Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do@ roberts78

Nie znam dokładnie zasad jakimi kierują się dostawcy LPG ale może warto byłoby skrzyknąć grupę, która wspólnie zamówiłaby gaz i co pozwoliłoby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zamówieniem mniejszej ilości niż 1000l? Jestem z miejscowości na pograniczu śląskie/małopolskie, rejon Żywiec/Sucha B.

Rozmawiałem z Gaspol na dzisiaj cena 2,99/litr! Nie znają hasła grup zakupowych. Powiedziałem Pani z Gaspolu o cenie dla łódzkiego i mazowieckiego oraz Novatek 2.57,bałtygaz 2.74zł, nie odniosła się do tego. Brawo Greengaz jesteście liderami w kwestii cen i podejścia do klienta, szkoda że południe zawsze z tyłu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do@ roberts78

Nie znam dokładnie zasad jakimi kierują się dostawcy LPG ale może warto byłoby skrzyknąć grupę, która wspólnie zamówiłaby gaz i co pozwoliłoby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zamówieniem mniejszej ilości niż 1000l? Jestem z miejscowości na pograniczu śląskie/małopolskie, rejon Żywiec/Sucha B.

Rozmawiałem z Gaspol na dzisiaj cena 2,99/litr! Nie znają hasła grup zakupowych. Powiedziałem Pani z Gaspolu o cenie dla łódzkiego i mazowieckiego oraz Novatek 2.57,bałtygaz 2.74zł, nie odniosła się do tego. Brawo Greengaz jesteście liderami w kwestii cen i podejścia do klienta, szkoda że południe zawsze z tyłu. Pozdrawiam

 

Może dlatego południe ma wyższe ceny bo najbliższą rozlewnia jest w Sosnowcu.I transport droższy.

Jest jeszcze inna firma niż gaspol na południu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspol, który do mnie przywiózł LPG przyjechał z Opolszczyzny,chyba Zawadzkie czyli około 70km dalej od Sosnowca a mimo to ceny miał niższe? dziwne.

Teraz/wojna na wschodzie to mamy przechlapane. Z facebookiem nie mam nic wspólnego no chyba, że żonę. Może ktoś, coś, no chyba,że namówię "naczelnego inż" cyrku wsiowego bo w końcu to też jej interes. Tylko gdzie tego szukać na "twarzaku". Polska to dziwny kraj gdzie logika nie zawsze się sprawdza, po prostu nieprzewidywalny. Odnośnie innych firm muszę poszukać tel, gdzieś dzwoniłem ale i tak ci z Zawadzkiego mieli konkurencyjne ceny. Trzeba kupić tualetnuju bumagu bo ....wie co będzie.

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lutego po informacji na tym forum o cenie 2,39 zł/litr zamówiłem w CentrumGaz 2000 litrów propanu. Na drugi dzień otrzymałem potwierdzenie zamówienia w tej właśnie cenie. Dwa dni później otrzymałem telefon, że nie sprzedadzą mi w tej cenie, lecz za 2,90zł/litr albo mam anulować zamówienie. Nie zgodziłem się na to i zgłosiłem chęć rozmowy z osobą decyzyjną. Po dzisiejszej rozmowie zgłaszam sprawę do UOKiK. Korzystałem z CentrumGaz od 9 lat ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz potwierdzenie, to powinni Ci sprzedać po tej cenie. Warto zgłosić, choć rozwiązanie może trochę potrwać. Jeśli jest to rzetelna firma, powinna sama rozwiązać problem, skoro nie chcą to dobra informacja dla innych osób aby z w przyszłości 2x zastanowić się czy warto wchodzić z tą firmą relacje.

Może użytkownik Grenngaz bedzie w stanie Ci pomóc wyjaśnić tą sytuację, zdaje się że jest przedstawicielem tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, zaznaczam dzisiaj ceny wyglądają następująco

 

3,60 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.

 

3,49 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.

 

Dostawy na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego

 

 

centrumgaz.eu

tel. 601 270 255

mail: [email protected]

 

Przypomnę - około 90% propanu importujemy z Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Z Rosją zablokowane zostały płatności.

Co jeszcze wymaga wyjaśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zamówienia są telefoniczne więc o jakim potwierdzeniu mowa?

Powinno być też nagranie z rozmowy tel. bo jak udowodnią, że zamawiałeś, a potem nie przyjąłeś dostawy?

Swoją drogą uczciwa firma powinna sprzedawać gaz po takiej cenie jaka wynika z zakupu plus marża. Niestety niektóre firmy mają np. benzynę kupiona tanio, ale podnoszą ceny, bo u innych drożeje. Wolny rynek jest bezlitosny :(

Myślę, że jest okazja zainwestować w pompę ciepła i fotowoltaikę. Tylko którą firmę wybrać, żeby to pochodziło chociaż 10 lat tak uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam coś, czym handluję, to nie mogę go sprzedać taniej, niż aktualna MOJA cena nabycia + marża. Inaczej zbankrutuję.

 

Mylisz się. Nie masz pojęcia ile firm handluje towarem poniżej ceny zakupu tylko po to by co kwartał, pół roku czy rok dostać banus, skonto od wolumenu sprzedaży. Czy taka prawidłowość istnieje na rynku paliw? Nie wiem ale w wielu obszarach materiałów budowlanych owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Nie masz pojęcia ile firm handluje towarem poniżej ceny zakupu tylko po to by co kwartał, pół roku czy rok dostać banus

 

Walka o banus jest mi zupełnie obca. Ty go uznajesz za nagrodę?

Serio sprzedają taniej partię niż kupują kolejną? To chyba tylko dopłaty państwa mogą tak wypaczyć wolny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...