Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem szerokość 5,5m jest oki.

Bardziej denerwuje Mnie fakt, że dom nie jest głeboki. Te 7,5m daje wrażenie wchodząc z hallu, że ściana za szybko się kończy.

Chyba, że jak przyjdą tynki, kolory to dom wizualnie będzie wyglądał na większy

 

Dorzucam kilka fotek z budowy

 

SV202442.jpgSV202476.jpgSV202478.jpgSV202464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że finalnie będzie oki.

A to się zgadza, że pomieszczenia nabierają wielkosci po pomalowaniu scian i sufitu.

załuję tylko, że projektant nie podpowiedział mi, że w pokoju można wstrawić tragaż i wyrównać (w moim przypadku) ścianę tylnią do łazienki, a górę puscić wężej (tak jak jest w przypadku garażu).

Niestety za poźno Mnie oświeciło, że można taki manewr zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich Budowniczych :). Jesteśmy w trakcie tynków i posadzek. Mam więc pytanie ile płaciliście za wykonanie posadzek w domu a ile za tynki. My robimy cementowo wapienne. w tym roku planujemy jeszcze ocieplenie poddasza i położenie płyt gk. jeżeli już ktoś ocieplał to możecie podać ile płaciliście za ocieplenie położenie płyt i za materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie Partowicze. Wiem że już pytałam o to ale mam prośbę niech ktoś mi napisze dokładnie o ile w centymetrach została obniżona ściana fundamentowa na poziomie łazienki. Wg planu wychodzi mi 55 cm ale nie jestem pewna. Proszę o podpowiedź bo nie chcemy czegoś zepsuć. Jeśli dobrze odczytaliśmy plan to obniżenie o 55 cm wychodzi z dwóch schodów po 18 cm i wylewki wraz z ociepleniem i szlichtą tj 19 cm. Dajcie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich Budowniczych :). Jesteśmy w trakcie tynków i posadzek. Mam więc pytanie ile płaciliście za wykonanie posadzek w domu a ile za tynki. My robimy cementowo wapienne. w tym roku planujemy jeszcze ocieplenie poddasza i położenie płyt gk. jeżeli już ktoś ocieplał to możecie podać ile płaciliście za ocieplenie położenie płyt i za materiał.

 

Ja własnie zakończyłem tynki cementowo wapienne koszt 25,50zł/m2 łączny koszt wyszedł 10300zł 404m2.

W przyszłym tygodniu wchodzą hydraulicy a następnie posadzkarze.

Też jestem ciekaw ile łącznie wyszło za posadzki ze styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Nie pamiętam o ile obniżałem ale było to zgodnie z projektem. Wysokość posadzki w lazience i tak moze byc regulowana, poniewaz tworzy oddzielna przestrzen. Ja schody do lazienki zalewalem razem z posadzkami, dzieki czemu ma to jakies rece i nogi :) A przynajmniej mniej je polamie :p

 

 

Alien,

 

Elewacja kiepsko :( Majstry dopiero dzisiaj weszli i ciagna moja rozpoczeta robote. Na dzien dzisiejszy mam ocieplone moze z 70m2 :) W najblizszych dniach moze uda sie zrobic i wstawic jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam się w partowym wątku.

Mój dom nie do końca jest wg projektu party.

Coś między party a galą.

 

Ale ma wystający gararaż :)

i tych, którzy już zbudowali party, może jakoś je sobie wykańczają... ZAPYTANIE:

jak zabezpieczyliście tę wystającą część garażu? Jak zrobic, żeby nie ciekło, nie przemarzało itd...

Jakie materiały, jaka kolejność?

 

w załączeniu zdjęcia moich 4-rech kątów :)

 

Za bałagan przepraszam - toć budowa ;)

 

Plany troche zmienione (chodzi o rozmieszczenie ścianek działowych na piętrze)

Ale nie mogę zeskanować ostatecznej wersji rzutów z projektu, bo kartki w skanerze mi się nie mieszczą ;)

 

pozdr.e!

parter.jpg

poddasze.jpg

DSC_1145.jpg

DSC_0966.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sezon budowlany w "Party" zastygł bo cisza w ostatnich tygodniach co nie miara :) U mnie prace idą powolutku, ale grunt że idą :) Fachowcy od elewacji zbytnio się nie spieszą, są od 10 do 16 co widać w ponizszym foto :( Zostało jeszcze wiele pracy związanej z kładzeniem bonii, zatapianiem siatki w kleju i kładzeniu drugiej warstwy kleju. Najważniejsze jednak, że w środku juz tak nie wieje i zimą będzie cieplej w uszy.

IMG-20131109-00270.jpg

 

Ja już od pewnego czasu walczę popołudniami po 2-3h dziennie z zabudową poddasza, a właściwie skosów, aby móc w końcu położyć zalegające baloty z wełną. W chwili obecnej stelaże na skosach gotowe we wszystkich pomieszczeniach, oprócz klatki schodowej. Przed ocieplaniem muszę dokończyc jeszcze 3 ścianki kolankowe w łazience, pralni i garderobie. Nie będzie to proste, bo nie mogę wiercić w wylewe ze względu na przebiegające tam rury, także będzie więcej gimnastyki :) Po ociepleniu skosów dopiero obrobie okna oraz ocieplę sufity, żeby zacząć sezon grzewczy :) i nie tracić ogrzewanego powietrza przez dach.

 

IMG-20131109-00274.jpg

 

PS Sorki za jakość, ale zdjęcia z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...