Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

M.A.G. czy zbiornik na deszczówkę kiedyś Ci się przepełnił? Albo masz to jakoś rozwiązane aby tego uniknąć?

 

No jasne że tak. Generalnie jak jest ulewa to zbiornik jest do pełna. Wiosną przy roztopach przepełnia się co chwilę. Bardzo proste jest natomiast usuwanie nadmiaru wody. Mam zamontowaną pompę pływakową z pływakiem ustawionym tak że kiedy woda podchodzi już do kominka rewizyjnego zbiornika, pompa się załącza i wylewa nadmiar wody do rowu (gdybym miał rów nieco niżej odbywałoby się to grawitacyjnie a tak musi to być wymuszone). W trakcie sezonu wegatacyjnego teoretycznie mógłbym pompować nadmiar w system nawanidnania ale zwiększyłbym i tak już częste nawożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziś ściągnąłem dane z rejestratorów. Temperatury powietrza zaczęły w tym tygodniu spadać i spadają również temperatury styropianu pod domem oraz płyty fundamentowej. Piach na razie bez zmian. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=369460&d=1475690479

 

Z salonu mam dane za niemal cały zeszły rok bo odczyty zaczęły się rejestrować 22 grudnia 2015. Muszę tylko poczekać na zimę bo danych jest od groma - zapis co godzinę z każdego z czujników (9 szt pod płytą + salon powietrze na 30cm od posadzki + gabinet 1m od posadzki).

 

Sezon grzewczy jeszcze nie rusza. W domu przyjemnie ciepło 24*. Aż się boję czy uda się zejść do 21* i do takiej temp. przyzwyczaić bo taką chcemy w tym roku utrzymywać ze wzgl. na juniora.

 

Z powodu psów musieliśmy niestety ogrodzić działkę - starostwo wydając pozwolenie na posiadanie chartów przyjeżdża na kontrolę i sprawdza czy psy samodzielnie nie mogą się oddalić i udać na polowanie :)

 

Zamówiłem również bramę wjazdową i furtkę wg projektu indywidualnego

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=369461&d=1475690637

A tak pi razy drzwi ma wyglądać to w rzeczywistości. Brama będzie biała i zlicowana z zewnętrzną płaszczyzną muru.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=369462&d=1475690700

Mechanizm otwierania niewidoczny - schowany pod skrzydłami - zamontowany w podłożu.

 

Myśląc nad bramą i furtką przymierzaliśmy się do Fancyfence - brama chowana w ziemię. Dostaliśmy wycenę i buty spadły mi z nóg.... W wersji podstawowej 39 tys brutto i to na mojej głowie jest wykonanie betonowej kieszeni pod bramą na 2,5m głębokości. W sumie z grubsza taka impreza kosztuje około 46 tys. :o:o:o - za bramę wjazdową i furtkę....

 

Dziś również mieliśmy ekipę od bramy garażowej. Brama jakiś czas temu się zdeformowała tj. dwa środkowe panele. górny i dolny były OK a te w srodku pofalowane. 10.jpg

 

Skontaktowaliśmy się z firmą w której kupiliśmy bramę i poprosiliśmy o zapytanie producenta czy w ramach promowania swoich produktów w TV i różnych publikacjach w jakich ukazuje się nasz dom (wysłaliśmy link i zdjęcia domu) nie chcieliby uwzględnić reklamacji tych dwóch paneli. Mija już trzeci rokod jej montażu więc jesteśmy już po gwarancji.... Po jakimś czasie na oględziny przyjechał przedstawiciel firmy Krispol. Jeszcze tego samego dnia dostaliśmy decyzję pozytywną. Czekaliśmy więc na demontaż starych i montaż nowych paneli.

 

Około 10.00 dziś, pojawili się monterzy uzbrojeni w kompletną bramę garażową. CAŁĄ, NÓWKĘ !

Wymiana trwała kilka godzin. Okazuje się więc że są na świecie ludzie rozsądni i dbający o swój wizerunek i dobre imie. Brawa zatem dla firmy Krispol za tak życzliwe podejście do klienta.

10.jpg

Edytowane przez M.A.G.
rażące błędy ortograficzne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

M.A.G.

 

Fenomenalna realizacja!!!

 

Czytałem Twój DB już jakiś czas temu, ostatnio odświeżyłem całość, i mogę napisać jedno....CZAPKI Z GŁÓW.

 

dwa pytania ode mnie

1. Na etapie wylewania ściany z betonu ze schodami jak łączyłeś sklejkę na krawędziach, że wyszły Ci takie ładne wklęsłe "łączenia" tafli betonu?

2. Masz jeszcze dojścia do EPDM? :-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witaj

 

Mam pytanko

W twoim dzienniku zauwazylem ze w jednym pomieszczeniu kable masz bezposrednio na betonie i wylewka samopoziomująca a w innym (np lazienka) dawales na foli pod orzewanie podłogowe. Dawales tez tam styropian czy sama folia? Jaka wylewka?

Pozdrawiam

 

Dlatego że to zdjęcia z dwóch różnych pięter. Tam gdzie kable są na betonie i na to samopoziom - to parter z kablami na płycie. Tam gdzie kable są na foli to tradycyjna wylewka a więc styropian, folia i beton w któym są kable. Tak jest na całym piętrze z wyjątkiem antresoli gdzie nie ma kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...