Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do vis-a-vis - wariant II


Recommended Posts

Hejka Asiu !

 

Super, że mogliście zobaczyć w realu co Wasz domek ma i jak zrobione :) 3 tygodnie urlopu szybko mijają ..., ja też miałam 3 tygodnie w lipcu i już bym chciała znowu mieć 3 ;). Asiu nie jest tak źle z tym zaniedbanym dziennikiem, Ty nie jesteś na miejscu, a monitujesz i jest fotorelacja. Ja się zaniedbałam ale pomalutku robimy to nasze gniazdeczko, mimo że brak czasu u mojego męża odbija się na rozciągłości czasowej wykonania robót. Trzeba budżet uzupełniać aby dopieścić domostwo. Może kiedyś jak będziecie w kraju odwiedzicie nas. Zapraszam :) Pozdrawiam cieplutkowo

 

 

 

Witaj Lusiu:hug:

 

Za szybko nam te urlopy mijaja;)

 

Fotorelacja to tylko dzieki siostrze, ktora gnebie tak dlugo az dostane zdjecia:lol2:

Do tej pory jakos to ogarnialam i tylko hydraulik nie chcial pewnych rzeczy uzgadniac telefonicznie. Powiedzial, ze poczeka az przyjedziemy i uzgodnimy to osobiscie. Nic nie daly tlumaczenia, ze budujac na odleglosc musze w wielu sprawach zdac sie na wykonawcow i ze mi wystarczy, ze on to widzi, a ja majac projekt przed soba moge sobie wyobrazic konkretne pomieszczenie i mozemy obgadac wszystko co do centymetra. No nie chcial, uparty, powiedzial, ze on woli na nas poczekac.

 

Teraz juz tak latwo nie bedzie:no: Przez ocieplenie i gladzie jeszcze przebrne, ale potem z wykonczeniowka bedzie gorzej.

 

Lusiu bedziemy w grudniu, a potem znowu pewnie w lipcu przyszlego roku. W tym okresie swiateczno-noworocznym to nawet nie ma co marzyc, ale moze za rok latem nam sie uda? A Wy czesto do Lomzy jezdzicie? Moze szybciej Wy byscie nas odwiedzili?

 

Mam Twoj dziennik dodany do ulubionych, wiec przy kazdym nowym wpisie zaraz powiadomienie na maila dostaje:yes: A i co jakis czas do starszych wpisow wracam, bo Wy kilka etapow przed nami, to tak fajnie popatrzec:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość GOSC12_3

Witaj Tereska, widzę, że zaczynasz ocieplanie :) My w tym roku chcemy tylko ganek, bo tam takie prześwity spowodowane podniesieniem ścian, że hoho.

Ja będę brac biały, też 15cm. Co to hurtowni to troche po chamsku postąpili. Ja też tak ostatnio miałam. Napisałam pytanie do sprzedawcy ( tego głównego) odkurzaczy beam jakieś 3miesiące temu i do tej pory nie otrzymałam odp :mad:porażka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

 

Teresko, jak postępy? O co chodzi z tym styropianem? Jakiś kłopot?:confused:

Jak się udały wakacje w PL? No i w ogóle opowiadaj coś:popcorn::popcorn:

 

W sprawie tynku odpisałam Ci u siebie:)

 

 

Dzieki, zapisalam sobie.

 

Wakacje? Jakie wakacje:lol2: Tak dawno to bylo, ze juz do swiat czas odliczamy!

 

 

Fajnie bylo, pogoda piekna, nawet sie na swoim tarasiku opalalam:cool: Nie za dlugo, bo dostalam uczulenia.... na nogach:sick: i potem juz tylko w cieniu lezalam. Ale mam zaje....fajny taras:D bo i na sloncu mozna polezec i w cieniu.

Pomacalam tynki, polatalam na boso po posadzkach, z tej radosci, ze wreszcie domek widze, to nawet okna umylam:rotfl:

 

Nie chce mi sie jeszcze raz o tych styropianach pisac, wiec zaraz z dziennika przekleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) przejżałam wątek i powiem że mieszkam od Ciebie ok 5km, często jeżdże koło Waszego domku i bardzo mi się podoba :) Żeby było śmieszniej to jak lali Wam posadzkę to też jechałam i pomyślałam dobry wybór. To najdokładniejsza firma z jaką przyszło nam współpracować i zawsze ich polecamy! My kupowaliśmy dom od 'dewelopera' posadzki były już wylane, a dom był przygotowany pod kaloryfery, ale my chcieliśmy podłogówkę więc kuliśmy wszystkie posadzki i identyczne zdjęcie z lania znajdziesz u mnie :):):) A dom z Twojej wsi o którym Ci pisałam na pc jest ulice od Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ana:welcome:

 

Przegladalam Twoj dziennik jakis czas temu, widzialam zdjecie i stad wiem, ze jestes z moich stron:yes:

 

Temat pompy caly czas powraca. Zdecydowalismy na razie zostawic budynek na zime bez ogrzewania i na wiosne zdecydujemy co dalej. Ocieplenie sie robi, a ja juz plytki ogladam:lol2:

 

Z posadzek jestem bardzo zadowolona i dlatego te zdjecie dalam w dzienniku, moze ktos skorzysta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja większość kafli kupowałam przez net, oczywiście wcześniej macałam w sklepie. W necie na woodenticu zaoszczędziłam bardzo dużo... Szczerze odradzam groszek, szkoda byłoby Twojej instalacji :) Jeśli będziesz w PL , zapraszam. Ostatnio mialam u siebie spotkanie z forum ogrodniczego. Zapalałam wielką miłością do ogrodu dwa lata temu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Agawi, ktora nie ma czasu po dziennikach latac (dobrze, ze chociaz do komentarzy zaglada:hug:) przeklejam z dziennika

 

 

http://img818.imageshack.us/img818/5859/ynum.jpg

 

 

 

 

http://img541.imageshack.us/img541/5351/14yl.jpg

 

 

 

 

http://img443.imageshack.us/img443/6500/wdmp.jpg

 

 

 

http://img833.imageshack.us/img833/2883/0me9.jpg

 

 

 

Nie bede juz tych historii ze styropianem kopiowac, napisze w skrocie;)

Mialam ogromny problem z kupieniem dobrego styropianu i stad te nerwy. Sklady budowlane mnie olaly, bo nie chcialam kupic tego, co mi wciskali. No ale ostatecznie sie udalo, dostawa z fabryki, troche stresu bylo, bo musialam zaplacic ponad 7tys. z gory i czekac 2 tygodnie na dostawe, ale styropian dotarl, ocieplenie "sie" robi i jest oki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja większość kafli kupowałam przez net, oczywiście wcześniej macałam w sklepie. W necie na woodenticu zaoszczędziłam bardzo dużo... Szczerze odradzam groszek, szkoda byłoby Twojej instalacji :) Jeśli będziesz w PL , zapraszam. Ostatnio mialam u siebie spotkanie z forum ogrodniczego. Zapalałam wielką miłością do ogrodu dwa lata temu :)

 

 

My jestesmy w Polsce srednio 2 razy do roku po 2 tygodnie, wiec mozesz sobie wyobrazic jak te nasze "urlopy" wygladaja:rolleyes:

 

Ogladalam plytki tu na miejscu(No) i teraz na pazdziernik jest super promocja na hiszpanskie plytki, ktore mi sie podobaja. No i tak dumam czy nie kupic:confused: Zaczelabym od pralni, kotlowni i garazu, tylko jak to potem przytachac do Pl? Chyba przyczepke musimy kupic:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teresko przepraszam :hug:zupełnie zapomniałam, ze masz dziennik :eek::eek:

Całe szczęście, ze styropianowa historia się dobrze skończyła:yes: Jakość ocieplenia to przecież bardzo ważna rzecz.

My mieliśmy biały w kropki o podwyższonym współczynniku.

Posadzki masz śliczne- jakie równiutkie :D

Z tym myciem okien to sie chyba pośpieszyłaś-jeszcze nie mieszka, a już okna myje:lol2: U nas podczas całej budowy były zafoliowane, więc nie widziałam brudu:rotfl:

 

Dobra lecę spać, bo jest MEGA późno

Paaaa http://emoty.blox.pl/resource/buziak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzki masz śliczne- jakie równiutkie :D

Z tym myciem okien to sie chyba pośpieszyłaś-jeszcze nie mieszka, a już okna myje:lol2: U nas podczas całej budowy były zafoliowane, więc nie widziałam brudu:rotfl:

 

 

 

Dzieki za posadzki:hug:

 

Co do okien to ja ich nie mialam okazji sprawdzic po montazu i dlatego mylam, zeby szyby pomacac centymetr po centymentrze;) Znalazlam jeden malutki odprysk, ale taki malutki, do przezycia:) No i przy okazji wypatrzylam, ze hamulca w jednym skrzydle drzwi balkonowych nie mam:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przejeżdżalam koło Ciebie i powiem fiufiu ale kolorek domku Ci się zmienił:) super wygląda ! a jaki kolor elewacji planujecie?

 

 

Zmienil sie kolorek, zmienil;) Sasiadka mi wczoraj powiedziala, ze nasz dom jak bunkier teraz wyglada:lol2:

Elewacja bedzie jasna, cokolik ciemniejszy, prawdopodobnie brazowy, ale to dopiero w przyszlym roku. Wneka tarasowa musi byc "czyms" zrobiona, tylko jeszcze nie wiem czym, kamien, cegla:confused: No i dylemat mamy czy tej wystajacej czesci ze szczytem nad kuchnia nie zrobic w kamieniu. Ale to juz wymaga dluzszych przemyslen, bo nadzor nad pracami bede miala tylko telefoniczny, a jak sie czegos na zywo nie widzi to latwo o "przedobrzenie";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja była na takim etapie przemyślałabym też ogród kontra elewacja, ja nie miałam takiej możliwości, a pó źniej trzeba było kombinować by zgrać wszystko. Codziennie mijam kilka domów których wnęka wejściowa jest wyłożona identycznym kamieniem... W domu będziesz miała cegłę? Jaki płot, kostkę i wtedy ustalisz jakie dodatki elewacyjne i reszty. Na szczęście masz jeszcze całą zimę na przemyślenia. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...