Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy takich małych rekuperatorkach może BROOKVENT 1.1 :)

Dam dobrą cenę dla stałych bywalców forum ;)

 

A jaka to dobra cena ?

 

A jak wygląda sprawa obudowy ? Z czego wykonana ? Styropian / metal , jakieś tworzywo ?

To ważne , bo Luna ma styropianową obudowę i można poczytać o "właściwościach" styropianowej obudowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to dobra cena ?

 

A jak wygląda sprawa obudowy ? Z czego wykonana ? Styropian / metal , jakieś tworzywo ?

To ważne , bo Luna ma styropianową obudowę i można poczytać o "właściwościach" styropianowej obudowy ;-)

 

Obudowa jest wykonana ze spienionego PE - nie porównywałbym tego do Luny a szczególnie do jej szpar :)

Cała obudowa jest zarazem izolatorem ;)

Większość informacji możesz pobrać z Naszej strony :)

Ceny od 3900 - 5800zł.

W zależności od opcji ( występuje w czterech opcjach );

A co najważniejsze 5 lat gwarancji bez jakiś przeglądów za wizytę serwisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić jestem rozczarowany trochę tym forum :(

Zadałem sporo pytań i chciałem uzyskać informacje na temat różnych zagadnień , bo jest sporo z tego co wyczytałem nieścisłości i klient może zapłacić naprawdę dużą kasę i tracić na "fachowca" który "zaprojektuje" mu instalcję WM z rekuperatorem "koszmarek" która będzie kosztowała krocie , będzie głośna a do tego będzie żarła mnóstwo prądu , a "fachowiec" niestety tylko fachowo potrafi wyciągnąć pieniądze od "jelenia" (przepraszam klienta ...)

Fajnie by było jakby klient potrafił od razu odróżnić fachowca od ... marketingowca ...

 

Niestety zdaje mi sie że na tym forum już fachowców nie ma a są jedynie ... marketingowcy , którzy traktują forum jako bezpłatne miejsce do umieszczania reklam i ofert ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić jestem rozczarowany trochę tym forum :(

Zadałem sporo pytań i chciałem uzyskać informacje na temat różnych zagadnień , bo jest sporo z tego co wyczytałem nieścisłości i klient może zapłacić naprawdę dużą kasę i tracić na "fachowca" który "zaprojektuje" mu instalcję WM z rekuperatorem "koszmarek" która będzie kosztowała krocie , będzie głośna a do tego będzie żarła mnóstwo prądu , a "fachowiec" niestety tylko fachowo potrafi wyciągnąć pieniądze od "jelenia" (przepraszam klienta ...)

Fajnie by było jakby klient potrafił od razu odróżnić fachowca od ... marketingowca ...

 

Niestety zdaje mi sie że na tym forum już fachowców nie ma a są jedynie ... marketingowcy , którzy traktują forum jako bezpłatne miejsce do umieszczania reklam i ofert ...

 

Ale to wszystko zależy od tego gdzie kolega trafi.

Odkąd poszedłem na swoje staram sie traktować klienta jak partnera i radzić rozsądnie.

Ceny mam chyba dobre bo robimy bardzo dużo i według pewnych określonych standardów.

A jeżeli trafisz na kogoś kto chce na jednym domku zarobic na czysto 12k to potem płacisz zamiast np. 15k 29k ale te następne 14k to nic innego jak marketing i opowiadanie klientowi jaki to system wentylacj robiony przez dana firmę nie jest cudowny.

Ale i tak jest dużo ludzi którzy kupią ten za 29k i pochwały sie znajomy ze robiła to taka i taka firma za tyle i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić jestem rozczarowany trochę tym forum :(

Zadałem sporo pytań i chciałem uzyskać informacje na temat różnych zagadnień , bo jest sporo z tego co wyczytałem nieścisłości i klient może zapłacić naprawdę dużą kasę i tracić na "fachowca" który "zaprojektuje" mu instalcję WM z rekuperatorem "koszmarek" która będzie kosztowała krocie , będzie głośna a do tego będzie żarła mnóstwo prądu , a "fachowiec" niestety tylko fachowo potrafi wyciągnąć pieniądze od "jelenia" (przepraszam klienta ...)

Fajnie by było jakby klient potrafił od razu odróżnić fachowca od ... marketingowca ...

 

Niestety zdaje mi sie że na tym forum już fachowców nie ma a są jedynie ... marketingowcy , którzy traktują forum jako bezpłatne miejsce do umieszczania reklam i ofert ...

 

Ale co w tym złego ? tak zapytuję ?

Kazdy chce zyc zarabiać wiec ja to osobiscie rozumiem.

ile osob tyle bedzie opinii

ja narazie tylko czytam bo jestem przed zakupem rekuperatora

ale to urządzenie to kolejne sposrod 20 - 30 sztuk podobnych w domu i w koncu trzeba bedzie dokonac wybory czyli wybrac zloty srodek.

tak ja to widzę

 

Miki uszanowanko :) ile zatrudniasz ludzi?

mowilismy kiedys o kosztach firmy i tak dalej

mała firma małe koszty duza ......

ciszy ze po odejscu masz duzo roboty :)

przyjdzie czas to poprosze o montaz i doradztwo

doradzto czyli wiedza tez chyba kosztuje ?? czy juz jest za freee?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym złego ? tak zapytuję ?

Kazdy chce zyc zarabiać wiec ja to osobiscie rozumiem.

ile osob tyle bedzie opinii

 

Co w tym złego ?

To że ktoś kto zajmuje się WM powinien mieć wiedzę i doświadczenie.

A niestety jest mnóstwo "fachowców" którzy założyli ten "biznes" bo poczuli dużą kasę a nie mają ŻADNEJ wiedzy. Budują instalacje na "czuja".

Czy naprawdę chciałbyś skorzystać z takiego fachowca ?

 

Firmy które szukają "jeleni" szybko znikają , bo oszukany klient wystawi im złą opinię a ta szybko się rozchodzi ...

Dobra firma dba o renomę i zadowolenie klienta ...

 

Oczywiście można skroić klienta, zastosować najdroższe (to znaczy te centrale gdzie ma się największy zysk) centrale , zastosować najdroższe przewody i wmówić klientowi że rekuperator musi kosztować i musi tyle brać prądu i hałasować , ale nie tędy droga ...

 

Zysk to jedno a fachowość i uczciwość to drugie ...

 

Nie ma takiego czegoś jak różne opinie ... No może są w przypadku doboru rekuperatora , bo każdy może mieć inne wymagania ...

Ale zapewne producentów wymienników jak i wentylatorów jest tylko kilku więc rekuperatory różnicą się często wyglądem i ... ceną , no i zyskiem dla sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ludzi to ze mną 6 i tak zostanie.

Co do kosztów to masz racje ale zadajmy sobie co jest winny klient ze w biurze siedzi 40 osób w czym kilku dyrektorów itp.

Doradztwo zawsze było za freee

 

Miki szesciu luda to juz niezła brygada :) tak trzymać

a jesli w firmie siedzi 40 osob to znaczy ze ich na to stac = rachunek ekonomiczy.

Oby tak dalej i 3mam kciuki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym złego ?

To że ktoś kto zajmuje się WM powinien mieć wiedzę i doświadczenie.

A niestety jest mnóstwo "fachowców" którzy założyli ten "biznes" bo poczuli dużą kasę a nie mają ŻADNEJ wiedzy. Budują instalacje na "czuja".

Czy naprawdę chciałbyś skorzystać z takiego fachowca ?

 

Firmy które szukają "jeleni" szybko znikają , bo oszukany klient wystawi im złą opinię a ta szybko się rozchodzi ...

Dobra firma dba o renomę i zadowolenie klienta ...

 

Oczywiście można skroić klienta, zastosować najdroższe (to znaczy te centrale gdzie ma się największy zysk) centrale , zastosować najdroższe przewody i wmówić klientowi że rekuperator musi kosztować i musi tyle brać prądu i hałasować , ale nie tędy droga ...

 

Zysk to jedno a fachowość i uczciwość to drugie ...

 

Nie ma takiego czegoś jak różne opinie ... No może są w przypadku doboru rekuperatora , bo każdy może mieć inne wymagania ...

Ale zapewne producentów wymienników jak i wentylatorów jest tylko kilku więc rekuperatory różnicą się często wyglądem i ... ceną , no i zyskiem dla sprzedawcy.

 

Kaszpirze czy chciał bym skorzystac z tekiej brygady ?

no niestety mimo polecenia brygad do kominka i montazu pieca viessmanna za ciezkie pieniadze natknęłem się na własnie takie ekipy.

 

Tak to juz jest w budowlance Miki swiata nie uleczy :) ale dobrze ze jest i radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...