Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna - jak to jest


Recommended Posts

Jak się ma WM to przyniesienie samego barometru wystarczy (no, i zatkanie wyrzutni jakim kawałkiem folii).

Włazimy do domu, barometr na stół i kręcimy nawiewem...

Barometr ma łazić jak obrotomierz w autku!

Jak ani drgnie - to świecę dymną na pięterko i kierbuda w kurs wokół domu!

Reakcja prawidłowa: Poprawić mi to na ZARAZ! JUTRO SAM SPRAWDZĘ!!!

A jak nie, to jaki młotek na budowie zwykle się gdzieś pęta...

:lol:

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No panowie to jak mierzyć wiemy a jak zrobić? Wiem, że to niby nie do końca ten temat ale jak to zrobić?

Będę miał strop drewniany z wiązarów. Zamierzam folię paroszczelną przykleić taśmą dwustronną do profili aluminiowych. Przejścia rur WM okleić dookoła taśmą aluminiową, folię paroszczelną przy profilach naściennych też przykleić, profile przykładać do ściany z silikatów uprzednio nakładając na nie silikon. Nie wiem czy to dobrze bo zostaje jeszcze uszczelnienie wyłazu na strych. I jak to zrobic???? No i pytanko drugie co od strony strychu - wełna może sobie leżeć nie przykryta niczym, czy rzucić na nią jakąś folię paroprzepuszczalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jeszcze jeden narwaniec jesteś?!

KUP sobie jaką lupę.

Idź gdzieś tam, gdzie jakaś folia PAROSZCZELNA leży.

OBEJRZYJ ją przez lupę.

Powinieneś zobaczyć SITO. System kanalików.

Tak ciasnych, że OPÓŹNIAJĄ przechodzenie wilgoci.

 

Rozumiem, że zrozumiałeś, że ciasny durszlak na ocieplonych ścianach to ideał i TAKI sobie planujesz!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam cenie sobie Twoją wiedzę ale znacznie pożyteczniejsze jest podanie sugerowanego rozwiązania niż wytykanie błędów. Lupą folii nie oglądałem, a strop drewniany będę miał bo tak jest taniej a pieniądze muszę liczyć. Jeżeli więc jednak strop DREWNIANY a w nim WEŁNA i nie FOLIA to CO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Ty mnie zrobisz WM i dopilnujesz właściwego zrobienia poddasza,a ja jako przeciwnik tych wynalazków opiszę potem co z tego wyszło i to będzie jedyny miarodajny test tego na tym forum.Wchodzisz?Kiedyś Indianie proponowałem coś podobnego.Mam jeszcze pompę ciepła pow/woda (to tak jeśli chodzi o wynalazki) do zrobienia.Noi płytę fundamentową

Nawiasem mówiąc nie kumam dlaczego nie ma Cię w tak ważnym wątku jak płyta fundamentowa.Jest tam tyle o styropianach ,pełzaniach styropianu,wilgoci ,foliach itp

A tak poważnie to może pomalutku trochę udaje się wam mnie przekonać,ale wkurzają mnie dwie rzeczy najbardziej

-głowę daję ,że za 10lat kanały to syf totalny i ja będę musiał tym oddychać

-obsługa.Ja mam tam mieszkać ,a nie zajmować się hobbistycznie chałupą.Kto to będzie ustawiał ,patrzał w te sterowniki ,latał czy zamarza reku(GWC wykluczone,do tego już nikt mnie nie namówi-chyba ze GGWC.Ale to kolejny element dodatkowy) ,czy woda się wykrapla,filtry wymieniał klapkami ruszał ,zaglądał .podglądał itp.Kto?Ja nie mam za bardzo na to czasu.WG po prostu jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi -ale świeże powietrze będzie wpadać zawsze świeże !!!!!!!!!!!!!!!!!!Kumasz.Nie biegnie dziurą w ścianie i kanałami ,tylko bezpośrednio.Raz na jakiś czas może zaciągnąć syf gdyby ciąg wsteczny powstał

........

Oczywiście nie mam zamiaru na siłę namawiać Cię do WM czy GWC, ale nie widzę możliwości zabrudzenia którejś z tych instalacji przy odpowiednim pilnowaniu filtrów. Sam mam porównanie bo mieszkałem kawał czasu w bloku i kichałem z żoną na zmianę, bo kurz przy slonecznej pogodzie w widoczny sposób unosił się w powietrzu. Teraz mamy okna większe i w większej ilości, brak zasłon i uwierz nie lata tego tyle co wtedy. Jest jak to się mówi rześko, a zainwestowane 2000 w GWC rurowe zwraca się już w postaci temperatur grubo powyżej zera. Nie wiem czy wykonując kominki wentylacyjne z przepustami dachowymi nie wydałbym takiej samej kasy. Mieliśmy też sporo mocno minusowych temperatur, a złoże trzyma się bardzo dobrze. Tyle że ja mam system pod domem. Czy coś może sobie rosnąć w tych rurach przy stałym przepływie powietrza? Zimą raczej nie, latem być może, ale to musiałaby być jakaś wytrzymała flora. Ja tego jakoś nie widzę, tym bardziej przełażącego przez filtry na wlocie do domu. I jeszcze bardzo ważna rzecz. Mamy porządne 3-szybowe okna, które tez sprawdzają się znakomicie w obecnych warunkach. Nie czuć chłodu stojąc przy oknie, pomimo różnicy 40-45 stopni. Podejrzewam tylko, że mając nawiewniki i dziurawiąc je, takiego efektu już byśmy nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu666 - no są ,np Adam albo Indiana :) Mam nadzieję znaczy się

 

No obaj najpewniej fachowcy, choć w sprawie szczelności folio-gipsowego stropu chyba mają opinie nieco rozbieżne. Spróbuj zatrudnić (i ja chciałbym mieć na budowie takich fachowców ale chyba mnie nie stać, to i sam zdobywam sprawności różnorakie :) )

 

Tylko dlaczego to (znaczy Twoja subiektywna opinia?) miałoby być "jedynym miarodajnym testem czegoś (?) na forum" ? ;)

 

Mnie osobiście trudno uwieżyć, że przy staranności typu "J-J przy pasywniaku" nie da się zrobić szczelnego sufitu na płytach g-k i folii. Czy naprawdę nie ma szczelnych folii w cenach zjadliwych dla bieda-domków...?

Najtrudniejszym elementem wydaje mi się wyłaz strychowy... Wszystko wskazuje że stanę na rzęsach i będę próbował i badał kamerami czy innymi racami dymnymi :???:

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadków tu sporo...

Mówisz - masz!

Ty płacisz ja robię!

ALE!!!

Najpierw powiemy sobie JAK to ma działać!

Potem ja robię tak, aby zadziałało, jak każemy a Ty płacisz!

I - bez jęków!

Kosztuje tyle, ile musi!

(nie urodziłem się po to, aby ludzi obdzierać ze skóry!)

Dopłacić do tej roboty nie mogę!

Wchodzisz w to?

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko dlaczego to (znaczy Twoja subiektywna opinia?) miałoby być "jedynym miarodajnym testem czegoś (?) na forum" ? "

Miarodajny test - czemu nie?

Jedyny miarodajny - to już chyba razem z przesadą...

"Mnie osobiście trudno uwieżyć, że przy staranności typu "J-J przy pasywniaku" nie da się zrobić szczelnego sufitu na płytach g-k i folii. Czy naprawdę nie ma szczelnych folii w cenach zjadliwych dla bieda-domków...?"

MOŻNA podcierać się szkłem, tylko opatrunki sporo kosztują!

Bieda-domek to dokładnie BIEDA-DOMEK!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie wiarygodny test o tyle ,że od pierwszego mojego postu na tym forum staram się walczyć z naganiactwem i do tego nie wierze w te wszystkie wynalazki.Ale ,kto wie.Może dam się przekonać.

Adam - taki dom (wydłużony 1.2metra i zmiany funkcji pomieszczeń niektórych wewnątrz)

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb5426-dom-przy-cyprysowej-7,253.html

Widziałbym 10-12 koła .Maks.Ani 1zł więcej i palcem nie tykam.Na rozsądnym sprzęcie,nie najtańszy badziew.Co zrobisz z reku zamarzającym?GWC odpada nawet za darmo zrobione.Nawet z dopłatą dla mnie odpada.Ewentualnie GGWC.Aha - robisz osobiście odbiór poddasza.Zapłacę za przyjazd.Ekipa robi ,jak skończy wołam Ciebie ,sprawdzasz.Akceptujesz lub wraca do poprawy.

 

Wiesz ,albo wiecie co to

Izolacja dachu ze styropianu “Termo-K” gr. 20cm plus “Termolambda” gr. 10cm firmy “Termoorganika” oraz dachowych paneli styropianowych, przygotowanych pod krycie dachówką, firmy “Thermomur”.

 

Cos gdyies czytalem kiedys ale nie pamietam.W pasywnym domu Lipinskich jest z tego zrobione,ale pewnie cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarodajny test - czemu nie?

Jedyny miarodajny - to już chyba razem z przesadą...

 

No właśnie chodzi mi o kryteria oceny (przez Tomka). Może przeoczyłem, ale jakoś nie kojarzę aby je zdefiniował. (piszesz o tym, Tomek widzę okreslił koszty)

 

 

"Mnie osobiście trudno uwieżyć, że przy staranności typu "J-J przy pasywniaku" nie da się zrobić szczelnego sufitu na płytach g-k i folii. Czy naprawdę nie ma szczelnych folii w cenach zjadliwych dla bieda-domków...?"

MOŻNA podcierać się szkłem, tylko opatrunki sporo kosztują!

Bieda-domek to dokładnie BIEDA-DOMEK!

 

Na szybko wrzucam w gogle i widzę posty Wojciecha Nitki (zdaje się znawcy szkieletorów):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15238-A-jaka-folia-paroszczelna

i namiar na folię

http://www.proctor.pl/index.php?s=24

pewnie za biedna? :)

 

EDIT: Czy ja dobrze pamiętam, kiedyś dyskusję o PUR na strop (gipsowo-drewniany), aby psiknąć z 5-10cm dla szczelności o na to wełna czy celuloza...?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widziałbym 10-12 koła .Maks.Ani 1zł więcej i palcem nie tykam.Na rozsądnym sprzęcie,nie najtańszy badziew."

 

Za tę sumę to można postawić wentylację.

O odzysku sensownie zrobionym - w tej cenie to zapomnij.

 

Zastosujesz badziew to masz bieda-wentylację z bieda-odzyskiem.

Za to jest TANIO!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...