Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

Poszukuję doświadczonego, rzetelnego i sprawdzonego wykonawcy sytemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wykonawcę, który po zakończeniu prac dokona odpowiednich pomiarów i regulacji. Dom ok. 180m2, położony po wschodniej stronie Wrocławia. Próbowałem na stronie Grupy Wrocławskiej i dzięki jednemu z Forumowiczów znalazłem ten fachowy wątek. Na forum jest wymienianych kilka firm, ale jak jeden chwali to drugi gani. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów może pomóc? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Poszukuję doświadczonego, rzetelnego i sprawdzonego wykonawcy sytemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wykonawcę, który po zakończeniu prac dokona odpowiednich pomiarów i regulacji. Dom ok. 180m2, położony po wschodniej stronie Wrocławia. Próbowałem na stronie Grupy Wrocławskiej i dzięki jednemu z Forumowiczów znalazłem ten fachowy wątek. Na forum jest wymienianych kilka firm, ale jak jeden chwali to drugi gani. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów może pomóc? Pozdrawiam

 

Jak bardzo ten wątek jest fachowy, to bym polemizował. Zerknij Elima nawet na tą stronę. Poczytaj ale z dystansem i własnym zastanowieniem, bo tak jak w necie na każdy temat jeden powie że super, a drugi że do d... Ja mam pompe ciepła i się ciesze. Dookoła większość osób jej nie ma ale wszyscy oni wiedzą jaka to ona droga i jaka nieopłacalna.

PS. Dzisiaj usłyszałem od mojego klienta: "Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo po tym, jak minie radość spowodowana niską ceną".

Polecam o tym pamiętać i nie brać niczego najtańszego i podejrzanego, ale i nie brać pierwszego rozwiązania, bo może być bardzo drogie i nie warte wysokiej ceny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję doświadczonego, rzetelnego i sprawdzonego wykonawcy sytemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wykonawcę, który po zakończeniu prac dokona odpowiednich pomiarów i regulacji. Dom ok. 180m2, położony po wschodniej stronie Wrocławia. Próbowałem na stronie Grupy Wrocławskiej i dzięki jednemu z Forumowiczów znalazłem ten fachowy wątek. Na forum jest wymienianych kilka firm, ale jak jeden chwali to drugi gani. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów może pomóc?

 

Czy pomiar i regulacja da Ci pewność dobrze wykonanej instalacji ?

Jaka Twoim zdaniem powinna ona być ?

Naszpikowana wynalazkami, droga i ze znaczkiem firmowym ?

 

Zmień myślenie i poczytaj trochę bo Cię wydoją a Ty nawet nie będziesz o tym wiedzieć .

 

Ja robię instalacje połączone z wydajnymi Gruntowymi wymiennikami ciepła .

Dobrze to robię !

Ale Ja Ci papieru z pomiaru nie podbiję, znaczy odpadam :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy pomiar i regulacja da Ci pewność dobrze wykonanej instalacji ?

Paweł: pomiary i regulację jest dobrze wykonać do sprawdzenia oraz ustawienia anemostatów, żeby optymalnie wszystko działało, żeby odpowiednio usuwać zużyte powietrze i nie przewietrzać za bardzo (tak w skrócie)

Jaka Twoim zdaniem powinna ona być ?

Paweł: odpowiednia biorąc pod uwagę, wielkość domu, funkcję pomieszczeń, dobrze zaprojektowana i posiadająca min 3 ustawienia dla sensu energooszczędności: 1. Jak wychodzicie wszyscy z domu/wyjeżdżacie na urlop, 2. Normalne użytowanie, 3. Przewietrzanie/impreza. Wykonana bez błędów budowlanych/projektowych/inżynierskich; tam gdzie trzeba ocieplona, wyciszona itd.

Naszpikowana wynalazkami, droga i ze znaczkiem firmowym ?

Paweł: Nie, nie, nie. Dobrej jakości materiały, dobry reku z wysoką sprawonością/dobrym wymiennikiem - potwierdzonym testami, najlepiej jakiejś jednostki badawczej, bo jak to się mówi: papier z kartą katalogową "wszystko przyjmie".

Zmień myślenie i poczytaj trochę bo Cię wydoją a Ty nawet nie będziesz o tym wiedzieć .

Jak najbardziej. Najlepsze i najdroższe można zrobić (szacuję na podstawie ofert z przed roku) od 18 do 45tys. zł. Dobre markowe od 8 do 16tys.

Ja robię instalacje połączone z wydajnymi Gruntowymi wymiennikami ciepła .

Paweł: To bardzo dobrze. Napisz jeszcze z jakimi.

Dobrze to robię !

Paweł: Bardzo subiektywana własna ocena. Wszyscy tak mówią.

Ale Ja Ci papieru z pomiaru nie podbiję, znaczy odpadam :bash:

Paweł: Ironiczny żart, a niepotrzebnie, bo koleżanka nie pisała o potrzebie podbijania papieru... i że odpadasz ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł_1024, rekuperator powinien być dobierany stosunkiem ceny do sprawności. Skoro ja zużywam na CO przy pompie ciepła około 3500kWh rocznie, ze średniej klasy rekuperatorem i średniej sprawności, ale za to ponad dwa razy tańszym od 20% sprawniejszych, to po cholerę mi ten sprawniejszy ale za to dwa razy droższy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman: pomierzyć instalację możesz jak najbardziej i bez posiadania uprawnień budowlanych :-) Protokół też możesz sporządzić i podpisać, tyle że nie będzie on miał mocy urzędowej (czyli w ten sposób nie załatwisz odbioru np. apteki).

 

Co do reku: wysoka sprawność przydaje się do podwyższania komfortu - by nie wiało zimnem z nawiewników. Różnica sprawności rzędu 20% to również kilka stopni różnicy pomiędzy powietrzem nawiewanym - jak dla mnie ważny parametr. I nieważne, że dzięki np. pompie ciepła możemy tanio to ciepło uzupełnić - przy nawiewnikach będzie wiuchało zimnym, co nie jest przyjemne. A kombinowanie nagrzewnicy wtórnej jest znowu 2x droższe niż lepszy reku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiar i regulacja da Ci pewność dobrze wykonanej instalacji ?

Jaka Twoim zdaniem powinna ona być ?

(...)

Ale Ja Ci papieru z pomiaru nie podbiję, znaczy odpadam :bash:

A dlaczego?

Łapiesz taką robotę, podając cenę o 500-1000zł wyższą od twojej zwyczajowej, a na pomiary wypożyczas coś porządnego lub kupujesz coś takiego: http://allegro.pl/anemometr-termoelektryczny-nowosc-i1990527951.html (wygląda cokolwiek badziewnie, ale może działa solidnie?)

Babka zadowolona, ty zadowolony, gość z Allegro sprzedający to cudo zadowolony, kurtyna, oklaski.

 

EDIT:

O! Podczas mojego pisania, Indiana napisał, w sumie, to samo.

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reku: wysoka sprawność przydaje się do podwyższania komfortu - by nie wiało zimnem z nawiewników. Różnica sprawności rzędu 20% to również kilka stopni różnicy pomiędzy powietrzem nawiewanym - jak dla mnie ważny parametr. I nieważne, że dzięki np. pompie ciepła możemy tanio to ciepło uzupełnić - przy nawiewnikach będzie wiuchało zimnym, co nie jest przyjemne. A kombinowanie nagrzewnicy wtórnej jest znowu 2x droższe niż lepszy reku :-)

 

Ok, przy -20 czułem chłodniejsze podmuchy bo anemostat mam w salonie nad głową, ale po pierwsze ile mamy dni w roku z takimi temperaturami, a po drugie jakimi wydajnościami przy takich temperaturach operujemy? To jest zaledwie minimalny zefirek, a prędzej bryza:) Znam się na wiatrach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie są zadziwiająco wrażliwi nawet na minimalne różnice temperatur - a ja z kolei tych różnic temperatury w ogóle nie odczuwam. Np. moja żona z kilometra wyczuje uchylone drzwi lub minimalnie niedomknięte okno. A robiąc trochę instalacji, wolę nie ryzykować późniejszych kombinacji i przeróbek :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie są zadziwiająco wrażliwi nawet na minimalne różnice temperatur - a ja z kolei tych różnic temperatury w ogóle nie odczuwam. Np. moja żona z kilometra wyczuje uchylone drzwi lub minimalnie niedomknięte okno. A robiąc trochę instalacji, wolę nie ryzykować późniejszych kombinacji i przeróbek :-)

 

Tys prawda bo dwa razy kichnąłem:D, ale u mnie wystarczyło by umieścić ten anemostat tylko w innym miejscu i by było po problemie. Przy innych nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pomiary wypożyczas coś porządnego lub kupujesz coś takiego: http://allegro.pl/anemometr-termoelektryczny-nowosc-i1990527951.html (wygląda cokolwiek badziewnie, ale może działa solidnie?)

Babka zadowolona, ty zadowolony, gość z Allegro sprzedający to cudo zadowolony, kurtyna, oklaski.

 

Ja taki mam, kupiony rok temu, użyty ze 3 razy (wyregulowany mój domek i kolegi).

Mogę sprzedać, mogę pożyczyć... :)

Piczman niedaleko masz do mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i protokół z pieczątką mogę dać, tylko po co takie cuś w domku?

 

Mój PNiB wymaga czegoś takiego do odbioru domu.

 

"Do wniosku należy dołączyć załączniki... wentylacji mechanicznej – badanie skuteczności i poziomu hałasu."

 

http://bip.pwz.pl/plik,1486,zawiadomienie-o-zakonczeniu-budowy-i-zamiarze-uzytkowania-budynku.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PINB też. Ale tylko skuteczność (bez hałasu). To już w ogóle abstrakcja. Przecież to jest tak ciche że tego nawet nie ma co mierzyć...

 

Na dodatek sami nie wiedzą czego wymagają.

Skuteczność - to coś, co określi jak WM uzupełnia braki powietrza o nominalnym składzie, a usuwa to z CO2.

A jeżeli już, to powinni wymagać pomiaru WYDAJNOŚCI (bo robimy projekt do wydajności, nie skuteczności)...

Normy budowlane też określają wydajności wentylacji, nie skuteczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PNiB wymaga czegoś takiego do odbioru domu.

 

"Do wniosku należy dołączyć załączniki... wentylacji mechanicznej – badanie skuteczności i poziomu hałasu."

 

http://bip.pwz.pl/plik,1486,zawiadomienie-o-zakonczeniu-budowy-i-zamiarze-uzytkowania-budynku.pdf

 

W papierach do wypełnienia też miałem taką pozycję.

Przy oddawaniu panienka z okienka powiedziała cytuję: " w domach jednorodzinnych WM nie ma" i wykreśliła informacje o dołączonych dokumentach.

 

Straciłem tylko czas na załatwianie papierków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki mam, kupiony rok temu, użyty ze 3 razy (wyregulowany mój domek i kolegi).

Mogę sprzedać, mogę pożyczyć... :)

Piczman niedaleko masz do mnie :p

 

Jak to cudo działa bo mam pewne obawy - przecież prędkość przepływu jest różna w zależności od położenia czujnika [inna przy ściance niż w środku rury] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...