś co mówią normy ?? Instalator Cię o tym poinformował ??Śmiem twierdzić,że nie...

Jak to można nazwać,czyżby nie "strzyżenie owiec" ;)

 

Znów widzę wszystko wiesz. Jaki instalator??? Sam czytałem normy, projektowałem swoją WM i ja wykonam (wymiennik i wentyle mam). Mogę? A w piekarni nie pytam o normy na chleb, taki jestem głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miki, polecilbys jakas centralke dla domu o pow. 70 metrow, taki ok. 200 m3, cos w okolicy jakosci Brinka ale oczywiscie mniejszy ...

 

Pozdrawiam

 

No maluchów dobrych to za dużo nie ma :)

A na 70m2 to problemik.

Kiedyś Zehnder miał kiedyś reku ComfortAir 120 - 120m3

No i luna też fajna..

Oczywiście coś z mniejszą wydajnością a dobrego jakościowo to raczej trudno wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest pole dla producentow, troszke mniejsze wentyle, ciut tansza centrala i bedzie zbyt :) DUzo szukalem takich, ale te co znajdywalem nie cieszyly sie zbyt pochlebnymi opiniami, pewnie skonczy sie na trche wiekszym i lekko przeplaconym np. brinku czy jangazie.

 

Swoja droga moze moznaby zlozyc zapytanie do Jangaza czy by nie mogl takowe zaoferowac ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest pole dla producentow, troszke mniejsze wentyle, ciut tansza centrala i bedzie zbyt :) DUzo szukalem takich, ale te co znajdywalem nie cieszyly sie zbyt pochlebnymi opiniami, pewnie skonczy sie na trche wiekszym i lekko przeplaconym np. brinku czy jangazie.

 

Swoja droga moze moznaby zlozyc zapytanie do Jangaza czy by nie mogl takowe zaoferowac ??

 

Pozdrawiam

 

Kiedyś Floopsystem miał w ofercie rekuperatorki o wydajności od 50 do 100m3/h kilka kiedyś odpaliłem w małych apartamentach..

Ale czy jeszcze mają ???

Dawno nie widziałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie które wklejałem na temat GWC było nie z artykułu sponsorowanego,tylko z wywiadu z Prezesem Narodowej Agencji Poszanowania Energii.Długi wywiad o paru rzeczach.

A już na argument ,że klima w aucie też się nie zwraca rzygać mi się chce.Znajdzcie jakieś inne

 

Nie w aucie a w domu i chodziło o to że nie zawsze argumentem jest zwrot kasy.

A gwc nigdy się nie zwróci.

Ale duże firmy włożyły w reklamę tyle kasy w muratorach itp że wszyscy to chcą wcisnąć klientowi bo jest chyba na topie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z zarobkiem + Luna nie może wynieść 6-7 tys, ponieważ tyle, albo trochę więcej (z wskazaniem na więcej - oczywiście przy ocynku) wydasz na wszystkie materiały :-)

A jeśli chodzi o Lune to musisz pamiętać, że instalator ma dać Ci gwarancje, a jeśli produkt jest do d... ? on nie będzie ryzykował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi niestety 10K jakbym to robił u siebie.

Robię to w firmie i szczerze mówiąc że raczej dospela nie montują wole droższe szczególnie zehnder.

Kiedyś myślałem o swojej firmie ale to tylko jak to się mówi kiedyś ;)

Mam dojście do dospel-a bo sam od nich kupiłem już z 12 optimali dla znajomych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedyś myślałem o swojej firmie ale to tylko jak to się mówi kiedyś ;)

Też myślałem o firmie,Ty masz dojścia i wiedzę,ja kontakty i wiedzę to działamy ;)

Gwarancję producenta ma chyba każdy sprzęt.

Ale kto gwarantem jest dla Ciebie !

Bo to są dwie różne sprawy !

Oczywiście wykonawca ale nie widzę przeszkód,bo wykonawca ma gwarancję producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...