Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do vis-a-vis - wariant II


Recommended Posts

Wszystko cacy, tylko ta elektryka:sick: Musze w grudniu pozaznaczac na scianach wszystkie pstryczki, gniazdka itd. Pokoje jakos obskoczymy, wizje na lazienke juz mamy, najgorsza jest kuchnia:sick: Probuje ustawienien na rozne sposoby i musze brac pod uwage, ze moze mi sie cos odpodobac za jakis czas:rolleyes:

 

Znalazlam taka kuchnie i na niej bedziemy sie inspirowac

kuchnia-armadio.jpg

 

A to moje ostatnie wypociny

 

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

 

Zostawilam dziure po lewej przy lodowce, bo chcemy miec SBS, a w plenerze takiej nie bylo. Chcialam miec wszystko na jednej scianie, ale sie nie da, za malo blatu roboczego zostaje. A wiec zlew musi isc pod okno i zeby to jakos wygladalo, to musi byc pod srodkowym oknem. Ten z plenera Ikei ma 80cm dlatego tak niefajnie to wyglada, ja chce miec taki 100cm i zmywarke po lewej. Nie zwracajcie uwagi na szerokosci szafek, dobor przypadkowy, chodzi mi glownie o uklad kuchni i rozmieszczenie sprzetow.

Na srodku mala wyspa lub stol, nie wiem co bedzie lepsze i co sie zmiesci:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszelkie uwagi i opinie na temat kuchni mile widziane, bo malo czasu mi zostalo. Ta wyspa z inpiracji mi sie podoba, jak byloby korzystniej ewentualnie ja zrobic, rownolegle do okien czy do "pelnej" sciany?

Zapomnialam napisac, ze po prawej od wejscia chcialabym miec wysoka zabudowe, a w niej miejsce na waz od odkurzacza centralnego , mopy, szczotki itd.

Nie wykluczam obok lodowki piekarnika i mikrofalowki w zabudowie, ale to akurat nic nie zmienia, bo plyta i okap zostaja na tej samej scianie.

Edytowane przez tereska77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnych zdjec, te zrobione jeszcze przed zalaniem stropu.

salon i w glebi kuchnia

 

http://img40.imageshack.us/img40/1120/sam1995.jpg

 

Mysle, ze stol spokojnie tutaj wejdzie, a dluga komoda moze isc na ta sciane z wyjsciem na taras i nad komoda telewizor. I wtedy w kuchni wystarczy wyspa z krzeslami. Elfirku a jak myslisz, jak duza ta wyspa moze byc? Jaki odstep musi byc zachowany miedzy wyspa a szafkami? 120cm wystarczy? Bo mi wychodzi (jesli dam ja naprzeciwko okna) 440-60szafka-120miedzy szafkami a wyspa i z drugiej strony od salonu -120=140cm

Edytowane przez tereska77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Elfirku! Podoba mi sie Twoja propozycja ze spizarka, ale te przestawianie scian:sick: Pokaze dla meza jak wroci z delegacji, ale chyba to nie przejdzie. No niestety wychodza po czasie uroki budowania na odleglosc:(

Wszelkie suche produkty mysle, ze zmieszcze w szafkach, moge przy lodowce miec dodatkowa wysoka szafke, a ze garaz nie bedzie sluzyl jako garaz, to tam planuje miec regal na przetwory (robie namietnie:))

 

W salonie troche "scian" brakuje, bo wszedzie okna. Drzwi tarasowe zmienilam na podwojne, a te dwa blizniacze okna maja wymiary 1180x2190, wiec zostaje mi tylko po 95cm po bokach i 120cm pomiedzy nimi.

 

Wracajac do kuchni. Ogolne rozmieszczenie uwazasz za korzystne? Bo jesli tak by zostalo to znaczy, ze musze miec podciagnieta wode pod srodkowe okno i do lodowki (na wypadek, gdyby byla z kostkarka do lodu), gniazdka do lodowki + ewentualnie obok piekarnik, gniazdko nad szafkami przed plyta, potem plyta, dalej nad szafka rogowa, potem do zmywarki i jeszcze dodatkowe w rogu za oknem. Tyle powinno wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stylizowanych zabudowach nie trzeba robić jednego ciągu w kształcie listery L.

Zakładając, że głównym blatem roboczym będzie wyspa, zlew i kuchenka mogą mieć przy sobie krótsze blaty, pomocnicze.

 

http://images46.fotosik.pl/1871/7663b7cc5727d0b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mi rozlaczylo we wtorek, a przez ostatnie dni nie mialam czasu zajrzec na forum.

No wlasnie ta odleglosc miedzy zlewem i lodowka mnie martwi:sick:

Myslalam nad takim rozwiazaniem, jak na ostatnim obrazku, tylko te okna psuja mi wszystko:bash: Nie sprawdzalam wczesniej w projekcie i bylam pewna, ze bede miala okna 3x100cm, a po pomiarach okazalo sie, ze cala "dziura" ma 320cm, wiec zostaje mi tylko po 60cm po bokach. Dzisiaj zaczelam sie zastanawiac, zeby moze zmniejszyc i domurowac po 10cm z kazdej strony:confused: Jesli zostanie tak jak jest to niestety tylko zabudowa dol-gora 60-40 wchodzi w gre.

 

A moze w ksztalcie litery C?

Najpierw wysoka zabudowa (ta, ktora w pierwszej wersji miala byc przy kominie), potem lodowka, blat roboczy, kuchenka, blat roboczy-szafka narozna-zlew po oknem.

Tak na szybko zrobilam, nie chcialo mi sie juz dodawac gornych szafek.

Nazwa Projektu.jpg

Edytowane przez tereska77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półwysep jakoś mi nie pasje do tradycyjnych kuchni.

Wołałabym domurować te 10 cm. Okno o szerokości 300 cm i tak jest ogromne :)

 

Ale jak tak patrzę na duże kuchnie - z reguły lodówki sa daleko od zlewów (często robi się dwa zlewy).

 

Można coś takiego jeszcze wymyślić:

http://images41.fotosik.pl/1862/9eec6a31d184a411.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzieki Lusiu:hug: chodzi ci o to, ze jest 90 zamiast 115cm? Ja juz majstra o samowolke posadzilam:lol2:

Zdecydowalismy, ze jednak zmniejszymy otwor okienny w kuchni. Po 10cm po obu stronach, 3x100 wystarczy:D Ja to bym jeszcze te dwa duze w salonie zmniejszyla troche, ale maz nie chce:mad:

Z tym nadzorem nad pracami to roznie bywa, moj tata straszny nerwus jest, wiec lepiej bedzie trzymac go z daleka od wszystkiego;) Na szczescie moge liczyc na siostre, chociaz wiekszosc spraw staram sie zalatwic telefonicznie. Mam juz obgadane tynki, elektryke i alarm, za kilka dni lecimy do Polski to juz konkretnie wszystko ustalimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...