Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Malowałem prawie wszystko gruntem Śnieżki, zarówno po płycie gipsowej, gładzi gipsowej, jak i po tynku cementowo-wapiennym. Żadnego szczególnego smrodu nie było i nie ma. Specyficzny zapach był przy malowaniu, ale to chyba standard.

 

Jedyny problem jaki wyszedł, był pewnie z mojej winy - po kładzeniu gruntu pojawiły się smugi, których później zostały widoczne po malowaniu farbą. Wyszło mi, że to nie wina farb, ale właśnie złego rozprowadzenia gruntu. Śnieżka zostawia lekką fakturę, trzeba to przypilnować na etapie gruntowania, bo później farbą się nie wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje postępówbudowlanych. Ta kwiecista sypialnia w pastelowych barwach bardziej do mnie przemawia. Jakoś styl glamour nie pasuje mi do niewielkiego parterowego domku/ :)

Bardzo ułatwi Ci planowanie prosty patent- weź zakratkowaną kartkę papieru i narysuj na niej w skali pokój 1cm to 1 m w rzeczywistości. Z kolorowego papieru powycinaj w skali łóżko, szafę, szafki- zobacz, czy jest wystarczająco miejsca na ciągi komunikacyjne, czy drzwi się otworzą na całą szerokość Możesz zrobić wyklejankę każdej ściany z osobna. Zwróc uwagę, że wszystkie inspiracje dotyczą dość dużych pomieszczeń. W tych naszych parteróweczkach pokoiki są naprawdę niewielkie. Łóżko świetne. Ikeowska seria Hemnes też ładnie by się z nim komponowała. Wesołej zabawy , makowa panienko, przy tym wymyślaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko, do mnie też jakoś bardziej przemawia ten kwiecisto-przytulny styl.

Do tego stopnia, że zasiałaś we mnie ziarno niepokoju na temat mojej własnej sypialni, tzn. nabrałam chęci na jakieś zmiany w tym kierunku.

Na razie nie będę się wychylać, bo Mariusz zjadłby mnie żywcem za tę kolejną zmianę pomysłu, ale ziarenko zasiane, poczekam.. poczekam.. :p

Jeśli urządzisz podobnie, jak na zdjęciach - będzie cudnie! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym polazł w te kwiaty;). Co zresztą nie powinno dziwić po mojej kwietnej tapecie;).

 

Ale zupełnie serio - moja koleżanka zrobiła sobie mieszkanie w stylu Hamptons, a taką właśnie ciemną sypialnią, jasnymi meblami.

Teraz - po ledwie roku - zaczęła zmieniać. Bo czuje się tak, jakby - cytuję - za chwilę Jack Nicholson miał wyjść z łazienki, a w kuchni miała zastać Dianę Keaton. I chociaż wszyscy się zachwycają tym ich mieszkaniem - to jednak jest ono jakieś takie, no nie wiem, nieludzkie? Takie zbyt żurnalowe, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eM&eM - czytasz w moich myślach! Styl Hamptons uwielbiam, a film, o którym wspominasz - Something's gotta give - jest u mnie w czołówce tych na,j, naj, naj. Ubóstwiam go za rolę Diane Keaton, za wnętrza i za ścieżkę dźwiękową (zawsze oglądam w oryginale bez lektora, by nie zagłuszać takiego na przykład Louisa Armstronga). Po prostu miodzio! I właśnie ten film zainspirował mnie, by urządzić salon w porze letniej w kolorach: beż, biel, niebieski. Ech, za sypialnię głównej bohaterki dałabym się pokroić.

 

Ogólnie widzę, że wariant kwiecisty mojej przyszłej sypialni wywołuje aprobatę, co mnie oczywiście cieszy, bo miło, jak się komuś podoba, to co nam. Zrobię tak, jak mi serce podpowiada, bo takie właśnie aranżacje - wiejskie kwiaty - są miodem na mą duszę i serce. Bo mój dom ma być przytulny, taki milusi, żeby nie chciało się z niego wychodzić.

 

Aż mnie naszło na tego Armstronga. Piosenka z wspomnianego filmu:

 

Edytowane przez makowa_panienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienko !

Od dawna podczytuję Twój dziennik :)

Dziś ujawniam się - chcę Ci napisac o piecu nr 3.

Mamy ten piec dokładnie o tej mocy w obecnym domu

( ale w przyszłym - już niedługo) bedzie podłogówka .

 

 

W piecu nr 3 paliłam tylko kilka tygodni tzw sposobem "od góry"

Uprzednie piece wysiadały po 4 do 5 sezonów.

Palenie w piecu nr 3 było lepsze tzn. odpowiednie " złożenie"

opału dawało mi mniej biegania do pieca . Wsadu starczało na 8 godz.

 

Bedę do was zaglądać - właśnie takie zgrabne parterówki najbardziej

podobają mi się !

 

Życzę - by budowa Wasza szła tak jak Wy Sobie tego życzycie !:)

W poprzednich piecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...