Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla jasności nie wykonałem tego połączenie.

A montaż u Pana wykonywało dwóch monterów z czego jeden autoryzowany r.pl :(

Ale cóż wychodzi na to że to prawda że jeżeli czegoś nie zrobisz samemu to musisz patrzeć na ręce i stać nad każdym.

A połączenie nie jest wykonane z dwóch rur dołączonych do siebie ale przy użyciu trójnika siodłowego.[ATTACH=CONFIG]200468[/ATTACH]

 

Przynajmniej takowe znajdowały się w kartonie z kształtkami jakie do Pana pojechały.

 

Nie jak montowalem, nie ja kupiłem, nie ja myślałem ... Ale to z Panem była podpisana umowa. Takie tłumaczenie pozostawiam bez komentarza. A ten drugi z monterów pewnie wykonał to połaczenie. Otwór na trójniku siodłowym bardziej centralnie wycięty.Rura_reku_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h

I ma Pan rację.

Co nie zmienia faktu że jednak czego człowiek sam nie zrobi to nigdy nie będzie pewny pracownika.

Jestem pewny tylko tego co zrobiłem sam..

 

Miki, to chyba nie do końca tak, chyba można z podwykonawcą podpisać bardziej rygorystyczną umowę, wymóg wykonania "zgodnie ze sztuką", czy "na wysokim standardzie", kary finansowe ze niewywiązanie itp. Pewności nie da ale zwiększy szanse (i podniesie koszt od podwykonawcy?). Pozdrawiam (a tak wbrew forumowej modzie, bo nauczyłem się conieco o went z twojego pisarstwa na fm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie bronię ani nie zarzucam kłamstwa Panu Irkowi.

Jeżeli ktoś pracuje przy wentylacji 6 lat z czego jeden z Panów miał i ma firmę to chyba oczywiste jest że obsadzenie trójnika siodłowego nie powinno być rzeczą wymagającą specjalnego dozoru.

 

Taaa, i to pewnie panowie sobie wymyślili - ułożenie rur na samym środeczku strychu. Zero przejścia (w szcycie 180cm), aż mi się harcerskie czasy przypomniały. Człowiek się nie zna na wszystkim, myslałem tak ma być

IW_rury.jpg

 

A po kilku ładnych miesiącach ktoś to zrobił dobrze i bez ułańskiej fantazji zrobił tak jak być powinno

IW_rury_nowe.jpg

 

Ludzie uważajcie prosze na tego "instalatora" Z tego co sam pisze bierze ludzi co nie mają o niczym - przepraszam o rekuperacji, pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki reku polecacie do domu 205m2, 800 m3? Projektant wyliczył 600m3 wlot i wylot. Będzie żwirowy GWC. Ogrzewanie PC.

Czy te 600m3 to nie za dużo? Mieszkać będzie 4-6 osób. Dom z użytkowym poddaszem. Zamierzam zainstalować wszystko samemu.

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)

I jeszcze jedno. W projekcie wyloty, wloty z reku mają 250mm średnicy. Czy są takie centrale dostępne? Wstępnie szukałem i nie znalazłem :(

Cena jako-tako gra rolę.

Edytowane przez PLayer2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki reku polecacie do domu 205m2, 800 m3? Projektant wyliczył 600m3 wlot i wylot. Będzie żwirowy GWC. Ogrzewanie PC.

Czy te 600m3 to nie za dużo? Mieszkać będzie 4-6 osób. Dom z użytkowym poddaszem. Zamierzam zainstalować wszystko samemu.

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)

I jeszcze jedno. W projekcie wyloty, wloty z reku mają 250mm średnicy. Czy są takie centrale dostępne? Wstępnie szukałem i nie znalazłem :(

Cena jako-tako gra rolę.

 

witam

 

jakiż to rekuperator został przez projektanta "wpisany" w projekt?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki reku polecacie do domu 205m2, 800 m3? Projektant wyliczył 600m3 wlot i wylot. Będzie żwirowy GWC. Ogrzewanie PC.

Czy te 600m3 to nie za dużo? Mieszkać będzie 4-6 osób. Dom z użytkowym poddaszem. Zamierzam zainstalować wszystko samemu.

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)

I jeszcze jedno. W projekcie wyloty, wloty z reku mają 250mm średnicy. Czy są takie centrale dostępne? Wstępnie szukałem i nie znalazłem :(

Cena jako-tako gra rolę.

 

U mnie przy 150 m2 i 600 m3 wentylowanych centralka 320 M3/godz jest za mocna zimą i jedynie latem wykorzystuję pełną wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jakiż to rekuperator został przez projektanta "wpisany" w projekt?

 

pozdrawiam

 

Posprawdzałem dokumentację i w opisie znalazłem, że bazował na: SAVE VTC 700 firmy Systemair.

Na tym forum znalazłem opinię, że jest dość głośna, prądożerna i droga. Czy możecie polecić alternatywę? No chyba, że jest naprawdę dobra, choć wolałbym z silnikami DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem dokumentację i w opisie znalazłem, że bazował na: SAVE VTC 700 firmy Systemair.

Na tym forum znalazłem opinię, że jest dość głośna, prądożerna i droga. Czy możecie polecić alternatywę? No chyba, że jest naprawdę dobra, choć wolałbym z silnikami DC.

 

witam

 

popatrz na rekuperator PRO-VENT MISTRAL PRO 600 EC

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...