Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A siatka to po cholerę na wyrzutni?

Jak to po cholerę. A jak reku chodzi na marnych 100m3/h - to taki rześki wiaterek zwierzakom nie przeszkadza (tym bardziej że to ciepły wiaterek jak mróz na zewnątrz)...

A jak okresowo reku zostanie wyłączony na np. wyjazd na wakacje...

Ja mam i uważam że potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja wam powiem tak. Rekuperator jest do dupy.

Rekuperatora potrzebujemy zimą, a zimą mu się jakoś nie chce jak widać poprawnie pracować.

Skoro do jego poprawnego działania trzeba wykonać GWC, to lepiej jest wykonać samo GWC i mieć w tyłku te kilkadziesiąt zł rocznie.

 

Witam,

 

Z całym szacunkiem do Twojego opisu "OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... " co Ty Liwko za głupoty opowiadasz. To już jest niesmaczny populizm po prostu. Jak to mu się nie chce poprawnie pracować?????????

 

Kupiłeś reku z najniższej półki z niskich dziadowskiego producenta, który robi reku od wczoraj i się na tym nie zna. Pracuje cholera wie z jakim wymiennikiem na pewnie chińskich silnikach i nawet nie stałego prądu. Berluf to szajs, a Dospel robi swoje nieudane sprzęty dosłownie od wczoraj. Wszystkie jego modele to lipa. Nie słyszałem o żadnym zadowolonym użytkowniku. Nie podaje żadnych tabel, wykresów, charakterystyki pracy. NIC!!! Napisać że ma sprawność do 95% to może każdy, bo sprawność 30-40% też się w tym mieści, a testy Daytony mniej więcej tak wypadają...

 

Powiem krótko - jak ktoś sobie kupi tandete to niech potem nie mówi o technologi że jest zła. Jak ktoś mówi że samo reku bez GWC da prawie tyle samo co samo GWC to nich to przetestuje a nie ploty sieje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z całym szacunkiem do Twojego opisu "OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... " co Ty Liwko za głupoty opowiadasz. To już jest niesmaczny populizm po prostu. Jak to mu się nie chce poprawnie pracować?????????

 

Kupiłeś reku z najniższej półki z niskich dziadowskiego producenta, który robi reku od wczoraj i się na tym nie zna. Pracuje cholera wie z jakim wymiennikiem na pewnie chińskich silnikach i nawet nie stałego prądu. Berluf to szajs, a Dospel robi swoje nieudane sprzęty dosłownie od wczoraj. Wszystkie jego modele to lipa. Nie słyszałem o żadnym zadowolonym użytkowniku. Nie podaje żadnych tabel, wykresów, charakterystyki pracy. NIC!!! Napisać że ma sprawność do 95% to może każdy, bo sprawność 30-40% też się w tym mieści, a testy Daytony mniej więcej tak wypadają...

 

Powiem krótko - jak ktoś sobie kupi tandete to niech potem nie mówi o technologi że jest zła. Jak ktoś mówi że samo reku bez GWC da prawie tyle samo co samo GWC to nich to przetestuje a nie ploty sieje.

 

Pozdrawiam :)

 

Ile mądralo kosztuje według ciebie dobry reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - jak ktoś sobie kupi tandete to niech potem nie mówi o technologi że jest zła. Jak ktoś mówi że samo reku bez GWC da prawie tyle samo co samo GWC to nich to przetestuje a nie ploty sieje.

 

Pozdrawiam :)

 

przecież to są tylko cyferki na papierze ...

samym GWC zrobisz 50% oszczędności na podgrzaniu powietrza wentylacyjnego...

super wydajną centralą 90%...

przeliczając na kasę to są tylko marne grosze oszczędności ( różnica między 50 a 90% )przy podgrzewaniu powietrza wentylacyjnego...

to samo dotyczy pierwszego lepszego zdechlaka o sprawności 60% za 1500 zł, a wypasioną centralą 90% za 8-10 tys.

żeby podjechać po bułki do sklepu to nie trzeba kupować SUV-a;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to są tylko cyferki na papierze ...

samym GWC zrobisz 50% oszczędności na podgrzaniu powietrza wentylacyjnego...

super wydajną centralą 90%...

przeliczając na kasę to są tylko marne grosze oszczędności ( różnica między 50 a 90% )przy podgrzewaniu powietrza wentylacyjnego...

to samo dotyczy pierwszego lepszego zdechlaka o sprawności 60% za 1500 zł, a wypasioną centralą 90% za 8-10 tys.

żeby podjechać po bułki do sklepu to nie trzeba kupować SUV-a;)

 

Mało tego. Mając GWC i ewentualnie tani reku zamiast drogiego reku bez GWC, mamy jeszcze bonus latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Mając GWC i ewentualnie tani reku zamiast drogiego reku bez GWC, mamy jeszcze bonus latem.

 

montujesz wielką centralę a potem skręcasz ją na max-a bo sie chałupa przewentylowuje ...

na zimę ewentualnie to jaki cherlak typu Luna a na lato jakiś wydajny wentylator co by z GWC dał radę dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montujesz wielką centralę a potem skręcasz ją na max-a bo sie chałupa przewentylowuje ...

na zimę ewentualnie to jaki cherlak typu Luna a na lato jakiś wydajny wentylator co by z GWC dał radę dużo....

 

I z tym się zgadzam całkowicie.

Mój cherlak, sobie poradzi i z jednym i z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chociażby po to żeby Ci myszy nie weszły, robale czy jakieś inne cholerstwo. Przecież jak nie będzie prądu to nie będziesz stał i odganiał np. całą noc ;)

Po to samo co kratka w kominach dymowych...

 

Pozdrawiam.

Wszystko fajnie pięknie, jeśli masz czerpnie/wyrzutnie nisko - możesz zawsze sprzątnąć śmieci z siatki, a co jeśli czerpnia/wyrzutnia jest wysoko ?

Będziesz niczym alpinista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnimy. Masz zwykle solary do wody ? Ja mam. Jak jest slonce (nawet dzisiaj czy wczoraj) to na solarach mam z 30 stopni i wode dogrzeje tak do 15 st. Ale jak sa chmurki, to na solarach jest np -15 (tak jak dwa dni temu). I tak samo bedzie dzialal ten powietrzny GWC. A grunt niezaleznie od slonca da zawsze te pare stopni powyzej zera.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...