Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak kominek dobrze wykonany, drzwiczki szczelne (sznur dobrze przylega) i dolot również szczelny to praktycznie są zerowe szanse że kominek pobierze powietrze z pomieszczenia, jak są "dziury" to pobrać może.. no i w pewnym stopniu bilans może zakłócić bo - to ważna uwaga - to powietrze zuzyte kominek wydala na zewnątrz a nie do wewnątrz jak kuchenka. jak dom szczelny to nie wiem czy jakiegoś podciśnienia nie będzie tworzyć. no ale to w przypadku kiepskiego wkładu kominkowego + super szczelnego domu.

 

ok znalazłem gdzieś w sieci, nie pamiętam gdzie informacje, że przy kominku lub kozie powietrze może być zasysane przez popielnik, są tam otwory i być może jest to prawda, nie wiem. Tak czy owak chyba raczej kominek jako dodatkowe, okazjonalne źródło ciepła nie powinien stanowić aż takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt zapomniałem jeszcze o popielniku:) popielnik możesz przymknąć, zamknąć szczelnie to może nie, ale przymknąć na maks na ile pozwala konstrukcja - można. czyli mamy 2 potencjalną dziurkę w kominku. ale trzeba pamiętać że powietrze bedzie lecieć po najmniejszej linii oporu, więc praktycznie powinno zaciągać z dolotu powietrza zewn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki wlot powietrza przy popielniku ?? Popielnik mam pod paleniskiem. Jedyny dolot powietrza do niego to rura z zewnatrz. Jak chce oproznic popiol, to otwieram kominek i wyciagam popielnik.

 

Fantom

 

a widzisz zależy od modelu kominka.. u mnie przy popielniku jest kratka wlotowa powietrza (kominek Maja) bo to wkład dualny na powietrze wewnętrzne i zewnętrzne, no i popielnik to u mnie taka szuflada którą mogę wysuwać, nie muszę otwierać kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Jestem w trakcie projektowania energooszczędnego domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej z płytą fundamentową ok 120 m pow. użytkowej parter + poddasze ok. 100 m do adaptacji w poźniejszym czasie.

Zdecydowałem się na wentylację mechaniczną-rekuperację wraz GWC.

Działka na której będzie stał dom to piaszczysty teren z poziomem wód gruntowych na wysokości 1-1,5 m.

Jestem w trakcie zapoznawania z doświadczeniami użytkowników, jednak im więcej tego tym większy mętlik w głowie.

Wstępnie zdecydowałem się na centralę AERIS 350 LUXE ERV VV z glikolowym GWC z oferty firmy rekuperatory.pl.

Czy ktoś może użytkuje taką centralę z GGWC?

Czy są to urządzenia dobrej klasy?

Firma rekuperatory.pl chwali się wykonaniem 2500 tys. instalacji - czy ktoś korzystał z usług tej firmy?

Proszę o poradę i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takich warunków polecam nasze glikolowe gwc - AQUACOM z inteligentnym sterownikiem.

jeżeli masz wycenę z rekuperatory.pl zapraszam do porównania :)

 

prosze o więcej szczegółów na [email protected]

 

ciekawe kiedy zrozumiesz jaki rzeczywisty odbiór mają tego typu posty na forum... wciąż wydaje Ci się to chyba dobrą reklamą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy zrozumiesz jaki rzeczywisty odbiór mają tego typu posty na forum... wciąż wydaje Ci się to chyba dobrą reklamą...

 

Każda reklama jest dobra ;)

Nie jest dobra tylko tak która krytykuje inne produkt a chwali tylko swoje...

Ale dużym plusem jest fakt że to robi oficjalnie i przyznaje się że jest firmą a nie jak nie którzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki gruntowe masz genialne do ggwc, ale firmy wykonawczej nie polecam, zajebiście drogo i bez finezji, sama centrala jest ok ale droga w stosunku do tego co daje...

Możesz rozwinąć skrót "droga do tego co daje" i ewentualnie polecić coś sprawdzonego w rozsądnej cenie???

Czekam na wycenę z rekuperatorów.pl jak tylko ją dostanę to się wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie to CENA sprowadza na ziemię, nie ma w nim niczego co usprawiedliwiałoby taką cenę, mało tego, centralki z wymiennikami "entalpicznymi" zazwyczaj są tańsze bo materiał mniej kosztuje, układ odmrożeniowy na grzałce też mi się nie widzi, jakoś wolę modulację bo taniej wychodzi eksploatacja,

ale może dają przynajmniej 5 lat gwarancji, to tylko moje zdanie, centrala jest dobra ale za droga

 

nie polecę żadnej centrali bo to będzie reklama i zaraz ktoś powie że naganiam klientów, poczytaj forum jeśli masz czas to poznasz róóóżne opinie, jeśli czasu nie masz to płać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...