Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Z8 makowej_panienki


Recommended Posts

kamaar już się nade mną nie znęcaj :lol2: nie miałam pojęcia, że można zmieniać kolor mebli.

Chociaż mogę się pochwalić, że wiedziałam o ściąganiu z biblioteki, ale nie umiałam znależć nic sensownego :mad:

Google skechup też próbowałam, ale szybko zrezygnowałam.

Już kończę yen temat, bo mnie makowa panienka przegoni.

Miłej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I tak potrzeba 900sztuk na ściany zewnętrzne razem ze szczytami (H+H lub Ytong, jeszcze nie zdecydowaliśmy) oraz 500sztuk połówek na ściany wewnętrzne (12cm).

 

Weź pod uwagę, że bloczki H+H mają 24 lub 25 cm wysokości, a Ytong tylko 20cm. Czyli na sztuki to nie będzie tyle samo.

To wychodzi też przy porównywaniu cen za m2 i za sztukę bloczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Makowa_panienko a Ty jakie wylewałaś fundamenty takie jak w projekcie 40x40 cm czy mieliście coś zmienione przez projektanta, który Wam adaptował projekt? Odnośnie wiosny to rzeczywiście tragedia. Zamawiałem BK z Ytonga w styczniu to prosiłem o dostawę pod koniec marca, bo miałem nadzieję, że już ciepło będzie a tu bloczki przyjadą we wtorek lub środę a u mnie też dużo sniegu :( i na działkę musiałem załatwiać inny sprzęt żeby mi to rozładowali także już na początku przez pogodę problemy, niech w lecie jeszcze będzie lało to będę ze 3 lata budował ten dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Makowa Panienko!

Przyszłam Cię trochę pocieszyć, że wiosna jednak przyjdzie, z pewnością!

Przecież przychodzi co roku.

Jak ja doskonale rozumiem Twoje zniecierpliwienie i czekanie na cieplejsze dni.

Zaraz mi się przypomina nasza budowa, kiedy to nie mogliśmy wylać wieńca, bo mrozy trzymały niemiłosierne.

Prawie tupałam wtedy ze złości.

Zobaczysz sama, jak to zleci - ani się obejrzysz a będziesz mieszkać!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że wrzuciłaś zdjęcia. Przynajmniej widzę jak wygląda krajobraz w okolicy Radomia. Dałaś mi nadzieję, że i u nas warstwa białego g...... zmniejsza się.

 

Ciekawe, jak ta długa zima wpłynie na ceny materiałów budowlanych?

Pozdrawiam Cię :bye:

 

 

Och, nawet mi nie mów o tym śniegu. To badziewie znika, owszem, ale za to jakie fajne błocko jest w zamian!

 

A ceny chyba nie zmienią. Dużo ludzi zamawiało towar wcześniej z myślą, że na koniec marca najdalej się ruszy z robotą, więc nie sądzę, aby było teraz pospolite ruszenie, no ale może się mylę.

 

Pozdrawiam również:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Makóweczko, pamiętaj, żeby zaraz umieszczać zdjęcia, jak tylko ruszycie z robotą.

Uwielbiam oglądać te pierwsze efekty, jak to "mury pną się do góry".

Wtedy tak szybko widać efekty budowania.

Wiosna przyszła jednak, prawda?

Tylko jakaś taka zimna na razie.

A hiacynty w domku miałaś piękne, bajkowe po prostu.

Ściskam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestes w uk ze masz takie zamiłowanie do tego stylu czy tak po prostu go lubisz?

kuchnia ładna chociaz to nie jest mój styl. jednak wiesz co wydaje mi się ze wyglądałaby ładnie? tu w angli czesto można spotkać chociaz wydaaje mi sie w polsce tez coraz czesciej piekarniki w stylu retro. fajna sprawa. ja chociaz osobiscie nie chciałabym angielskiej kuchni to te piekarniki bardzo mi się podobają. do tego gdybys kupiła obie czajnik i tostert w tym samym kolorze i stylu byłoby slicznie np. czarny do ladnego kontrastu z bielą lub biel jak wolisz i jeszcze lodówke :)

 

http://img42.imageshack.us/img42/5748/piekarnike.jpg

 

 

http://img713.imageshack.us/img713/3269/piekarnikretroaristonft.jpg

 

 

http://img39.imageshack.us/img39/3206/ladowkaretro.jpg

co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj anam :yes:! Miło mi, że wpadłaś do mnie i napisałaś co nieco. Bardzo dziękuję Ci za pomysły. Ta duża fotka z białą kuchnią i piekarnikiem to niczym projekcja moich snów. Niestety, marzenie to jedno, a rzeczywistość (finansowa) to dugie. Ale mój piekarnik będzie bardzo podobny. Np. coś takiego:

 

http://www.topmarket.pl/prod/mid/piekarnik-hotpoint-ariston-ft-95-v-c-1-ow-10067.jpg

 

Co do czajnika to już mam taki:

 

http://www.kenwoodworld.com/Global/ResizedImages/Global/Product%20images/Breakfast/Kettles/SKM030/Kettles-SKM030-800x600-1_300x225.jpg

 

Przydałby się więc i toster z tej linii:

 

http://www.kenwoodworld.com/Global/Product%20images/Breakfast/Toasters/TTM020A/Toasters-TTM020A-800x600-2.jpg

 

Cudownie byłoby mieć lodówkę w stylu Smeg, ale po pierwsze cena, a po drugie są one niepraktyczne, gdyż zamrażarka jest na górze i jest mała. Zostanie więc na razie tradycyjna lodówka.

 

Rozumiem, że Ty mieszkasz w UK. Ja owszem, mieszkałam tam kilka lat i jestem zakochana do dziś zarówno w języku, jak i stylu wnętrz, architekturze, no i stylem życia po prostu. Tęsknie za Anglią bardzo, ale żyć bym tam nie mogła na stałe. Chociaż kto wie. Na razie tworzę więc sobie swoją małą Anglię tutaj, a że diabeł tkwi w szczegółach, to zwykły słoik Kilner jest dla mnie szczytem szczęścia. TK MAXX to mój raj! Uwielbiam tam buszować w dziale gospodarczym w poszukiwaniu rzeczy MADE IN ENGLAND.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam częściej. Niedługo budowa rusza, więc wreszcie zacznie się coś dziać u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...