Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nawilżacz ultradźwiękowy i mgła


Recommended Posts

Witam

Z powodu niskiej wilgotności powietrza w domu zakupiłem i uruchomiłem nawilżacz ultradźwiękowy który pracuje na okrągło odparowując ok. 11-12 litrów wody na dobę.

Wilgotność nieco się poprawiła ale najpierw żona a potem i ja zauważyliśmy że w domu jest coś w rodzaju zawiesiny i powietrze wygląda jak lekko zamglone .

Czy może ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawilżacz tak naprawdę produkuje mgłę a nie parę wodną. Para wodna jest niewidoczna dla oczu. Możesz zauważycz ją przy takim starym czajniku, który piszczał jak się gotował para występuje w tym krótkim odcinku zaraz za wyjściem z gwizdka, który wydaje się przezroczysty dalej jest już tylko mgła, czyli zawiesina kropel wody w powietrzu :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z powodu niskiej wilgotności powietrza w domu zakupiłem i uruchomiłem nawilżacz ultradźwiękowy który pracuje na okrągło odparowując ok. 11-12 litrów wody na dobę.

Wilgotność nieco się poprawiła ale najpierw żona a potem i ja zauważyliśmy że w domu jest coś w rodzaju zawiesiny i powietrze wygląda jak lekko zamglone .

Czy może ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim ?

 

Jesteś pewien, że nawilżacz ma pracować na okrągło? taka mgiełka to chyba nie powinna się unosić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dobrze zaprojektowaną, dobrze wykonaną i dobrze eksploatowaną instalację wentylacyjną. Nie będzie problemów z przesuszaniem...

 

mądry Polak po szkodzie...;)

 

a tak na poważnie to te wszystkie nawilżacze ultradźwiękowe to sobie można w cztery litery wsadzić...

żeby utrzymać sensowną wilgotność ok.40% to to ustrojstwo musi chodzić na okrągło...

jak do tej pory odparowałem ok.100 litrów wody i wyłączyłem to...

cały dom wygląda jak pobojowisko, wszystko pokryte białym nalotem jak by kto worek od odkurzacza wytrzepał...

zakładając że woda destylowana załatwi sprawę to trzeba by destylarnię postawić...

 

te wszystkie maszynki to dobre są tylko dla naiwnych, ok spróbowałem ale dziękuję nie skorzystam

trzeba skupić się nad jakimś bardziej naturalnym sposobie odparowania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocz firanki, zasłony, myj często podłogę.

 

w moim dzienniku wrzuciłem pomysł na nawilżacz kanałowy do WM

z moich obserwacji wynika że winowajcą jest kominek bo powietrze pobiera z pomieszczenia w którym się znajduje, nawet po wyłączeniu wentylacji dalej do domu wlatuje powietrze z GWC gdyż komin od kominka cały czas robi ciąg...

przy wyłączonej wentylacji jest problem z wietrzeniem łazienek (szczególnie po "nadaniu paczki";) ), tak więc wentylacja musi działać kiedy jesteśmy w domu...

trzeba tylko odpowiedni nawilżacz zabudować w kanale nawiewowym

 

wczoraj paliłem w kominku i po wyłączeniu nawilżacza wilgotność spadła z 31% wczoraj do 22% dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne (i niestety drogie) nawilżacze ultradźwiękowe mają na wyposażeniu filtry zmiękczające, dzięki którym mogą rozpylać zwykłą kranówę. Niestety, filtry te kosztują zwykle >50zł, a żeby faktycznie nie było białego nalotu na meblach, trzeba je zmieniać regularnie. U mnie, przy dość twardej wodzie wychodziły dwa filtry na sezon grzewczy i dość szybko doszedłem do wniosku, że szkoda mi na to kasy.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

To może tu będzie podpowiedź: chłodzenie mgłą wodną ultramist

Niestety to sporo kosztuje. Urządzenia za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych też pracują, ale jakość chłodzenia jest proporcjonalna do ceny,. Niestety, aby mgła nie moczyła a chłodziła, należy zastosować pompę wysokociśnieniową (70 barów) oraz dysze o przekroju 0,155 - 0,20 mm. W tanich niskociśnieniowych systemach woda nie rozpyli się tak drobno i stosuje się tam dysze 0,30 - 0,50 lub talerze obrotowe, które rozbryzgują wodę.

Edytowane przez michmys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...