Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom pod wiązowcem... wątpliwości co do łazienki, kuchni..


AniaGie

Recommended Posts

Witam Państwa serdecznie,

podczytuję wszelkie tematy na tym forum od dawna i Wasze opinie już nie raz rozwiały moje wątpliwości, czy też były impulsem do działania. Teraz jednak, chciałabym poznać Wasze zdanie odnośnie konkretnego przypadku, bowiem wierzę w to, że Wasze doświadczenie pozwoli na podjęcie właściwych decyzji.

Jak już w temacie wspomniałam, rodzice budują dom pod wiązowcem i tu się zaczynają pytania i póki co, brak na nie odpowiedzi, nikt z nas nigdy w domu nie mieszkał i nie wiemy co z czym się je, co będzie funkcjonalne i wygodne, a co się okaże pomyłką nie do strawienia.

Z racji tego, jest szereg wątpliwości, a konkretniej:

1. Łazienka na poddaszu została na tę chwilę powiększona o strych, ale z drugiej strony pomniejszona o tę wnękę prysznicową, w związku z czym jej obecna szerokość, to coś około 250 cm, czyli dojdzie jeszcze ocieplenie, tynki, itp. i zaraz się okaże, że możliwości wstawienia tam czegokolwiek są bardzo ograniczone. Czy jest szansa na zmieszczenie tam zarówno wanny i prysznica, tak aby miało to ręce i nogi, a jednocześnie nie sprawiało wrażenia toru przeszód? Czy może lepszym i póki co, jeszcze możliwym rozwiązaniem by było stworzenie łazienki w pokoju znajdującym sie nad kuchnią, a w miejscu obecnej łazienki zrobienie takiej konkretnej, ogólnej garderoby...

I chyba na początek tyle, temat kuchni może na chwilę pozostawię... w spokoju. Liczę na Wasze opinie w temacie tej nieszczęsnej łazienki i mam nadzieję, że każda z nich przybliży mnie do podjęcia decyzjii i cokolwiek rozjaśni. Budowa, to jednak ciężka sprawa, a myślałam że będzie tak pięlnie i łatwo... Miłego dnia życzę.

 

Już się poprawiam, oby wyszło :)

 

projekty_domow_WIAZOWIEC_poddasze__270.jpg

projekty_domow_WIAZOWIEC_poddasze__zmiany.jpg

Edytowane przez AniaGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu dokonaliscie takiego "nowego" podziału? Chcieliście zyskac kolejny pokój? Bo jesli tak, to raczej zastanowiłabym sie nad polaczeniem pomieszczen 3-4 - lazienke pozostawiając bez zmian (w nowym pokoju jest wtedy wiecej okien i jakis taki on kształtniejszy) - nie wiem tylko jak z ilością skosów.

 

Czy ten nowy podział jest ostateczny tzn czy stoja juz scianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szociku w sytuacji, gdy zmieni się miejsce położenia łazienki, czyli ulokuję się ją w pokoju nad kuchnią, to wtedy w żaden sposób nie zyskamy dodatkowego pokoju, a raczej stracimy jeden z planowanych....(póki co łazienka miala powstać z połączenia pomieszczeń 2 i 4, a pomieszczenie 3, to taka mała pralnia zawierająca sporo skosów).

 

Aantenko wątek czytałam, ale chyba muszę do niego jeszcze raz wrócić...

Edytowane przez AniaGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak pomyslałam, ze gdzieś tam muszą być skosy, skoro tak kombinujecie.

Jak wysokie sa te skosy? Czy sa rownież w łazience - jesli tak to gdzie? Zeby móc ci zrobic w miare rzetelna wizualizację o tych skosach też musze wiedziec - jak wysoka jest ścianka kolankowa?

POstaraj się wrzucic lepszy rzut i nanieść na niego wszystkie skosy (gdzi się zaczynają, gdzie koncza etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałam się tak szybkich odpowiedzi i z racji tego, konkretne rzuty będę mogła wrzucić jutro i może kilka zdjęć stanu obecnego. A co do tych skosów, to śwęta racja, tam po prostu skos skosem jest poganiany. I jest to właśnie ten projekt, czyli dom pod wiązowcem archonu. Ścianka kolankowa ma 99 cm. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podłogą? będzie jeszcze na to podłogówka? Jeśli tak, to ścianka kolankowa będzie niższa :(.

Czy jest jakaś przyczyna planowanych zmian? Przedłużenie łazienki wzdłuż skosu nie uczyni jej raczej bardziej ustawnej, a umieszczenie w niej prysznica może stać się problemowe (tu jednak potrzebne są pomiary realne uwzględniające jeszcze wspomnianą na wstępie wysokość podłogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa już po wszelkich ingerencjach ma mieć 99 cm. Zmiana, czyli powiekszęnie łazienki o metraż strychu nie miała jakiegoś szczególnego podłoża. Chodziło raczej o to, aby optycznie łazienkę powiększyć i zlikwidować tę małą klitkę, czyli stryszek (chyba myślenie było błędne :mad:). Dlatego proszę o jakiekolwiek sensowne propozycje mające na celu zagospodarowanie tej przestrzeni, a jeśli się okaże, że takich nie ma, to wtedy zawsze jeszcze będzie czas na dokonanie zmian, które ułatwią życie i ukoją nerwy.. Szerokość łazienki po zmianach, to około 270 cm. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie trudno wyczuć skosy (sama mam zaplanowaną górną łazienkę bez skosów, mimo, że pozostałe pomieszczenia obok takie skosy posiadają) :(. Myślę sobie, że wydzielenie na tej przestrzeni 3 osobnych pomieszczeń nie jest złym pomysłem. Schowek przyda się zawsze - choćby na ozdoby świąteczne :). Może Szocik tu zajrzy i poczaruje w swoim programie - w nim potrafi zrobić skosy i wówczas przynajmniej "mniej więcej" zobaczyłabyś tę łazienkę :). Aby jej ułatwić pracę i zachęcić do działania postaraj się napisać jej wszystkie możliwe wymiary ścian na Twoim rzucie :).

http://desmond.imageshack.us/Himg638/scaled.php?server=638&filename=fdbtiof.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...